Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Ohrožení dálničáři
aktualizováno 16.04.
smrtelné nebezpečí

VIDEO: Dělníci jen o vlásek unikli smrti! Přiřítil se na ně kamion

Chybělo málo a tragédie mohla být na světě! Video z hrozivého incidentu, při kterém málem přišli o život dělníci odklízející zbytky nehody na dálnici D11, v pondělí zveřejnilo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). To tímto způsobem varuje všechny řidiče, aby byli za volantem nanejvýš opatrní, protože podobných nehod se stávají desítky.

Hustý provoz - 1
aktualizováno 26.01.
plán na rok 2018

Ředitelství silnic plánuje opravy! Tady se bude stavět! MAPA

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) letos vynaloží na opravy silnic I. třídy a dálnic zhruba 11,4 miliardy korun, což je o desetinu víc než loni. Bude pokračovat v opravách dálnice D1, dále se zaměří na silniční okruh kolem Prahy nebo dálnice D5, D8 a D11. Na tiskové konferenci to dnes řekl generální ředitel ŘSD Jan Kroupa.

Výstavba dálnice - ilustrační foto
09.01.
Kde se dočkají

Zrychlení výstavby dálnic? Letos otevřou jen 4 kilometry! PŘEHLED

Česká dálniční síť se letos zřejmě rozroste jen nepatrně, o jeden čtyřkilometrový úsek dálnice D7. Pásky se příliš nebudou stříhat ani u silnic první třídy, nových úseků by Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) mělo letos dostavět jen sedm. Zato slibuje, že začne stavět hned několik klíčových úseků dálnic.

Obchodní sdělení

SOUTĚŽTE S NÁMI: Brazzale Moravia – od výrobce přímo na váš stůl

Sýrárna Brazzale Moravia ve svém podniku v Litovli denně zpracuje více než půl milionu litrů českého mléka vysoké kvality a staví na tradiční italské výrobě sýrů spolu s nejmodernější technologií.

Náledí
27.11.
dopravní nehody

Řidiče potrápila ledovka, nehody a uvízlé kamiony blokovaly silnice

Řidiče téměř po celé republice ráno a dopoledne trápily náledí a ledovka. Na zledovatělých silnicích se staly desítky nehod. Na mnoha místech navíc blokovaly provoz uvízlé kamiony. Velmi obtížná situace byla například na Vysočině.

Kolony na silnicích
aktualizováno 04.10.
"Menší" zádrhel

Nový úsek D4 se otevřel se zpožděním, řidiči tvrdli v kolonách

Nový pětikilometrový úsek dálnice D4 od křižovatky Skalka na Příbramsku na jih byl dnes kolem 17:30 v obou směrech stále neprůjezdný, od Prahy se vytvořila dlouhá kolona. Auta se nakonec rozjela před 18. hodinou, o několik hodin pozdději oproti původnímu plánu.

Výstavba dálncie D3
aktualizováno 27.09.
Slavnostní otevření

Kousek dálnice D3 otevřeli chvíli před volbami. Chybí už jen 130 km

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) slavnostně otevřelo ve středu ráno na jihočeské dálnici D3 nový úsek Borek - Úsilné dlouhý 3,1 kilometru. Práce skončily s předstihem.

Billboard
aktualizováno 07.09.
začne likvidace

Napětí kolem billboardů vrcholí: Od silnic musí zmizet do půlnoci

O dnešní půlnoci vyprší lhůta 5 pracovních dní, během kterých měli majitelé plakátovacích ploch z okolí dálnic a silnic prvních tříd odstranit své poutače. Pokud se tak nestane, což zatím vypadá jako velmi pravděpodobné, začne od zítra Ředitelství silnic a dálnic jednat.

Billboardy
aktualizováno 01.09.
novela zákona

Spor o billboardy vrcholí! Když do 5 dnů nezmizí, začnou je likvidovat

Válka o billboardy pokračuje. Ode dneška by u dálnic a silnic první třídy totiž už neměly být. Skončila lhůta, do kdy je měli jejich provozovatelé odstranit - měli na to 5 let. Jenže ti s tímto krokem státu nesouhlasí. Ministerstvo dopravy prý ustupovat nebude a billbordy začne likvidovat.

Tragická nehoda u Obrnic - 1
08.08.
beton místo dřeva

Stěny ze dřeva jsou nebezpečné! Doplatily na ně i dívky u Obrnic?

Dřevěné protihlukové stěny, které se nacházejí u silnic a dálnic, postupně mizí a nahrazují je betonové. Mohou být dřevěné protihlukové stěny pro nás nebezpečné?

Oprava silnice
aktualizováno 02.05.
přehled projektů

Opravy silnic a dálnic začaly ve velkém. Tady se zdržíte! PŘEHLED

Dlouhé čekání v kolonách, rozpálená auta a nervózní řidiči - i to je každoroční situace na silnicích v době, kdy na komunikacích probíhají desítky oprav a stavebních prací. Cestování se mnohdy protáhne o dlouhou dobu, tomu se dá předejít naplánováním trasy.