Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Skiareál Buková hora - lidé uvízli na lanovce
aktualizováno 17.01.
Evakuace lyžařů

Na lanovce visíme už dvě hodiny! Zpověď muže z Bukové hory

Už několik hodin jsou uvěznění lyžaři na poškozené lanovce ve ski areálu Buková hora. Jedním z nich je i Pavel Mráček, který čeká na záchranu v dolní polovině lanové dráhy. "Už jsem docela prochladlý," řekl exkluzivně pro TN.cz

Richard Anthony Jones a jeho dvojník - 1
27.12.
dokonalá podoba

Muž si neprávem odseděl 17 let za dvojníka, vysoudil 25 milionů

Muž, který si neprávem odseděl 17 let ve vězení, se dočkal od státu Kansas odškodnění ve výši 1.1 milionu amerických dolarů. Richard Anthony Jones byl odsouzen místo svého dvojníka, který měl kromě stejného vzezření dokonce i velmi podobné jméno. Kansas řeší další dvě žaloby týkající se chybného odsouzení.

Jeskyně
15.07.
rozhovor s odborníkem

Kdy hrozí v českých jeskyních nebezpečí? Expert promluvil

V poslední době se nemluvilo o ničem jiném. Informace o záchraně chlapců ze zatopené jeskyně v Thajsku bleskově obletěly celý svět. Jsou tuzemské jeskyně bezpečné, nebo může dojít k podobné situaci i v Česku? Na to se redakce TN.cz zeptala ředitele Správy jeskyní České republiky Jaroslava Hromase, který sám na vlastní kůži uvěznění v jeskyni zažil.

Prásk.tv píše:

Fotbalisté uvěznění v jeskyni v Thajsku
čtěte o tématu uvěznění na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Odhodlejte se a začněte zdravěji každý den

Rozhodli jste se začátkem roku pro změnu životního stylu? Odstartujte zdravěji každý den s Albertem.

Saman Gunan položil za záchranu chlapců život
aktualizováno 11.07.
záchrana v Thajsku

Lidé truchlí pro padlého hrdinu, za záchranu chlapců položil život!

Potápěči, kteří se podíleli na záchraně dvanácti chlapců a jejich trenéra z komplexu jeskyní v Thajsku, jsou oslavováni jako hrdinové. Globální spolupráce nakonec vedla k ohromnému úspěchu, kdy se naděje změnila ve skutečnost a všechny se podařilo dostat v pořádku ven. Bohužel celá operace má i stinnou stránku, jeden z potápěčů položil svůj život.

Záchrana děti z jeskyně v Thajsku
aktualizováno 10.07.
Pochvala

Viník, nebo hrdina? Rodiče thajských chlapců trenérovi děkují

Thajský trenér Ekkapol "Ek" Chantawong, který zavedl 12 malých fotbalistů do jeskyně Tcham Luang Nang Non, ve které je uvěznila voda, čelí obrovské kritice veřejnosti. Rodiče chlapců ho však z ničeho neobviňují a naopak ho chválí. Jen díky němu jsou totiž děti stále naživu.

Záchranáři vytahují děti z jeskyně v Thajsku
aktualizováno 08.07.
Operace v Thajsku

Z jeskyně zachránili čtyři chlapce! Další musí počkat do rána

Čtyři chlapce, kteří byli dva týdny uvězněni v jeskyni v Thajsku, už se záchranářům podařilo dostat ven. Cestu zvládli nad očekávání rychle, bude ale potřeba doplnit zásoby kyslíku v jeskyni. Z tohoto důvodu se pro dalších osm dětí a jejich trenéra vydají záchranáři nejdříve ve dvě hodiny ráno našeho času. Počasí hraje proti nim, opět začalo vydatně pršet.

Thajské děti uvízlé v jeskyni
07.07.
Záchrana v Thajsku

Chlapci z jeskyně napsali po dvou týdnech domů. Tohle vzkazují!

Malí fotbalisté, kteří jsou spolu s trenérem uvězněni v jeskyni v Thajsku, poprvé komunikovali s rodiči. Domů poslali několik dopisů, telefonické spojení se nepodařilo. Ani po dvou týdnech neztrácejí optimismus a smysl pro humor.

Smrt thajského potápěče
aktualizováno 06.07.
záchrana z hlubin

Vydrží dětem kyslík? Záchranář, který ho do jeskyně nesl, se udusil

Dramatická záchrana 12 chlapců a jejich trenéra ze zatopené jeskyně v Thajsku pokračuje. Z pasti zatím vede jediná cesta zatopenými chodbami. Protože času je málo, záchranáři pracují i na plánu B. Při záchranných operacích bohužel zemřel jeden dobrovolník kvůli nedostatku kyslíku.

Záchranáři bojují o život uvězněných thajských fotbalistů - 1
aktualizováno 05.07.
thajsko slova záchranářů

Špatné zprávy: Děti nemají na útěk z jeskyně síly, pršet začne už brzy

K dvanácti chlapcům a jejich trenérovi uvězeněných v thajské jeskyni Tcham Luang Nang Non se konečně dostali lékaři, dobré zprávy ale bohužel nemají. Podle nich nejsou děti na pokus o útěk připravené. Jsou příliš vyčerpané i podvyživené. Velká část z nich navíc neumí plavat. Už o víkendu se dá přitom očekávat, že do jeskyně se navalí další voda.

Francouzský prezident Macron na návštěvě USA
28.04.
Vězeň v Bílém domě?

Melania žije jako ve vězení, tvrdí Macronová! Nemůže ani na krok

Americká první dáma prý žije v Bílém domě jako ve vězení a svou osobnost musí skrývat, aby nezastínila manžela. Tvrdí to manželka francouzského prezidenta Brigitte Macronová. Evropský pár strávil s Melanií a Donaldem Trumpem tři dny při své návštěvě Washingtonu.