Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Vlk
06.10.
šelmy na útěku

Na hranicích s Českem uteklo šest vlků! Snaží se je lákat na žrádlo

Šest vlků uteklo ze zvířecího výběhu Národního parku Bavorský les poblíž Ludwigsthalu. Jak se zvířatům podařilo uniknout, není zatím zcela jasné. Není ani vyloučeno, že za útěkem zvířat někdo stojí.

Medvědárium v Kladně
aktualizováno 06.09.
šokující záběry

VIDEO: Takhle napadl medvěd muže, který mu vlezl do výběhu

Policisté řeší případ muže, kterého v kladenském medvědáriu potrhal medvěd. Na veřejnost se dostaly záběry, na kterých je celý útok zachycen. Mladík nejen vlezl medvědovi do výběhu, navíc se ho podle záznamu snažil dotknout. To se mu ale zle vymstilo.

Medvědárium v Kladně
aktualizováno 05.09.
Odvezla ho sanitka

Muž v Kladně vlezl do výběhu k medvědům! Jeden se na něj vrhl

Podobnou hloupost si asi příště rozmyslí! Mladík v kladenském medvědáriu přelezl hrazení a vnikl do výběhu k medvědovi. Zvíře na muže zaútočilo a ošklivě ho pokousalo. Se zraněním nohou ho odvezli záchranáři do nemocnice.

Obchodní sdělení

Většina Čechů šetří nesmyslně, pod rukama jim protečou tisíce ročně. Víme, kde!

V posledních měsících se rozmohl takový nešvar. Tištěná i online média pravidelně alespoň jednou týdnu slavnostně hlásají: „Ekonomika je na vzestupu, platy ve státních a soukromých sektorech raketově vzrostly, všechno je tu zkrátka boží.“

Děti ve výběhu v ZOO
aktualizováno 05.09.
hazard se zdravím

Rodiče riskují životy dětí! V zoo je posílají do výběhů dravých šelem

Ve zlínské zoologické zahradě se množí případy, kdy její návštěvníci nerespektují zákaz vstupu do vyhrazených míst a výběhů zvěře. Mnozí se tak dostávají do nebezpečné blízkosti zvířat. Podobných situací přitom ve většině zoo u nás přibývá.

Lemuři a plameňáci
18.08.
Soužití zvířat

Revoluce ve zlínské zoo: Lemuři a plameňáci žijí v jediném výběhu!

Zlínská zoo, která se jen tak něčeho nezalekne, má další prvenství. Do jednoho výběhu dali lemury a plameňáky růžové. Podívejte se, jak se žije dohromady opicím a ptákům - leckdy pravděpodobně lépe než lidem.

Opička v ostravské zoo
27.07.
Dostali nový výběh

Opičí království: V ostravské zoo se narodilo mládě mandrila

O dalšího člena se rozrostla tlupa mandrilů rýholících v ostravské zoologické zahradě. Ošetřovatelé už vědí, že se narodila malá samička. Tlupa čítá jednoho dominantního samce, dvě samice a šest mláďat. Mandrily chová ostravská zoo od roku 1959. V posledních měsících se dočkali upraveného výběhu.

Tragédie v zoo
aktualizováno 30.01.
video to se nevyplatilo!

Muž chtěl ušetřit za vstupné do zoo, ve výběhu ho rozsápal tygr

Být přehnaný šetřílek se občas nevyplácí. Důkazem může být muž, který se snažil ušetřit za vstupné do zoologické zahrady. Zaplatil za to životem.

Ptačí chřipka v Česku - 2
aktualizováno 10.01.
ptačí chřipka

V Krumlově vybili rekordní počet kachen! Volným výběhům je konec

Kvůli ptačí chřipce zakázala veterinární správa komerčním chovatelům ptactva chov ve volných výbězích. Na jižní Moravě mezitím pokračuje vybíjení drůbeže. Hasiči a veterináři už zlikvidovali dva tisíce kachen ve velkochovu v Moravském Krumlově. A pokračovalo také utrácení v domácích chovech v Ivančicích.

Slon v zoo zabil holčičku
28.07.
obří tragédie

Sedmiletá holčička v ZOO fotila slona: Zvíře ji z výběhu zabilo!

Návštěva zoologické zahrady skončila pro rodinu v Maroku obrovskou tragédií. Nadšená sedmiletá holčička si totiž fotila zvířata ve výběhu. Kvůli fotce slona ale zemřela.

Lev v japonské ZOO
aktualizováno 05.06.
Útok šelmy

Děsivé VIDEO: Chlapec se v zoo otočí k rodičům a lev zaútočí!

Lvi jsou přirození lovci, i když je někteří lidé berou jako roztomilé kočky. Přesvědčil se o tom i dvouletý chlapec, na kterého chtěl samec zaútočit. Naštěstí ho zastavilo sklo výběhu.