Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Muž s dítětem
dnes 08:26
otcové samoživitelé

Otec samoživitel neměl na jídlo: Prodal majetek, pak mu vzali i dům

Nedávný článek o matkách samoživitelkách, které často nemají pořádně ani na jídlo, vzbudil ve čtenářích TN.cz velké ohlasy. Kontaktovalo nás i několik otců samoživitelů, jejichž životní situace je neméně složitá a popsali své příběhy.

Zemětřesení v Mexiku
aktualizováno dnes 10:17
Zemětřesení v Mexiku

Otřesy zničily školu, zemřelo 20 dětí! Další píší zpod sutin o pomoc

Zemětřesení v Mexiku už má 248 obětí. Je mezi nimi i 20 dětí, které pohřbily trosky částečně zřícené školy v hlavním městě. Pod sutinami zemřeli i dva dospělí. Dalších 30 dětí a osm dospělých se pohřešuje.

Salmonela
aktualizováno včera 13:17
nákaza se šíří

Na Rychnovsku řádí salmonela! Děti se nakazily ve školní jídelně

Na základních školách v Týništi nad Orlicí a také v nedalekých Albrechticích se objevila salmonela. K dnešnímu ránu je hlášených 37 nemocných dětí. Salmonela byla nejspíš v salátu, který tam měli k obědu.

Prásk.tv píše:

Dítě
čtěte o tématu děti na Prásk.tv
Obchodní sdělení

České čistící prostředky s padesátiletou tradicí

Výrobky pod značkou Larrin začalo družstvo Styl vyrábět již v 80. letech minulého století a v té době patřily mezi špičku československé produkce, jak svou kvalitou, tak i vzhledem. Tehdy výrobní družstva obvykle výrazně oživovala svými výrobky běžnou produkci státních podniků.

Smutné dítě - ilustrační foto
aktualizováno 15.09.
Boj s šikanou

Obětí šikany se stává stále více dětí. Zarazit to má i nová aplikace

Statistiky Linky bezpečí za poslední roky potvrzují nárůst dětské šikany. Časté prosby o pomoc zaznamenávají pracovníci linky právě teď na začátku školního roku. S agresí mladistvých se snaží bojovat projekt - Nenech to být. Díky webovým stránkám a mobilní aplikaci dává dětem možnost na šikanu anonymně upozornit.

Retro hry
15.09.

VÍKEND: Retro hry

Ze všech stran slyšíme, že většina dětí sedí hlavně u počítače.

Děti ve škole
13.09.
Prvňáčky losovali

Praha slíbila nové školy, zatím ale nekopli do země. Situace je zlá

Okrajové části Prahy zoufale potřebují nové školy. Praha slíbila tři postavit. První z nich měla být hotová už letos. Rodiče jsou zoufalí, městské části musely dokonce losovat, koho vezmou do prvních tříd!

Ženě v Praze ujelo auto se dvěma dětmi
aktualizováno 13.09.
Chvíle hrůzy

Ženě v Praze ujelo auto s malými dětmi, zastavilo u rušné křižovatky

Jako v děsivé noční můře si musela ve středu ráno připadat žena, která zastavila u mateřské školky v pražském Braníku. Při obstarávání dvou malých dětí, které uvnitř vozu seděly, se totiž auto náhle rozjelo.

Školka
12.09.
reakce ministerstva

Maminky rozzlobila povinná docházka dětí do školek. Jak to je

Se začátkem školní roku začala povinná školní docházka nejen školákům, ale i dětem předškolního věku. Pro jejich rodiče navíc vznikla nová pravidla ohledně omlouvání nepřítomnosti jejich ratolestí. A ta se naštvaným maminkám moc nelíbila. Ministerstvo školství se však brání, že způsob omlouvání nepřítomnosti dětí stále určuje školní řád nikoliv ministerstvo.

Rozbité dveře Ilustrační snímek
12.09.
Noční "koncert"

Matka nechala děti bez dozoru. V noci se toulaly a rozbily dveře

Hodně nečekaný budíček měli v pondělí ve dvě hodiny ráno obyvatelé centra Znojma. Postarala se o něj čtveřice rozjívených dětí ve věku 10 až 14 let, které nechala matka bez dozoru.

Zájmové kroužky
aktualizováno 11.09.
zájmy ratolestí slavných

Jaké kroužky mají děti celebrity? Některé chodí každý den do jiného

Co se týče mimoškolních aktivit a kroužků, patří české děti mezi ty nejvytíženější v Evropě. O kroužky v Česku je tak velký zájem, že kapacity v některých městech vůbec nestačí, a rodiče tak musí platit podstatně dražší individuální lekce.