Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Bouřka
10.08.
Obrana před blesky

Na zem si při bouřce nelehejte! Experti radí, jak se nejlíp chránit

Hasiči vydali soubor rad, jak bychom se měli chovat během bouřky, aby nás nezasáhl blesk. A to hlavně pokud jsme venku v přírodě. Dozvíte se, jakou bychom měli zaujmout při bouřce polohu, jestli je bezpečné utíkat a co bychom neměli dělat v žádném případě.

Spadlý strom přes silnici
aktualizováno 05.08.
Platila výstraha

Česko zasáhly bouřky. Padaly kroupy, voda zaplavila sklepy

Silné bouřky zasáhly v sobotu večer hned několik regionů v Česku. Meteorologové před nimi vpodvečer vydali varování. S bouřkami přišly přívalové deště a silné krupobití. V nočních hodinách se situace uklidnila.

Bouřky - 3
28.05.
lovci bouřek

Evropa bouří, meteorologové zaznamenali statisíce blesků

Meteorologové varují před silnými bouřkami, které by měly zasáhnout zejména Čechy. Už nyní se Evropa setkává s poměrně zásadní bouřkovou aktivitou. Jen za posledních 48 hodin udeřilo v oblasti Evropy více než 400 tisíc blesků.

Prásk.tv píše:

Blesk
čtěte o tématu blesky na Prásk.tv
Obchodní sdělení

4 rady v péči o pokožku pro děti i dospělé

Lidské tělo se během života vyvíjí. Největší změny jsou patrné u dětí, které se mění doslova mrknutím oka. Ale i na dospělé kůži zaznamenáváme změny na pokožce dané nejen věkem.

Bouřky
aktualizováno 09.05.
mapy srážek jak bude u vás?

Zpožděné vlaky, krupobití. Bouřky už udeřily a zasáhnou celou ČR!

Česko ve středu zasáhla další vlna bouřek, kterou pocítili lidé na více než polovině území. Hlavně se blýskalo a silně pršelo, někde ale padaly i kroupy. Na hlavním koridoru na Kolín pak po bouři musel být na více než dvě hodiny dokonce omezen provoz vlaků.

Air New Zealand
aktualizováno 14.09.
dramatický let

Cestující prožili noční můru! Do jejich letadla udeřil blesk

Cestující na let se společností Air New Zealand nikdy nezapomenou. Do jejich letadla zasáhl blesk. "Byla to noční můra," popsali.

Bouřka v Plzni - 6
aktualizováno 23.06.
to je věc! unikátní bouře

Česko v bouřkách zasáhl unikátní jev. Myslelo se, že je jen v USA!

O bouři, která se ve čtvrtek prohnala Českou republikou, se ještě před 15 lety tvrdilo, že se vyskytuje pouze ve Spojených státech. Teď ale zasáhla celou střední Evropu. Derecho, jak jí meteorologové říkají, se objevuje až v poslední době a je to jev opravdu unikátní - roztahuje se v délce 400 kilometrů!

Blesky
aktualizováno 31.05.
Bláznivé počasí

Přes Česko se prohnaly bouřky,  napočítali přes 30 tisíc blesků

Po úterních tropických teplotách zasáhly Česko večer a v noci na středu prudké bouřky doprovázené silným větrem a místy i krupobitím. Hasiči se nezastavili, nejvíce zásahů bylo u větrem vyvrácených stromů. Velké problémy byly třeba na Vysočině.

Hromy a blesky
04.06.
zranění

Zuřivá bouře: Blesk zranil na festivalu Rock am Ring 42 lidí

Přes festival Rock am Ring v německém Mendigu se v pátek večer přehnala silná bouřka, po které zůstalo 42 zraněných lidí následkem úderu blesku. 8 lidí bylo zraněno vážně, jeden z těžce zraněných musel být oživován. Silná bouře kromě zranění také demolovala stanové městečko.

Fotbal přerušil blesk
29.05.
konec utkání

Fotbalový zápas přerušil blesk! Zranil 33 lidí, většinou děti

Kudy se prohnaly, tam nechaly spoušť a vyděšené obyvatele vesnic a měst. Hrozivé bouřky, které se přehnaly přes Evropu ale páchaly škody i z hranicemi České republiky. Ve Francii blesk udeřil do stromu, kde se schovávalo 11 dětí. V Německu jediný výboj zranil 33 lidí, z toho 29 dětí.

Bouřky - 2
aktualizováno 14.05.
smrtelná náhoda

Zuřící bouře: Blesky usmrtily za dva dny v Bangladéši přes 50 lidí

Zuřivé tropické bouře v Bangladéši si za poslední dva dny vyžádaly rekordní počet životů, na následky udeření blesku od čtvrtka zemřelo nejméně 56 lidí, přičemž počet hlášených úmrtí a zranění stále stoupá. Bangladéš zasáhly silné bouřky po téměř týdenní vlně veder a sucha.