Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Jeskyně
15.07.
rozhovor s odborníkem

Kdy hrozí v českých jeskyních nebezpečí? Expert promluvil

V poslední době se nemluvilo o ničem jiném. Informace o záchraně chlapců ze zatopené jeskyně v Thajsku bleskově obletěly celý svět. Jsou tuzemské jeskyně bezpečné, nebo může dojít k podobné situaci i v Česku? Na to se redakce TN.cz zeptala ředitele Správy jeskyní České republiky Jaroslava Hromase, který sám na vlastní kůži uvěznění v jeskyni zažil.

Saman Gunan položil za záchranu chlapců život
aktualizováno 11.07.
záchrana v Thajsku

Lidé truchlí pro padlého hrdinu, za záchranu chlapců položil život!

Potápěči, kteří se podíleli na záchraně dvanácti chlapců a jejich trenéra z komplexu jeskyní v Thajsku, jsou oslavováni jako hrdinové. Globální spolupráce nakonec vedla k ohromnému úspěchu, kdy se naděje změnila ve skutečnost a všechny se podařilo dostat v pořádku ven. Bohužel celá operace má i stinnou stránku, jeden z potápěčů položil svůj život.

Záchrana děti z jeskyně v Thajsku
aktualizováno 10.07.
Pochvala

Viník, nebo hrdina? Rodiče thajských chlapců trenérovi děkují

Thajský trenér Ekkapol "Ek" Chantawong, který zavedl 12 malých fotbalistů do jeskyně Tcham Luang Nang Non, ve které je uvěznila voda, čelí obrovské kritice veřejnosti. Rodiče chlapců ho však z ničeho neobviňují a naopak ho chválí. Jen díky němu jsou totiž děti stále naživu.

Prásk.tv píše:

Fotbalisté uvěznění v jeskyni v Thajsku
čtěte o tématu uvěznění na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE ! Vyhrajte až 50 vstupů do NEJVĚTŠÍHO nově otevřeného TRAMPOLÍNOVÉHO CENTRA v České republice!

Zapojte celou rodinu a přátele do soutěžte o ceny v hodnotě 9.990 Kč.

Záchranáři vytahují děti z jeskyně v Thajsku
aktualizováno 08.07.
Operace v Thajsku

Z jeskyně zachránili čtyři chlapce! Další musí počkat do rána

Čtyři chlapce, kteří byli dva týdny uvězněni v jeskyni v Thajsku, už se záchranářům podařilo dostat ven. Cestu zvládli nad očekávání rychle, bude ale potřeba doplnit zásoby kyslíku v jeskyni. Z tohoto důvodu se pro dalších osm dětí a jejich trenéra vydají záchranáři nejdříve ve dvě hodiny ráno našeho času. Počasí hraje proti nim, opět začalo vydatně pršet.

Thajské děti uvízlé v jeskyni
07.07.
Záchrana v Thajsku

Chlapci z jeskyně napsali po dvou týdnech domů. Tohle vzkazují!

Malí fotbalisté, kteří jsou spolu s trenérem uvězněni v jeskyni v Thajsku, poprvé komunikovali s rodiči. Domů poslali několik dopisů, telefonické spojení se nepodařilo. Ani po dvou týdnech neztrácejí optimismus a smysl pro humor.

Smrt thajského potápěče
aktualizováno 06.07.
záchrana z hlubin

Vydrží dětem kyslík? Záchranář, který ho do jeskyně nesl, se udusil

Dramatická záchrana 12 chlapců a jejich trenéra ze zatopené jeskyně v Thajsku pokračuje. Z pasti zatím vede jediná cesta zatopenými chodbami. Protože času je málo, záchranáři pracují i na plánu B. Při záchranných operacích bohužel zemřel jeden dobrovolník kvůli nedostatku kyslíku.

Záchranáři bojují o život uvězněných thajských fotbalistů - 1
aktualizováno 05.07.
thajsko slova záchranářů

Špatné zprávy: Děti nemají na útěk z jeskyně síly, pršet začne už brzy

K dvanácti chlapcům a jejich trenérovi uvězeněných v thajské jeskyni Tcham Luang Nang Non se konečně dostali lékaři, dobré zprávy ale bohužel nemají. Podle nich nejsou děti na pokus o útěk připravené. Jsou příliš vyčerpané i podvyživené. Velká část z nich navíc neumí plavat. Už o víkendu se dá přitom očekávat, že do jeskyně se navalí další voda.

Francouzský prezident Macron na návštěvě USA
28.04.
Vězeň v Bílém domě?

Melania žije jako ve vězení, tvrdí Macronová! Nemůže ani na krok

Americká první dáma prý žije v Bílém domě jako ve vězení a svou osobnost musí skrývat, aby nezastínila manžela. Tvrdí to manželka francouzského prezidenta Brigitte Macronová. Evropský pár strávil s Melanií a Donaldem Trumpem tři dny při své návštěvě Washingtonu.

Katalánci protestují proti uvěznění ministrů
03.11.
Krize ve Španělsku

Tisíce Katalánců znovu vyšly do ulic! Jsou proti uvěznění ministrů

Desítky tisíc Katalánců vyšly do ulic Barcelony i dalších měst. Protestovaly proti uvěznění osmi členů sesazeného kabinetu. Odbory také vyzvaly ke generální stávce, kterou plánují na příští týden.

Pes Bárt, který uvízl ve skále, je naživu - 1
aktualizováno 19.07.
GALERIE Skvělá zpráva

Zázraky se dějí! Bárt, který uvízl ve skále, je živý! Byl tam 16 dní

Úžasná zpráva přišla ze Skalan v Českém ráji. Pes Bárt, který zůstal 16 dní uvězněný v závalu, se našel živý a zdravý! Veterináři ještě musí podle čipu a obojku ověřit, že jde o hledaného pejska. S největší pravděpodobností je to ale opravdu on.