Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Památkový inspektor se vypravil na Horní Hrad u obce Krásný Les
aktualizováno 17.05.
Památkový inspektor

Kastelán koupil ruinu, udelal z ní krásný hrad! Má i kapli na svatbu

Památkový inspektor se tentokrát vypravil na málo známý Horní hrad u obce Krásný Les na Karlovarsku. Původně se jmenoval Hauenštejn a ještě v roce 2000 šlo jen o rozpadající se ruinu, jenže pak ho koupil jeden nadšenec, který mu teď postupně vrací jeho původní tvář.

Tajemné Česko - Penzion Nimrod
01.04.
foto+video chátrající ruina

TAJEMNÉ ČESKO: V bývalém penzionu prý straší! VIDEO

Bývalý penzion Nimrod v lesích nedaleko Mariánských Lázní je opravdu děsivým místem. Koluje o něm řada pověr a historek, které nahánějí hrůzu. Navštívili jsme ho s kamerou!

Vila po známém podnikateli je na prodej
24.03.
Podnikatelské baroko

Vila známého podnikatele je za 25 milionů k mání! Koukněte dovnitř

V Brně se prodává vila nechvalně známého porevolučního podnikatele Rudolfa Hošny. Pokud má někdo rád styl známý také pod názvem podnikatelské baroko, může ji mít za 25 milionů korun. Zájemci se ale zatím příliš nehrnou.

Obchodní sdělení

Sedíte na zdravé židli?

Patříte mezi ty, které trápí bolesti zad způsobené prosezenými hodinami za pracovním stolem? Řešení je snadné, pořiďte si správnou židli, která Vás bolestí zad zbaví.

Zámek Lipová
27.11.
foto+video opuštěná místa

Zámek v Lipové nahání hrůzu! Podaří se ho zachránit?

V severočeské obci Lipová se nachází chátrající zámek, na který je velmi smutný pohled. Dříve honosné sídlo se dnes rozpadá a pohyb uvnitř budovy může být životu nebezpečný.

Opuštěný hotel, který v minulosti hostil celebrity - 4
aktualizováno 10.11.
foto uvnitř hotel celebrit

Zašlá sláva prezidentského hotelu: Teď už hostí jen duchy! GALERIE

Slavný Hotel Thomase Jeffersona (později Cabana Hotel) v Alabamě je posledním místem na světě s kotevním stožárem pro vzducholoď zepelín. Kdysi se po tamních chodbách procházeli američtí prezidenti i herci, teď už tu najdete jen hromadu harampádí.

Klášter Milosrdných sester v Chebu
aktualizováno 12.12.
foto a video boj o zachování

OPUŠTĚNÁ MÍSTA: Z tajemného kláštera u Chebu se šířila nemoc

Na okraji Chebu stojí opuštěný a značně zchátralý areál bývalého kláštera. Klášter Milosrdných sester, jak zní jeho název, je v dezolátním stavu a čeká na demolici. Uvnitř mezitím bydlí skupinka bezdomovců, objekt přitahuje narkomany a začátkem tohoto roku se právě odsud do okolí šířila nebezpečná žloutenka.

Opuštěná místa - Penzion Nimrod
aktualizováno 10.10.
FOTO A VIDEO strašidelná ruina

OPUŠTĚNÝ TAJEMNÝ PENZION: V Nimrodu u Mariánských lázní straší

V lesích nedaleko Mariánských Lázní se nachází opuštěná budova s pohnutou minulostí. Jedná se o penzion Nimrod, dříve vyhlášený a hojně navštěvovaný, dnes spíše nahánějící strach.

Vila Goldschmidt v Hořicích
aktualizováno 13.02.
velká galerie opuštěná místa

Překrásná vila v Hořicích podléhá zkáze: Podívejte se dovnitř!

Ve východočeských Hořicích se nachází překrásná, ale bohužel už dlouhá léta chátrající vila. Záchrana tohoto architektonického skvostu je bohužel už velmi nepravděpodobná.

Sluneční lázně Houštka
30.01.
FOTO a VIDEO

OPUŠTĚNÁ MÍSTA: Zapomenuté sluneční lázně Houštka

V lese nedaleko Staré Boleslavi se do dnešních dnů skrývají staré lázně. Málokdo o nich dnes ví, největšího rozkvětu se totiž těšily ještě před rokem 1850. Od té doby prošly několika přestavbami a v současné době již dlouhá léta chátrají.

Dětská psychiatrická léčebna v Dubí
aktualizováno 21.01.
drogy a elektrošoky

Opuštěný blázinec v Dubí s děsivou minulostí: Podívejte se dovnitř!

Opuštěná tajemná budova s neméně tajemnou minulostí stojí v Dubí v severních Čechách. Bývala to dětská psychiatrická léčebna, kde kdysi dětem dělali elektrošoky a léčili je podáváním LSD...