Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Inzulin - ilustrační foto
25.04.
Strašlivý případ

Píchala zdravému chlapci inzulin, aby dostala dávky. Soud jí dal 8 let

Pražský Městský soud potrestal osmiletým vězením ženu z Havířova, která vloni v létě píchala svému zdravému synovi inzulin. Dělala to proto, aby na chlapce mohla pobírat sociální dávky. Ženě hrozilo až 12 let. Rozsudek zatím není pravomocný.

Soud s pedofilem
aktualizováno 20.04.
Mámil z nich fotky

Muž podle soudu zneužil až 160 holčiček! Dostal 6,5 roku vězení

Ústecký krajský soud uznal vinným Jaroslava Pulpána, který měl vymámit nahé fotky a videa z více než 160 dívek. Soudce ho poslal na 6,5 roku do vězení. Muž musí také absolvovat sexuologickou léčbu.

Facebook
aktualizováno 12.04.
zneužití informací

Zkontrolujte si účet na facebooku, jestli nezneužili vaše data! NÁVOD

Už několik týdnů čelí facebook obrovskému skandálu kvůli zneužití dat svých uživatelů. Teď sociální síť vyzývá, abyste si zkontrolovali, jestli mohla aplikace This Is Your Digital Life sdílet informace o vás s firmou Cambridge Analytica.

Prásk.tv píše:

Žena našla partnera při hrozné věci
čtěte o tématu zneužití na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Společnost Auto ESA poskytla vozy hvězdám z NHL

Petr Mrázek z klubu Philadephia Flyers a Tomáš Hertl ze San Jose Sharks budou během letní přestávky jezdit ve vozech Volvo XC60, které jim poskytla společnost Auto ESA.

Hacker
06.04.
Dopis Komisi

Facebook přiznal zneužití dat 2,7 milionu Evropanů! Týká se to i ČR

Facebook přiznal zneužití dat až 2,7 milionu obyvatel Evropské unie. Informoval o tom mluvčí Evropské komise Christian Wigand. Sociální síť čelí kritize za to, že nedokázala své uživatele ochránit před zneužitím údajů firmou Cambridge Analytica.

Facebook
aktualizováno 05.04.
Osobní údaje v ohrožení

Zneužití dat se týká většiny uživatelů, přiznal Facebook

Identita a další osobní údaje většiny z více než dvou miliard uživatelů facebooku se mohly dostat do nepovolaných rukou. Na svém blogu to oznámila společnost Facebook, která stejnojmennou síť provozuje. Facebook dosud umožňoval hledat osoby podle e-mailu či telefonu, což mohli takzvaní sběrači dat zneužít. Tato funkce je od středy zablokována.

Zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg
aktualizováno 28.03.
zneužití dat

Facebook čelí skandálu, jeho šéf odmítl v Británii cokoli vysvětlovat

Šéf Facebooku Mark Zuckerberg bude vypovídat před členy amerického Kongresu během několika týdnů. Před britský parlament ale předstoupit odmítl. Facebook reagoval na skandál s neoprávněným použitím dat uživatelů představením nových bezpečnostních opatření.

Bývalý starosta Úštěku Bohumír Jasanský
aktualizováno 20.03.
zneužití dotací

Chtěli peníze na škody po deštích a přišel trest! Odsoudili i starostu

Krajský soud v Ústí nad Labem dopoledne udělil pětileté podmíněné tresty za zneužití dotací při opravách po přívalových deštích. Mezi odsouzenými jsou starosta Úštěku na Litoměřicku, projektant a podnikatel, který dotace pro obec zpracovával. Všichni tři podle soudu zneužili státní dotační systém, aby dostali peníze na opravy, i když město poškozeno nebylo.

Facebook
aktualizováno 18.03.
Ovlivnění voleb

Útok na soukromí uživatelů facebooku: Zneužili miliony účtů!

Britská firma Cambridge Analytica měla zneužít soukromé údaje více než 50 milionů uživatelů facebooku, když vyvíjela počítačový program pro podporu Donalda Trumpa před volbami v roce 2016. K použití privátních informací neměla povolení.

Znásilnění - ilustrační foto - 9
22.02.
téměř 500 znásilnění

Horor u Bratislavy! Slovák 21 let znásilňoval vlastní dceru

Přes 500krát za posledních 21 let přinutil zvrácený muž ze Slovenska k sexu svojí dceru. Když s ním dívka sex odmítala, tak před ní zmlátil její matku. Teď si u soudu vyslechl rozsudek.

Kapitol ve Washingtonu D.C.
17.02.
Politický tlak

Hlídejte zneužívání svých služeb, vyzývají politici USA sociální sítě

Američtí republikáni a demokraté v reakci na zveřejnění obvinění ruských osob i organizací ze zasahování do prezidentských voleb v USA vyzvali k tlaku na poskytovatele internetových služeb a provozovatele sociálních médií, aby přijali opatření proti zneužívání svých sítí. Informovala o tom agentura Reuters.