Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Lávka Troja - 1
aktualizováno 03.12.
MOSTY NA SPADNUTÍ?

Lávku v Troji přesunou a postaví znovu, nahradí ji asi ponton

Zřícení lávky se čtyřmi lidmi v pražské Troji okamžitě vyvolalo mnoho otázek o technickém stavu dalších mostů v Praze. Podle hodnotících zpráv Technické správy komunikací (TSK) na tom nejsou mosty v metropoli vůbec dobře.

Český ostrovní dům
10.08.
ekologické stavby

Soutěž soběstačných domů zná své vítěze! Tady jsou! GALERIE

Architektonická soutěž Český ostrovní dům, která hodnotí energeticky soběstačné stavby, zná své letošní vítěze. Podívejte se na ty nejlepší!

Nejpodivnější budovy světa
09.08.
galerie architekti se vyřádili

Neobvyklé bydlení: Tohle jsou nejpodivnější budovy světa!

Bydlení ve velkých bytových domech nemusí být vždy nuda. Důkazem mohou být například budovy z tohoto článku!

Obchodní sdělení

Sezóna alergií v plném proudu - co dělat, aby vám bylo lépe?

Léto je pro někoho krásné období, kdy vše kvete, avšak pro řadu jiných nepříjemné období plné smrkání, slzení, kýchání a dalších nepříjemných projevů alergií. V dnešním článku si povíme něco o tom, jak si můžete letní sezónu užít naplno, i pokud patříte k té druhé skupině.

Hlasování v Senátu
aktualizováno 07.06.
spor o stavby

Senát vrátil stavební zákon. Spolky ochránců ale nepodpořil

Senát vrátil Poslanecké sněmovně rozsáhlou vládní novelu stavebního zákona. Senátoři v ní chtějí některé body upravit jinak, týká se to například přezkumu nezákonného jednání v moci úřední nebo pořizování územních plánů. Ochranářské spolky ale senátoři nepodpořili. Napříště se tak nebudou moci účastnit stavebních řízení.

Mini domky na skále
04.06.
netradiční obydlí

"Ptačí budky" pro lidi jsou obydlím budoucnosti. Mají tři patra

Skalní domky jsou připevněny ve výšce několika metrů nad zemí. I když jsou velmi malé, mají tři patra. Domky z dílny švédských architektů mají připomínat ptačí budky, po kterých získaly svůj název.

Stavba dálnice
aktualizováno 16.12.
DOBRÁ ZPRÁVA

Přehled: Kde postaví nové dálnice a které úseky otevřou v roce 2017

Už za pár hodin se slavnostně otevře nový úsek dálnice D8 z Lovosic do Řehlovic. Stavaři ovšem nesloží ruce do klína. I na příští rok je totiž naplánovaný velký objem modernizací i staveb úplně nových úseků dálnic.

Záhadné hexagony v Jihočínském moři
aktualizováno 30.10.
Vojenské základny?

Čína buduje na ostrovech záhadné stavby! Nikdo neví, k čemu jsou

Na ostrovech v Jihočínském moři odhalili experti záhadné stavby! Mají tvar hexagonů a nikdo neví, k čemu slouží. Zřejmě jde ale o letadlové hangáry, které začali Číňané stavět po "přivlastnění" ostrůvků.

Petr Smetka
30.10.
Po 12 letech

Šéfa H-Systemu Smetku pustili z vězení. Musí splatit skoro miliardu

Pankráckou věznici v Praze v neděli po 12 letech opustil Petr Smetka. Zakladatel H-Systemu si za developerský podvod odpykal celý trest, zbývá mu ale ještě zaplatit zhruba tři čtvrtě miliardy korun poškozeným klientům.

Stavbaři
aktualizováno 24.04.
Kontroly ČOI

Stavbaře čeká revoluce! Nový zákon má zajistit kvalitní materiál

České stavbaře čeká revoluce. Na novém zákoně aktuálně pracuje Ministerstvo průmyslu a obchodu. Cílem bude zajistit bezpečnější a kvalitnější stavby. Nové pravomoci bude mít i Česká obchodní inspekce. Inspektoři budou přímo na stavbách kontrolovat, s jakými materiály dělníci pracují.

Stavbaři na dálnici D1
08.04.
průšvih politiků

Česko nedostane dotace na stavby silnic. A můžeme si za to sami!

Čeští politici a úřady tak dlouho přehlíželi stavební řízení u významných staveb jako jsou dálnice, že Evropské unii došla trpělivost. Dokud si Češi nedají do pořádku povolení ke stavbám silnic a dálnic, nepošlou na ně dotace. Hrozí tak zastavení projektů za 130 miliard korun, píší dnešní Lidové noviny.