Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Při požáru v Kanadě uhořelo sedm dětí
20.02.
Nezvratný osud?

Rodina prchla před válkou, při požáru přišla o všech sedm dětí!

Kanadský Halifax v provincii Nové Skotsko zasáhla obrovská tragédie. Při požáru rodinného domu tu v úterý brzy ráno zahynulo všech sedm dětí syrské rodiny, jejíž členové přes oceán uprchli před občanskou válkou, která zmítá jejich domovinou.

Ples - ilustrační foto
19.02.
Oči pro pláč

Necita rozkradl tombolu dětského plesu, zmizely hračky i koloběžka

Ostravští kriminalisté od víkendu pátrají po neznámém zloději, který rozkradl tombolu pro dva plesy včetně dětského karnevalu. Za oběť mu tak padly například hračky nebo koloběžka.

Tomáš Petříček
aktualizováno 19.02.
14 dětí

Česko může přijmout syrské sirotky, prohlásil ministr Petříček

Česká republika by mohla přijmout 14 syrských dětí z uprchlických táborů v Řecku, jak navrhla europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL). Novinářům to řekl ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Sám se Šojdrovou o její iniciativě zatím nejednal, podle něj musí věc především řešit ministerstvo vnitra. S ministrem vnitra a vicepremiérem Janem Hamáčkem (ČSSD) o tom chce mluvit.

Prásk.tv píše:

Těhotenství - 1
čtěte o tématu děti na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Nové vozy zdražují, do cen ojetin se to zatím nepromítá

Autobazary hlásí za měsíc leden rekordní prodeje. V povánočním období to nebývá zrovna obvyklé, protože lidé se většinou „zotavují“ z finančně náročného prosince a nákup vozu odkládají až na první jarní měsíce.

Dítě u moře - ilustrační foto
aktualizováno 18.02.
Nepropásněte to

K moři za pár korun? Pojišťovny pořádají pro děti levné pobyty!

Příspěvek až 10 tisíc na pobyt u moře, nebo takový pobyt uspořádaný přímo pojišťovnou, za který rodiče dají jen několik tisíc. Termín pro podání přihlášek na léčebně-ozdravné pobyty pro chronicky nemocné děti se blíží a některé pojišťovny už hlásí, že část léčebných pobytů je už obsazená!

Šikana
aktualizováno 16.02.
linka bezpečí

Šikanu zažila většina dětí už na základce! Takhle ji poznáte

Každý den se na Linku bezpečí obrací stovky dětí kvůli šikaně a podle průzkumu se s ní většina žáků setkala už na základní škole. Přitom 93 procent učitelů šikanu na své škole považuje za naprosto vyloučenou anebo zcela výjimečnou.

Spalničky
aktualizováno 15.02.
zákeřná nemoc

Spalničky se v Česku dál šíří! V Praze za týden onemocnělo 14 lidí

Počet nemocných spalničkami v České republice stále stoupá. Podle Hygienické stanice hlavního města Prahy přibylo v týdnu dalších 14 nových případů. Jen v letošním roce v Praze už onemocnělo spalničkami 65 lidí. Problémy jsou také v Moravskoslezském kraji, kde se nemocí nakazilo tolik lidí, co loni za celý rok.

Nebezpečné spalničky
13.02.
šíření nemoci

Spalničky propukly ve městě s převahou odpůrců očkování

Washington a New York hlásí epidemii spalniček. Ta se rozšířila především kvůli velkému množství neočkovaných dětí, kterých je jen ve Washingtonu čtvrtina. Úřady proto chtějí očkovat až 95 % obyvatelstva, aby vytvořili imunní prostředí.

Vážná nehoda v Praze před hotelem Olšanka - 7
aktualizováno 13.02.
Nehoda na Žižkově

Auto v Praze srazilo dvě dívky, kolem zrovna jela sanitka

Policisté i zdravotníci vyjeli ve středu ráno na rozhraní Olšanského náměstí a Táboritské ulice na pražském Žižkově k nehodě, kde osobní auto srazilo dvě dívky školního věku.

Michaela Šojdrová
12.02.
Sirotci v táborech

Šojdrová má seznam dětí, které může ČR přijmout. Zatím jich je 14

Europoslankyně Michaela Šojdrová oznámila, že má seznam dětí z řeckých uprchlických táborů, kterým by Česko mohlo pomoci. Tvrdí, že tak reaguje na výzvu premiéra Andreje Babiše a ministra vnitra Jana Hamáčka. Podle Babiše je ale projekt nesmyslný.

2243721
12.02.

Střepiny 10. 2. 2019

Nechutný skandál kolem polského masa na pultech českých obchodů. Jak nakupovat, abychom měli jistotu kvality? Zájmy dětí versus ambice rodičů. Co všechno zvládne náš potomek? A dvě novely zákona proti týrání zvířat. O kolik zpřísní dosavadní praxi, a na které otřesné případy z poslední doby už nedosáhnou?