Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Prezident Zeman na oslavách 100 let Československa
09.01.
Oslavy 100 let Československa

Zeman: Dubček se podělal. Svobodu máme díky Gorbačovovi

Nekomunističtí ministři, kteří v roce 1948 podali demisi, byli podle prezidenta Miloše Zemana "blbí". Alexander Dubček patřil mezi ty, kteří se v roce 1968 "podělali hrůzou" a za vznik svobodného Československa po roce 1989 může tehdejší sovětský vůdce Michail Gorbačov. Zeman to uvedl v projevu k zahájení oslav 100 let od vzniku Československa.

Nová vláda s prezidentem Zemanem
14.12.
uvedení do úřadu

Noví ministři poprvé v práci! Pro Stropnického musela ochranka

Prezident Zeman ve středu jmenoval novou vládu a ti členové, kteří už byli uvedeni do úřadu, hned ve čtvrtek začali pracovat. S novou funkcí je ale spojena i řada organizačních a technických záležitostí. Třeba pro vicepremiéra Martina Stropnického hned ráno vyrazila ochranka.

Nová vláda s prezidentem Zemanem
aktualizováno 13.12.
Ceremoniál na Hradě

Zeman jmenoval ministry! Šéfem Úřadu vlády je Radek Augustin

Prezident Zeman jmenoval na Pražském hradě vládu Andreje Babiše. Kabinet tvoří devět nováčků a pět dosavadních ministrů. V 15:30 se vláda poprvé sešla k řádnému jednání. Na tiskové konferenci pak premiér oznámil, že novým ředitelem Úřadu vlády se stal Radek Augustin.

Obchodní sdělení

AAA AUTO snížilo ceny ojetých aut před koncem roku až o 80 000 Kč

Český spotřebitel je již řadu let zvyklý, že hned po vánočních svátcích prodejci razantně snižují ceny svých produktů. Zákazník si může od dnešního dne pořídit s výraznou úsporou nejen elektroniku či oděvy, ale také lepší automobil. Největší prodejce ojetých automobilů u nás, AAA AUTO, zahajuje novoroční výprodejovou akci se snížením cen až o 80 000 Kč ještě před koncem roku. Důvodem poklesu cen poloviny modelů je, stejně jako v uplynulých letech, blížící se zestárnutí o rok, ke kterému dojde po prvním lednu.

Miloš Zeman, Andrej Babiš
11.12.
setkání v Lánech

Zeman ukončil schůzky s novými ministry, vládu jmenuje ve středu

Prezident Miloš Zeman se v pondělí v Lánech setkal s kandidátem na ministra školství Robertem Plagou, budoucím ministrem zemědělství Jiřím Milkou a příštím šéfem resortu kultury Iljou Šmídem. Uzavřel tím sérii konzultací s novými členy menšinového kabinetu ANO. Vládu Andreje Babiše jmenuje ve středu, téhož dne se ministři sejdou na prvním zasedání.

Miloš Zeman
11.12.
Schůzky s ministry

Zeman se sejde s dalšími nováčky ve vládě. Do Lán míří poslední tři

Prezident Miloš Zeman se na zámku v Lánech setká s posledními třemi kandidáty na ministry. Se šesti vládními nováčky už se sešel minulý týden a zbylých pět přijímat nebude, protože je zná z dosavadního kabinetu.

Alena Schillerová - 6
aktualizováno 08.12.
schůzky s prezidentem

Schillerová u Zemana: Chtěla by jednodušší daně a přiznání online

Prezident Miloš Zeman pokračuje ve schůzkách s kandidáty na ministry. Dnes má v plánu jednání s možnou ministryní financí a ministrem vnitra.

Carles Puigdemont, premiér katalánské vlády
aktualizováno 05.12.
krize v katalánsku

Soud zrušil evropský zatykač na Puigdemonta, hodlá zůstat v Belgii

Španělský nejvyšší soud v úterý zrušil evropské zatykače na bývalého katalánského premiéra Carlese Puigdemonta a čtyři exministry pobývající v Belgii. Nečekaný krok soudce zdůvodnil mimo jiné tím, že politici projevili vůli vrátit se do Španělska. Puigdemont skrze svého právníka ale později vzkázal, že i přes zrušení zatykače v Belgii zůstane.

Příchod poslanců do Sněmovny - 9
aktualizováno 04.12.
Taktická porada

Ministři Babišovy vlády se sešli. Budou chtít podporu od ODS

Dnes poprvé se sešli budoucí ministři zamýšlené menšinové vlády Andreje Babiše. Neoficiální jednání trvalo celé dopoledne. O čem byla řeč?

Babiš vybral ministry
aktualizováno 03.12.
Potvrzená jména

Známe všechny nové ministry! Tohle má být Babišova vláda

Andrej Babiš představil všechny kandidáty na ministry své menšinové vlády. V kabinetu má zasednout deset mužů a čtyři ženy. Babiš zároveň odmítl, že by ministry vybíral sám.

Miloš Zeman
aktualizováno 01.12.
formování vlády

Zeman mluvil k možným ministrům, čeká je prověrka

Prezident Miloš Zeman před schůzkami s kandidáty na budoucí ministry prohlásil, že zná problematiku resortů a dokáže poznat totálního laika, který se vydává za odborníka. Ještě před konzultacemi, které zahájí na lánském zámku v polovině příštího týdne, si prostuduje životopisy nových členů budoucího kabinetu. Prezident jmenuje premiérem ve středu 6. prosince předsedu ANO Andreje Babiše, jeho vládu zřejmě o týden později.