Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Spadlý strom přes silnici
aktualizováno 14.10.
Výstraha ČHMÚ

Vítr zastavil lanovky, láme stromy! Výstraha platí pro tyto kraje

Část Česka zasáhne v noci na pondělí silný vítr. Na horách začalo foukat už v neděli odpoledne, musel být zastaven provoz lanovky na Ještěd i na Sněžku. Výstraha meteorologů platí až do pondělního poledne.

Konec světa
aktualizováno 09.10.
Globální oteplování

12 let do katastrofy! Zemi hrozí zkáza, varují vědci z celého světa

Globální oteplování postupuje extrémně rychle a kritické hranice dosáhne už za dvanáct let, v roce 2030. A vlády celého světa musí podle vědců přijmout "dalekosáhlá, celospolečenská opatření", aby odvrátily katastrofu.

Škody po vichřici Fabienne
aktualizováno 25.09.
Předpovědi se vyplnily

Vichřice přinesla sníh a lámala stromy! Tisíce lidí jsou bez proudu

Na Česko udeřila v neděli večer silná bouře Fabienne, která způsobila ohromné škody. Vyplnilo se tak varování meteorologů. Během noci zasáhly silné poryvy větru celou republiku od západu, kvůli spadlému elektrickému vedení jsou tisíce domácností bez elektřiny. Na některých místech republiky dokonce začalo sněžit!

Prásk.tv píše:

Chemese Armstrong - 1
čtěte o tématu výstraha na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Fast Food Film zvou pod pokličku rychlého občerstvení

Rychlé občerstvení nejsou jen cheeseburgery a káva u McDrive, ale i tisíce lidských příběhů.

Vítr
aktualizováno 22.09.
varování ČHMÚ

VÝSTRAHA: Do Česka se přižene orkán! Na horách může i sněžit

Do České republiky se žene velmi silný vítr, který může na horách dosahovat i síly orkánu. Meteorologové kvůli tomu vydali výstrahu před velmi silným větrem pro celou zemi, která platí od nedělního večera až do pozdního pondělí.

Hurikán Florence z Mezinárodní vesmírné stanice - 10. 9. 2018
aktualizováno 13.09.
hurikán florence

Zbývají hodiny do ničivého úderu. Oko hurikánu je větší než Česko!

Hurikán Florence je už jen stovky kilometrů od pobřeží Spojených států. Přestože zeslábl na druhý stupeň, americké úřady dál varují obyvatele, aby opustili své domovy. Bouře má být nejhorší za poslední desetiletí. Evakuace je povinná pro více než milion lidí.

Bouřka
aktualizováno 03.09.
týdenní předpověď

Česko zasáhly bouřky se silným deštěm a kroupami! Hrozí záplavy

V části republiky se lidé museli během pondělí připravit na velmi silné bouřky s přívalovými srážkami, kroupami a nárazy větru. Přesto se ale teploty v tomto týdnu budou pohybovat kolem příjemných 25 stupňů. V polovině týdne bude deště postupně ubývat.

Bouřky v Česku
aktualizováno 02.09.
Následky bouřek

Bouřky v ČR řádily, voda vyplavila i školku! Udeří další, varuje ČHMÚ

Silné bouřky s přívalovým deštěm zasáhly v sobotu především východ Česka. Pršelo ale na většině území. Nejčastěji k následkům špatného počasí vyjížděli hasiči na Moravě. Výstraha před vydatným deštěm platí až do pondelního večera.

Řidič autobusu vjel na přejezd i když blikala výstražná světla
aktualizováno 30.08.
riskantní jízda

VIDEO: Řidič vjel na přejezd, i když blikala výstražná světla!

Televizi Nova se podařilo získat video, na kterém je vidět, jak řidič linkového autobusu v Liberci hazarduje se životy cestujících. Palubní kamera natočila, že nerespektuje výstražná světla na přejezdu a vjíždí na něj. Řidič je ale přesvědčený, že červená začala blikat těsně předtím, než na přejezd vjel, on pak musel pokračovat v jízdě.

Tropy vystřídají bouřky
aktualizováno 23.08.
Poslední tropický den

Meteorologové zpřísnili výstrahu! Bouřky udeří na většinu Česka

Tropy, které trápily Česko v posledních týdnech, zřejmě končí. Ve čtvrtek a v pátek udeří bouřky, provázené přívalovými dešti a krupobitím. Podle meteorologů zasáhnou většinu Česka. Zároveň se ochladí, v neděli teploty klesnou až k 16 stupňům.

Tropy vystřídají bouřky
aktualizováno 22.08.
ČHMÚ varuje

VÝSTRAHA: Na Česko se ženou silné bouřky! Tropy zůstanou

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal výstrahu před silnými bouřkami, které mají ve čtvrtek odpoledne zasáhnout zhruba polovinu našeho území. Ústav nadále varoval i před vysokými teplotami a nebezpečím požárů.