Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Muž, který v parku přemlouval malou holčičku k procházce
dnes 10:12
pátrání

Obtěžoval holčičku v parku: Policii uniká, vydali rady pro děti a rodiče

Většinu rodičů nejen v Praze včera šokovalo video, které zveřejnila policie. Neznámý muž na něm v parku v Kyjích přemlouvá malou holčičku, aby s ním šla na procházku. A snaží se ji i osahávat. Dívka ho natočila mobilem a nikam s ním naštěstí nešla. Po muži teď pátrá policie, která také v souvislosti s případem připomíná rady a informace, jak zajistit bezpečí pro děti.

Smrtelná nehoda na Benešovsku
včera 17:40
Smrtelná nehoda

Auto najelo u Vlašimi do stromu. Řidič zemřel, děti odvezly vrtulníky

Nedaleko Vlašimi na Benešovsku zemřel v sobotu odpoledne jednačtyřicetiletý řidič tmavé octavie. Auto jedoucí po silnici číslo 113 tu po půl čtvrté odpoledne najelo do stromu a vzplálo. Uvnitř seděly dvě děti, které se zranily.

Nebezpečná panenka s ftaláty 1
včera 09:35
Ftalátové hračky

Ministerstvo varuje: V obchodech se objevily panenky plné jedu

Před nebezpečnými hračkami varuje ministerstvo zdravotnictví. Na pultech českých obchodů se objevily dva typy plastových panenek, které mohou poškodit zdraví. Panenky jsou plné nebezpečných ftalátů, které působí na reprodukční orgány.

Prásk.tv píše:

Výměna manželek - 3. 10. 2018
čtěte o tématu děti na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Proč a jak investovat do vzdělání?

Investice do vzdělání je opodstatněná z mnoha důvodů.

Kašel
19.10.
Infekční onemocnění

Černý kašel útočí! Nemocných přibývá, v ohrožení jsou děti!

V Moravskoslezském kraji, zejména na Opavsku a Ostravsku, se zdvojnásobil počet případů černého kašle. Informovala o tom Krajská hygienická stanice Moravskoslezského kraje informovala. Tento rok evidovala už 47 nakažených, z toho 11 dětí.

Nehoda autobusu u Pardubic
aktualizováno 18.10.
Vážná nehoda

Firma: Autobusu praskla guma, vylétl ze silnice. 29 zraněných

Ve čtvrtek odpoledne došlo k vážné dopravní nehodě na Pardubicku, při které skončil linkový autobus převrácený na boku v příkopu. Uvnitř bylo 50 cestujících včetně dětí. Zraněno bylo asi 29 osob, z nich 12 až 15 dětí. Letecká záchranná služba transportovala do nemocnice dvě ženy.

Děti v Ostravě hazardují se životem
aktualizováno 17.10.
Obrovský risk

Šílená "zábava". Mladí se vozí na oji tramvaje, riskují život!

Nebezpečnou zábavu si našly děti v Ostravě. Za jízdy a plného provozu se vozí na oji tramvaje. Některým lidem se je při tom podařilo natočit. Případem se už zabývá dopravní podnik i policie.

Smutný chlapec
aktualizováno 17.10.
Smutná statistika

Případů týraných dětí stále přibývá, zažívá ho každé páté!

Stovky tisíc dětí po celém světě denně zažívají týrání anebo sexuální zneužívání. Podle evropských statistik se s takovým násilím setkalo zhruba každé páté dítě, a případů stále přibývá. Pachateli jsou nejčastěji rodiče anebo blízcí.

2196640
17.10.

Chodí vaše dítě s mobilem na záchod? Může jít o závislost

V dnešní době si každé dítě přeje mobilní telefon nebo tablet většinou už na prvním stupni základních škol. Jak poznat, kdy je užívání elektroniky ještě v mezích a kdy už jde o závislost? Na to jsme se zeptali odborníka, psychoterapeuta Karla Fišera.

Šťastná rodina
15.10.
Dědění inteligence

Jsou děti chytré po tátovi či mámě? Věda má odpověď

Je to odvěká otázka a častý argument při rodinných hádkách - po kom děti dědí inteligenci? Po mámě či tátovi? Po kom je ten kluk tak blbej? Odpověď nabízejí vědci, A polovina světové populace z ní radost mít nebude.

Holčička s mobilem
10.10.
Moderní technologie

Je vaše dítě závislé na mobilu? Zkuste 10 tipů, jak ho to odnaučit

Je vaše dítě závislé na mobilu nebo jiných technologiích a nevíte, jak ho to odnaučit? Můžete vyzkoušet několik způsobů, které vám pomohou, aby se vaše dítě spíše věnovalo učení, chodilo ven a trávilo s vámi více času. Důležité je například stanovit čas, po který může dítě být na mobilu, nebo vymyslet společnou aktivitu.