Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Simulace průletu asteroidu 2012 TC4
aktualizováno 11.10.
ohromná rychlost

Oči výstražného systému se upírají na jediný asteroid, blíží se!

Ve čtvrtek ráno bude kolem země těsně prolétat relativně malý asteroid 2012 TC4, který na sebe strhává pozornost pozorovatelů z celého světa. Díky velmi blízkému průletu těsně nad komunikačními satelity umožní totiž sledovacím zařízením naplno otestovat své možnosti.

Počasí v Německu
aktualizováno 06.10.
silný vítr

Bouře Xavier v Německu zabila sedm lidi! Orkán mířil i do Česka

Ve čtvrtek zasáhla sever Německa bouře Xavier. Vítr dosahuje rychlosti až 120 km/h. Úřady vyzvaly obyvatele Hamburku, aby nevycházeli na ulici. Padající stromy zabily sedm lidi.

KLDR slaví 105. narozeniny Kim Ir-Sena - 1
aktualizováno 26.09.
Napětí nepolevuje

Připravte se na jaderný útok, varují úřady obyvatele Havaje

Obyvatelé Havajských ostrovů se podle úřadů mají připravit na potenciální jaderný útok ze Severní Koreje. Výstraha přichází v době stále rostoucího napětí mezi USA a KLDR.

Prásk.tv píše:

Chemese Armstrong - 1
čtěte o tématu výstraha na Prásk.tv
Obchodní sdělení

NEUVĚŘITELNÉ: 1 SKLENIČKA UNESE TUNY !!!

Každý z nás má doma nápojové sklo, které používá na denní bázi jako něco zcela samozřejmého. Každému z nás se stalo, že taková sklenička praskla nebo spadla a rozbila se. Zejména z těchto osobních zkušeností vnímáme tento druh skla jako něco velmi křehkého a naše chování ke sklu je pak tímto ovlivněno. A je to tak správně !

Povodeň
aktualizováno 22.09.
varování meteorologů

Déšť zvedl na východě hladiny řek! Pršet bude i o víkendu

Vydatný déšť zvýšil na některých místech hladiny řek. Olše ve čtvrtek v podvečer stoupla v Jablunkově a Českém Těšíně na první povodňový stupeň. Ve Věřnovicích pak hladina stoupla v půl třetí ráno. Během dopoledne déšť prozatím ustal a tak meteorologové výstrahu před povodněmi odvolali.

Déšť
aktualizováno 17.09.
výstraha Výstraha ČHMÚ

Varování před silným deštěm: Naprší až 50 milimetrů vody!

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal v neděli dopoledne výstrahu před vydatným deštěm. Varování platí až do noci, v krajním případě může spadnout na zasažených místech až 50 milimetrů srážek.

Německem postupuje mohutná bouřková fronta
aktualizováno 14.09.
Varování ČHMÚ

Orkán v Německu zabil tři lidi. Vítr teď prochází Českem

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal ve čtvrtek výstrahu před silným větrem. Ten může v nárazech dosáhnout rychlosti kolem sedmdesáti kilometrů v hodině. V Německu ve středu vichřice zabila tři lidi.

Bouřky
aktualizováno 01.09.
Suma srážek víkendová předpověď

Bouřky v Německu lámaly stromy. V Čechách vydatně prší. MAPY

Od západu přišly ve čtvrtek do České republiky bouřky, i když se na Moravu a do Slezska dostanou až v pátek, déšť by se měl podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) objevovat na našem území přes celý víkend.

Blesk. Ilustrační foto
aktualizováno 30.08.
Experti varují

Výstraha ČHMÚ: Tepla ukončí prudké bouře s kroupami a lijáky!

Republiku ve čtvrtek zasáhnou silné bouřky, varuje Český hydrometeorologický ústav. Bouřky přinesou ochlazení a také trvalý déšť.

Počasí - horko/bouřky
aktualizováno 27.08.
předpověď

VÝSTRAHA: Silné bouřky, kroupy a vedro, varují meteorologové

Meteorologové vydali výstrahu před silnými bouřkami a vysokými teplotami. Výstraha je v platnosti od nedělního poledne do deseti hodin večer.

Počasí - koupaliště
aktualizováno 25.08.
udeří tropy

Meteorologové vydali výstrahu: O víkendu nás čekají extrémní vedra

Do Česka se o víkendu vrátí tropické počasí. Meteorologové před vysokými teplotami dokonce vydali výstrahu. Ta začne platit od zítřejšího poledne a na některých místech v republice potrvá až do nedělního podvečera.