Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

chytrý nápad

Krabička má chránit děti v autech před smrtí, sestrojil ji kluk (10)!

Malá červená krabička by mohla zachránit desítky životů dětí, které rodiče nechají v rozpáleném autě. Přístroj je technologickou vychytávkou a vymyslel ho teprve desetiletý chlapec! Teď školáka vyzdvihují světová média.

pátrání na Slovensku

Nechali vzkaz a zmizeli i s pistolí, zamilovanému páru hrozí smrt!

Desítky policistů se psy hledají šestnáctiletou Sáru a o rok staršího Mateje z Lučence na Slovensku. Dvojice odešla z domu a od té doby, jako by se po ní slehla zem. Podle policie po sobě mladí lidé zanechali vzkaz na rozloučenou, ze kterého vyplývá, že si chtějí sáhnout na život.

rozhodnutí soudu

'Polský Fritzl' dostal trest! Věznil a mučil těhotnou manželku i děti

Případ "polského" Fritzla otřásl nejen zkušenými policisty, ale prakticky celým Polskem. Mariusz Sz. opakovaně bil a nechal hladovět svou těhotnou ženu, uvězněnou v tmavém sklepě ji také pravidelně mučil a znásilňoval - a neušetřil ani dvě dcery. Soudkyně muže ve středu poslal na 25 let za mříže.

Prásk.tv píše:

Guo Jintong - 1
čtěte o tématu děti na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Letní festivaly lákají na hudbu i lepší zázemí

Letní hudební festivaly v sobě spojují stanování v přírodě, koncerty českých i zahraničních kapel a bohatý doprovodný program. V Česku se jich pravidelně koná asi tři sta a každý rok jich několik přibude.

Dítě v letadle
Aktualizováno 19.6. 2017 10:00
cestování s dětmi

Pro děti platí zvláštní předpisy: Kdy mohou v letadle letět zdarma?

Cestování s dětmi prověří trpělivost každého rodiče. Musíte ale myslet i na to, že pro děti platí speciální předpisy - například co se autosedaček nebo dětských pojistek týče.

Roztomilá princátka

Narozeniny slavila královna, za hvězdy ale byli Charlotte a George

Byla to slavnost na počest královny, pozornost na sebe ale strhla její pravnoučata. Princezna Charlotte a princ George se ke královské rodině připojili, aby pozdravili poddané. A davy jásaly, princátka totiž nemohla být roztomilejší!

Auto srazilo v Plzni na přechodu dvě děti - 7
Aktualizováno 18.6. 2017 21:17
Nehoda na přechodu?

Auto v Plzni srazilo 2 děti, zemřely v nemocnici. Řidič se zhroutil

Dvě děti ve věku 7 a 12 let srazilo v sobotu večer auto poblíž centra Plzně. Ve velmi vážném stavu skončily v plzeňské fakultní nemocnici, kde v noci zemřely. Podle informací agentury ČTK šlo o dva chlapce.

Díte na internetu
Aktualizováno 17.6. 2017 21:58
škodlivý obsah

MANUÁL: Takhle ochraníte své děti před nebezpečím na internetu

Dnešní děti se s internetem setkávají už od útlého věku a využívají ho mnohdy velice zdatně, než vůbec začnou chodit do školy. Díky jejich zvídavosti se snaží vyzkoušet všechny nové věci, hledají informace i nové přátelé. Na některých stránkách na ně ale můžou číhat různé nástrahy, proto je důležité, aby rodiče tato rizika znali, dětem je vysvětlili a zamezili přístupu na "škodlivé" stránky.

Je to možné?

Manželé tvrdí, že žijí ze vzduchu! Žena nic nejedla ani v těhotenství

Mladý pár tvrdí, že žije jen ze vzduchu. Už tři roky prý manželé nepociťují hlad a něco sní jen málokdy, stačí jim energie z vesmíru. Camila dokonce hladověla i v těhotenství!

jak žijí dnes

Po Výměně: Pohádky je konec! Drsný rozchod a děti s neznámým

Ve středu večer jste mohli sledovat další díl oblíbené reality show Výměna manželek. Bylo to poprvé, co se pořadu zúčastnil lesbický pár. Vše proběhlo v naprostém poklidu. Jak žijí rodiny dnes, pět let od natáčení?

Nehoda u Doks - 3
Aktualizováno 14.6. 2017 09:41
Tragická ztráta

Matka, která se dvěma dětmi bourala u Doks, zemřela

Na následky zranění, které utrpěla při pondělním čelním střetu dvou aut u Doks na Českolipsku, zemřela v nemocnici třiatřicetiletá žena. Při střetu byly zraněny i ženiny dvě děti ve věku 6 a 12 let a řidič druhého vozu. Na místě nehody zasahovaly tři vrtulníky letecké záchranné služby.