Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Útok v Brazilské školce - 2
07.10.
Útok v Brazílii

Neštěstí ve školce má už 9 obětí! Muž polil děti hořlavinou a zapálil

Strážný v brazilské školce polil děti ve třídě hořlavinou, pak škrtl sirkou. Zapálil tak desítky lidí včetně sebe. Zraněním podlehlo kromě útočníka sedm čtyřletých dětí a jejich učitelka. Tu brazilská média označují za hrdinku.

Útok v Brazilské školce - 1
06.10.
zapálil i sebe

Hlídač polil hořlavinou děti ve školce a zapálil je! Čtyři uhořely

Padesátiletý strážný Damiao Soares dos Santos z brazilského města Janauba ve čtvrtek polil hořlavinou děti v mateřské školce. Čtyři děti a učitelka uhořely. Dalších 25 lidí bylo hospitalizováno s popáleninami, převážně děti mezi čtyřmi a pěti lety. Santos poté zapálil i sebe a v nemocnici poraněním podlehl.

Školka
02.10.
školský zákon

Úřady i školky postrádají stovky dětí, rodičům hrozí pokuta

Nový školský zákon, který platí od začátku září, přinesl problémy obecním a městským úřadům a také školkám. Celý měsíc musely hledat stovky dětí, jejichž rodiče je nepřihlásili k povinnému předškolnímu vzdělávání. V pátrání po pětiletých dětech teď po celé republice pokračují úředníci školských odborů radnic.

Prásk.tv píše:

Laura Scheel a Matt Grodsky - 1
čtěte o tématu školka na Prásk.tv
Obchodní sdělení

NEUVĚŘITELNÉ: 1 SKLENIČKA UNESE TUNY !!!

Každý z nás má doma nápojové sklo, které používá na denní bázi jako něco zcela samozřejmého. Každému z nás se stalo, že taková sklenička praskla nebo spadla a rozbila se. Zejména z těchto osobních zkušeností vnímáme tento druh skla jako něco velmi křehkého a naše chování ke sklu je pak tímto ovlivněno. A je to tak správně !

Tragická nehoda na Slovensku - 2
20.09.
Shoda náhod

V autě zemřela celá rodina: Kluk před smrtí nakreslil tento obraz

Slovensko se stále vzpamatovává z nehody, při které zemřela čtyřčlenná rodina. Ředitelka školky, kam děti chodily, prozradila, co malý Milánek nakreslil těsně před smrtí. A jde z toho mráz po zádech...

Mateřská
18.09.
koncepce rodinné politiky

Vyšší přídavky na děti i mateřská! Vláda schválila novinky pro rodiny

Vláda dnes schválila koncepci rodinné politiky, kterou připravilo ministerstvo práce. Resort v ní navrhoval třeba půjčky na bydlení, bezplatné jesle a školky či vyšší mateřskou, rodičovskou, porodné i přídavky na děti. V jaké podobě kabinet materiál přijal a s jakými opatřeními souhlasil, není zatím jasné. Schválení koncepce oznámil premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).

V Jihlavě hořela mateřská školka, škoda jde do milionů
aktualizováno 08.09.
Milionová škoda

V Jihlavě hořela školka, opravy potrvají nejméně čtvrt roku!

Pět jednotek hasičů v pátek brzy ráno v Jihlavě bojovalo s požárem mateřské školky U Dlouhé stěny. Plameny poničily především střechu. Děti se do objektu nevrátí nejméně čtvrt roku.

Jídelna
aktualizováno 07.09.
Rakouská školka

Školka kvůli muslimským dětem zakázala vepřové! Rodiče zuří

V jídelníčku mateřské školy v rakouském Amstettenu nově nenajdete vepřové maso. Vedení města, které školku zřizuje, se rozhodlo vepřové vyškrtnout. Zdůvodnilo to "odlišnými stravovacími návyky muslimských dětí". Nařízení okamžitě vyvolalo vlnu nevole.

2040979
04.09.

Střepiny 3. 9. 2017

Místo ve školce s pravděpodobností jako výhra v loterii. Co zbývá rodičům, kteří neuspějí?

Školka
02.09.
hrozí pokuty

Školka je od září povinně! Hodně dětí stále není zapsáno

Radnice v těchto dnech zjišťují, které 5tileté děti nejsou zapsány do posledního ročníku mateřské školy. Po celé republice jich budou tisíce. Předškoláci totiž od pondělí musejí do školky povinně, pokud rodiče nenahlásili, že je budou vzdělávat individuálně. Povinnou docházku nařizuje nově školský zákon.

Dům v Pitkovicích, kde zemřela dívka
aktualizováno 30.08.
tragická událost

Dítě zemřelo při focení se školkou. Policie zahájila trestní stíhání

V pražských Pitkovicích se v květnu utopila čtyřletá holčička, když byla na focení s mateřskou školkou. Policie na dotaz TN.cz potvrdila, že v těchto dnech zahájila trestní stíhání dvou lidí, které podezřívá z trestného činu usmrcení z nedbalosti.

Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme