Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Vojtěch Filip v roce 2017
aktualizováno 24.03.
Jednání o vládě

Komunistům vadí 4 ministři. Babiš si do složení týmu mluvit nenechá

Nejprve komunisté vzkázali, že vláda, kterou jsou ochotni podpořit, by neměla vyhostit ruské diplomaty bez jejich souhlasu. A nyní rovnou řekli, že mají výhrady ke čtyřem ministrům Babišovy vlády.

Andrej Kiska
aktualizováno 20.03.
krize na slovensku

Prezident Kiska nebude jmenovat novou Pellegriniho vládu

Slovenský prezident Kiska oznámil, že nebude jmenovat novou vládu v sestavě, v které mu ji předložil Peter Pellegrini. Svůj návrh mu předal Pellegrini v pondělí. Do pátku mu musí předložit návrh s novými jmény.

Jozef Ráž
aktualizováno 19.03.
slovenská vláda

Slovácí volí ministry. Jedním má být i syn zpěváka Ráže

Vládní jednání na Slovensku pokračují. Koaliční strany Smer-SD, SNS a Most-Híd v pondělí představily svoje návrhy ministrů. Vládu povede Peter Pellegrini (Smer-SD). O důvěře vlády by se tak mohlo hlasovat už ve středu 21. 3.

Obchodní sdělení

Jak plánovat a financovat dětské letní aktivity

Letní prázdniny se blíží. Pro děti je to úžasný čas, kdy si chtějí užívat volna.

Babiš navštívil s ministry Zlínský kraj
05.03.
vládní výjezd

Babiš navštívil s ministry Zlínský kraj. Jeli vlakem i mikrobusem

Předseda vlády v demisi Andrej Babiš z hnutí ANO v pondělí s dalšími osmi ministry navštívil Zlínský kraj. Zahájil tím podle svých slov sérii výjezdů do krajů, aby se seznámil s jejich problémy. Opozice ale tuto akci kritizuje a označuje ji za předvolební kampaň.

Lucia Žitňanská
aktualizováno 01.03.
vražda Jána Kuciaka

Zemětřesení ve slovenské vládě: Odchod zvažuje další ministryně

Situace okolo vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho přítelkyně Martiny Kušnírové se stále vyostřuje. Slovenskem otřásají informace o propojení politiků s italskou mafií. Podle informací Pluska.sk chce vládu opustit i ministryně spravedlnosti Lucia Žitňanská (Most-Híd). Následovala by tak Marka Maďariče, ministra kultury, který z funkce odstoupil ve středu. Ve čtvrtek se začalo jednat dokonce o odchodu celé strany Most-Híd.

Andrej Babiš a Richard Brabec na jednání vlády
08.02.
Změny ve vedoucích funkcích

Vláda bez důvěry rozjela velké změny na úřadech. Ředitelé končí

Velká zemětřesení na ředitelských postech teď zažívají státní podniky. S novou vládou a novými ministry totiž přicházejí výpovědi.

Prezident Zeman na oslavách 100 let Československa
09.01.
Oslavy 100 let Československa

Zeman: Dubček se podělal. Svobodu máme díky Gorbačovovi

Nekomunističtí ministři, kteří v roce 1948 podali demisi, byli podle prezidenta Miloše Zemana "blbí". Alexander Dubček patřil mezi ty, kteří se v roce 1968 "podělali hrůzou" a za vznik svobodného Československa po roce 1989 může tehdejší sovětský vůdce Michail Gorbačov. Zeman to uvedl v projevu k zahájení oslav 100 let od vzniku Československa.

Nová vláda s prezidentem Zemanem
14.12.
uvedení do úřadu

Noví ministři poprvé v práci! Pro Stropnického musela ochranka

Prezident Zeman ve středu jmenoval novou vládu a ti členové, kteří už byli uvedeni do úřadu, hned ve čtvrtek začali pracovat. S novou funkcí je ale spojena i řada organizačních a technických záležitostí. Třeba pro vicepremiéra Martina Stropnického hned ráno vyrazila ochranka.

Nová vláda s prezidentem Zemanem
aktualizováno 13.12.
Ceremoniál na Hradě

Zeman jmenoval ministry! Šéfem Úřadu vlády je Radek Augustin

Prezident Zeman jmenoval na Pražském hradě vládu Andreje Babiše. Kabinet tvoří devět nováčků a pět dosavadních ministrů. V 15:30 se vláda poprvé sešla k řádnému jednání. Na tiskové konferenci pak premiér oznámil, že novým ředitelem Úřadu vlády se stal Radek Augustin.

Miloš Zeman, Andrej Babiš
11.12.
setkání v Lánech

Zeman ukončil schůzky s novými ministry, vládu jmenuje ve středu

Prezident Miloš Zeman se v pondělí v Lánech setkal s kandidátem na ministra školství Robertem Plagou, budoucím ministrem zemědělství Jiřím Milkou a příštím šéfem resortu kultury Iljou Šmídem. Uzavřel tím sérii konzultací s novými členy menšinového kabinetu ANO. Vládu Andreje Babiše jmenuje ve středu, téhož dne se ministři sejdou na prvním zasedání.