Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Proces s pučisty v Turecku
aktualizováno 01.08.
Nepovedený převrat

Rok od puče začal v Turecku obří proces. Souzeno je na 500 lidí

V Turecku začal dnes dopoledne dosud největší proces kvůli loňskému zmařenému pokusu o puč. Souzeno je téměř 500 lidí, někteří v nepřítomnosti.

Obviněný ze znásilnění a pokusu o vraždu vydává u soudu jen skřeky
aktualizováno 26.07.
divadlo nebo realita?

Obviněný ze znásilnění a pokusu o vraždu vydává u soudu jen skřeky

Soudní senát v Liberci čelí skutečně náročnému případu, vyslýchá muže, který vyluzuje pouze nepřeložitelné skřeky a vlastně není vůbec jasné, co vypovídá. Jde přitom o závažný případ znásilnění a pokusu o vraždu. Vzniká tak velký tlak na žalobce, soudkyni i obhájkyni.

Miroslav Jansta
26.07.
čerpání financí

Kauza s dotacemi ve sportu pokračuje, padlo další obvinění

Obvinění vlivného muže českého sportu i politiky advokáta Miroslava Jansty má souviset s tím, že získal peníze na úkor například Českého olympijského výboru nebo Sokola. Ti čerpají finanční prostředky ze stejného dotačního programu.

Obchodní sdělení

Kouzelným kartáčkem si děti čistí zoubky samy

Se sonickým kartáčkem Philips Sonicare for Kids už nemusíte dětem připomínat čištění zoubků.

Petr Kramný u ostravského krajského soudu - 7
aktualizováno 21.04.
spolek šalamoun hájí

Kauza KRAMNÝ: Těchto pět věcí nesedí, tvrdí kritici rozsudku!

Petr Kramný se už zřejmě z vězení na svobodu jen tak nepodívá. Nejvyšší soud zamítl jeho dovolání, jednu z posledních možností, jak zvrátit trest 28 let vězení. Někteří lidé ale v jeho nevinu stále věří - například Spolek Šalamoun. Na Facebooku jeho člen zveřejnil seznam bodů, kde údajně Nejvyšší soud hrubě selhal.

Těstoviny
23.03.
proč tloustneme

Co se s naším tělem stane, když sníme těstoviny nebo chleba?

Napadlo vás někdy, co se s vaším tělem stane, když sníte třeba těstoviny nebo chleba? A proč se po takových potravinách přibírá? Odpověď najdeme, pokud se zaměříme na příjem sacharidů, které tyto potraviny obsahují.

Nehoda autobusu plného dětí
aktualizováno 30.01.
skončil u soudu

Při nehodě školního autobusu se zranilo 35 dětí! Řidiči hrozí vězení

U Okresního soudu v Lounech začal proces s řidičem autobusu, který podle obžaloby loni v březnu zavinil vážnou nehodu školního autobusu u Panenského Týnce. Při nehodě se zranilo 35 dětí, z toho tři měly vážná zranění. Školní autobus je vezl na výlet do Prahy. Řidiči hrozí až osm let vězení.

Petr Jašek
aktualizováno 15.11.
soudní proces

Čech v Súdánu čeká na verdikt soudu. Za mřížemi je skoro rok

Súdánský soud v pondělí opět odročil proces s českým občanem Petrem Jaškem, který byl začátkem prosince minulého roku zatčen na súdánském letišti. Petr Jašek, spolupracovník skupiny Hlas mučedníků, do země přicestoval, aby se setkal s několika křesťanskými představiteli a předal jim finanční dar. Až letos v srpnu byl obviněn ze špionáže a protistátní činnosti. Podle informací Černínského paláce nehrozí Jaškovi trest smrti.

Roman Janoušek si vyslechl rozsudek u Vrchního soudu - 1
aktualizováno 10.10.
Soudní bitva

Obnoví soud proces s Janouškem? Jasno bude už brzy!

Lobbista Roman Janoušek se zítra pokusí zvrátit rozhodnutí soudu, kvůli kterému skončil ve vězení. Janoušek dostal trest čtyři a půl roku za to, že opilý srazil a vážně zranil řidičku jiného auta.

Petr Kramný u ostravského krajského soudu
aktualizováno 18.12.
Je vinen?

PŘEHLED DŮKAZŮ: Tohle pošle Petra Kramného za mříže!

Kauza Petra Kramného se blíží do finále. V pátek zazněly u ostravského krajského soudu závěrečné řeči, rozsudek padne 7. ledna. Státní zástupce je přesvědčený, že Kramný odjel do Egypta s cílem vraždit. Obhájkyně má ale za to, že není jediný přímý důkaz a Kramný byl měl být osvobozen.

Petr Kramný u soudu - 2
aktualizováno 10.09.
Den desátý

U soudu zaznělo, co Petra Kramného sexuálně vzrušuje

Dneškem znovu odstartovalo soudní stání s Petrem Kramným, který je obžalovaný z vraždy manželky a dcery na dovolené v Egyptě. Ostře sledovaný proces pro vás budeme zaznamenávat on-line. Podaří se Kramnému přesvědčit soud o své nevinně?