Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Spalničky
dnes 14:09
Zákeřná nemoc

Nakažených spalničkami rychle přibývá! Evropa hlásí mrtvé

Počet nakažených spalničkami v posledních letech výrazně roste. Mezi nemocnými dětmi jsou i takové, jejichž rodiče povinné očkování odmítli. Mohou za tím být i konspirační teorie a protivakcinační kampaně.

Zábavní pyrotechnika
včera 20:56
časté porušení zákona

Lidé nakupují petardy ve velkém, do rukou se dostanou i dětem!

Každý druhý kontrolovaný prodejce zábavní pyrotechniky loni nepostupoval podle České obchodní inspekce v souladu se zákonem a ukazuje se, že se to nezlepšilo ani letos. V Pardubicích viděli strážníci muže, jak třináctiletým chlapcům prodává materiál, který je určený osobám starším 18 let.

Polská policie - Ilustrační
aktualizováno včera 16:35
tragédie v Polsku

Děsivý nález! Policisté objevili čtyři těla novorozenců

Strašlivý nález otřásá Polskem, ve vesničce Ciecierzyn v Opolském vojvodství byly nalezeny pozůstatky čtyř novorozenců. K činu se měla podle polských médií přiznat sedmadvacetiletá matka zemřelých dětí.

Prásk.tv píše:

Tamara Klusová - 1
čtěte o tématu děti na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sportka letos vytvořila už 200 nových milionářů

Nejoblíbenější česká loterie udělala v tomto roce milionáře už ze dvou stovek sázejících. Celkem si tito výherci rozdělili přes miliardu korun, největší částku si odnesl muž ze Zlínska, který je díky Sportce bohatší o 92 milionů korun.

školáci - ilustrační foto
14.12.

VIDEO: Školáci chtějí cestovat časem a být nesmrtelní!

Nejoblíbenější věcí u dětí je mobilní telefon. Zjistili to statistici v rámci takzvaného mini-sčítání, do kterého se zapojilo přes 26 tisíc žáků základních škol. Děti měly do dotazníku uvést jednu nadpřirozenou schopnost, kterou by chtěly mít. Nejvíce by jich chtělo umět cestovat časem nebo být nesmrtelný.

Šikana
14.12.
Smutný průzkum

Na českých školách trápí děti šikana! Učitelé ji však ignorují

Případů šikany na českých školách stále přibývá. Se šikanou se setkaly již tři čtvrtiny žáků prvního a dvě třetiny druhého stupně, informoval deník Právo. Problém šikany považuje za výjimečný až 93 procent učitelů, vyplývá z průzkumu společnosti Scio.

Hana Zagorová - 1
aktualizováno 13.12.
život ve hvězdách

Smutná zpověď Zagorové: Svěřila se, kdy přestala chtít děti

Beznadějně vyprodaný byl pondělní koncert Hany Zagorové v pražské Lucerně. Poslední hodiny před vystoupením strávila s naším štábem a prozradila na sebe hodně osobní věci. Třeba i to, jak se vypořádala s nepřízní osudu.

Smutná holčička
aktualizováno 12.12.
životní trauma

Otřesná zpověď mladých dívek: Svedl je pedofil, nedokázaly říct ne

Mužů, kteří na internetu vyhledávají mladé dívky, jsou na Slovensku stovky. A nejednomu se podaří docílit toho, co zamýšleli. Po každém takovém zážitku zůstává obrovské trauma, které si dívky nesou až do konce života. O svých zážitcích promluvily na kameru!

Nebezpečná zábava v Ústí nad Labem
08.12.
Hazard se životem

Nebezpečná zábava v Ústí. Děti se vozí na náraznících trolejbusů

V ústecké čtvrti Předlice si skupinka školáků vymyslela extrémně nebezpečný způsob zábavy. Děti tam naskakují na zadní část trolejbusu a drží se za navijáky takzvaných tykadel. Podle dopravního podniku jim kromě vážného poranění rukou hrozí i fatální pád na silnici.

Čert
aktualizováno 05.12.
strach z čertů

Může mít dítě z čertů trauma? Psycholog radí, jak správně strašit

Jestli budeš zlobit, odnese si tě čert. Podobnou větou straší v posledních dnech své děti spousta rodičů. Podle dětského psychologa to ale není dobře a pokud dítě zlobí, mohou si za to rodiče z velké části sami.

Vánoce ve světě
03.12.
Jiné tradice

Vánoce ve světě. V Austrálii slaví na pláži, v Itálii dárky nosí ježibaba

Každá země má své tradice a stejně tak tomu je i o Vánocích. Zatímco v České republice si dáváme k večeři smaženého kapra s bramborovým salátem a dárky si rozdáváme 24. prosince, ve Velké Británii například jedí krocana s nádivkou a na dárky se mohou těšit 25. prosince. V Německu se zase podává vinná klobása nebo kachna.