Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Vláda chystá změny
aktualizováno 07.01.
Zasedání vlády

Ministři projednají obědy pro děti zdarma i varování před Huawei

Návrhem ČSSD na zavedení bezplatného stravování dětí ve školkách a na prvním stupni základních škol se v pondělí odpoledne bude zabývat vláda. Na prvním zasedání v tomto roce proberou ministři také varování před společností Huawei. Zákon pro případ tvrdého brexitu už schválili.

Andrej Babiš
01.01.
rekonstrukce vlády

Babiš nevylučuje, že někteří ministři skončí ve své funkci

Premiér menšinové vlády Andrej Babiš nevylučuje, že někteří ministři letos ve své funkci skončí. Výhrady má především k ministru dopravy Danu Ťokovi a ministru zahraničí Tomáši Petříčkovi.

Druhá vláda Andreje Babiše
aktualizováno 28.12.
Nepopulární ministři

Hodnocení členů vlády: Většinu lidé neznají, nejlépe si vedl Babiš

Menšinový kabinet hnutí ANO a ČSSD vládne už půl roku, přesto lidé neznají většinu ministrů a ministryň. Některé členy vlády Andreje Babiše dokonce nepoznalo přes 90 % tázaných. Alespoň to vyplývá z průzkumu agentury Phoenix Research, který se ptal i na to, jak lidé hodnotí dosavadní práci vlády.

Obchodní sdělení

Odhodlejte se a začněte zdravěji každý den

Rozhodli jste se začátkem roku pro změnu životního stylu? Odstartujte zdravěji každý den s Albertem.

Andrej Babiš
06.12.
výroční zprávy

Zasedá Bezpečnostní rada státu, řeší extremismus i cizí špiony

Bezpečnostní rada státu ve čtvrtek projednává výroční zprávu o extremismu a zabývat by se měla i výročními zprávami Bezpečnostní informační služby a Vojenského zpravodajství. V nich zaznělo i varování před ruskými a čínskými špiony.

Andrej Babiš
14.11.
reakce ministrů

Ministři očekávají od Babiše vyjádření, vyslýchat ho nebudou

Premiér Andrej Babiš (ANO) a předseda koaliční ČSSD Jan Hamáček budou jednat o kauze údajného únosu premiérova syna po zasedání vlády. Ministři, kteří přišli ráno do Strakovy akademie na pravidelnou schůzi menšinového kabinetu, očekávají od premiéra po jeho návratu ze zahraničí vyjádření k citlivému případu. Podle slov ministra dopravy Dana Ťoka (za ANO) nebudou ale Babiše vyslýchat.

Druhá vláda Andreje Babiše
aktualizováno 04.10.
ankety 100 dní vlády andreje babiše

Babiš si chválí práci nové vlády! Oznámkujte ministry jako ve škole

Menšinový kabinet hnutí ANO a ČSSD vládne přesně 100 dní a podle premiéra Babiše má viditelné výsledky. Konkrétně si pochvaloval připravený rozpočet na příští rok, růst důchodů nebo zvyšování platů. Opozice ale kritizuje stále plnohodnotně neobsazený post ministra zahraničí, nebo schodkový návrh státního rozpočtu na příští rok.

Společné jednání slovenské a české vlády v Košicích
aktualizováno 17.09.
společné jednání

Vláda jedná v Košicích, řeší se další spolupráce i společná výročí

Ministři české vlády se v pondělí vydali na Slovensko. V Košicích jednají se svými slovenskými protějšky. Společné zasedání české a slovenské vlády se koná hned z několika důvodů, obě země totiž letos slaví několik společných výročí.

Andrej Babiš, Jan Hamáček, Miloš Zeman
29.06.
Spor o Pocheho

Někdo tady lže! Babiš, Hamáček a Zeman hrají podivnou hru

Prezident vládu jmenoval už ve středu, stále se však řeší, jak to bylo s nejmenováním Miroslava Pocheho ministrem zahraničí. Zmatek podporují i protichůdná prohlášení vrcholných politiků. A dá se říct, že někdo z nich zkrátka lže.

Nová vláda poté, co ji jmenoval prezident
aktualizováno 27.06.
Babišův kabinet

Zeman jmenoval novou vládu. Zahraničí povede Jan Hamáček

Prezident Miloš Zeman v devět hodin ráno jmenoval novou vládu hnutí ANO a ČSSD. Kontroverzní kandidát na ministra zahraničí Miroslav Poche nedostal na Hrad pozvánku. Vedením české diplomacie byl pověřen předseda ČSSD Jan Hamáček, který se zároveň stal i prvním místopředsedou vlády. O důvěře by se mělo hlasovat 11. července.

Noví kandidáti na ministry
aktualizováno 27.07.
profily kandidátů

Jmenování vlády: Toto byste měli o nových ministrech vědět

Prezident Miloš Zeman ve středu jmenoval novou vládu složenou z ministrů za hnutí ANO a sociální demokracie. Necelá polovina navrhovaných kandidátů ve své funkci pokračuje, na seznamu Andreje Babiše se ale objevila i jména nová, z nichž některá budí velké emoce.