Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Povodně v Paříži
aktualizováno 29.01.
Záplavy ve Francii

Seina v Paříži dosáhla téměř šesti metrů! Čekají se další deště

Hladina Seiny stoupla v Paříži na 5,84 metru, téměř čtyři metry nad normální stav. Řeka podle odborníků kulminovala v pondělí ráno, dříve než v úterý ale hladina neklesne. Kvůli záplavám se muselo evakuovat 1500 lidí, 1500 domácností je bez elektřiny.

Povodně v Paříži
aktualizováno 25.01.
Povodně ve Francii

Paříž dál děsí velká voda! Úřady nařídily evakuaci, Louvre zavírá

Pařížané se začali evakuovat z oblastí ohrožených povodní. Úřady už vyhlásily druhý nejvyšší stupeň pohotovosti. Podle meteorologů může hladina řeky Seiny o víkendu vystoupat až na šest metrů. Vzácné exponáty bude evakuovat Louvre i muzeum Orsay.

Záplavy v Paříži - socha Zouave
24.01.
Obavy z povodní

Seina se v Paříži vylila z břehů, lodě pod mosty neproplují!

Francii v posledním týdnu zasáhly prudké deště. Řeka Seina se v Paříži vylila z břehů, hladina je už tři metry nad normálním stavem. Meteorologové předpovídají, že stoupne ještě o další metr, kulminovat by měla až v pátek nebo sobotu.

Prásk.tv píše:

Aligátoři v ulicích Floridy
čtěte o tématu záplavy na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Harrachov – manšestr už na osmou

Sportovní Harrachov hlásí v únoru bezvadné lyžařské podmínky, o čemž svědčí i provoz černé sjezdovky na Rýžovišti. Nám se tentokrát v Harrachově nejvíc líbil ranní manšestr na rýžovišťské červené pistě a z pochoutek nás zaujala belgická wafle s karamelem.

Záplavy a masivní sesuvy bahna v Kalifornii
aktualizováno 12.01.
pátrání po přeživších

Kalifornii sužují záplavy a bahno. 17 lidí zemřelo, 43 se pohřešuje

Záchranáři z Kalifornie bojují s časem. Už čtvrtý den pátrají v troskách domů, které smetly záplavy a přívaly bahna, po těch, kteří mohli přežít. Naděje na záchranu 43 pohřešovaných ale bohužel velmi rychle klesají. Celkem je mrtvých už sedmnáct.

Záplavy a masivní sesuvy bahna v Kalifornii
aktualizováno 11.01.
Řádění živlů

Záplavy a sesuvy zdecimovaly Kalifornii, mrtvých je už sedmnáct!

Nejméně 17 lidí zemřelo v americké Kalifornii po úterních záplavách a sesuvech bahna a kamení, které vyvolaly prudké lijáky. Úřady hlásí okolo dvou stovek zraněných. Jen v Santa Barbaře muselo být ošetřeno 28 lidí a nejméně 10 se stále pohřešuje. Živel tam napáchal rozsáhlé škody.

Záplavy a sesuvy bahna v Kalifornii
09.01.
Přívalové deště

Kalifornii trápí záplavy a sesuvy bahna. Nejméně pět lidí zemřelo

Zatímco severovýchod Spojených států trápí mrazivé počasí a sněhová bouře, v jižní Kalifornii zabíjely sesuvy bahna. Přívalový déšť způsobil lokální záplavy, při nichž už zemřelo nejméně pět lidí. Po desítkách dalších se pátrá.

Požár v obchodním domě na Filipínách
24.12.
Težké časy

Jedna rána za druhou! V obchodě na Filipínách uhořelo 37 lidí

Filipíny stíhá jedno neštěstí za druhým. V sobotu zachvátil obchodní středisko ve městě Davao rozsáhlý požár, který uvěznil desítky zákazníků uvnitř. Uhořelo nejméně 37 lidí. Jen den předtím ostrov Mindanao zasáhla bouře, která si vyžádala stovky obětí.

Tropická bouře na Filipínách
aktualizováno 23.12.
Tropická bouře

Bouře na Filipínách zabila 90 lidí! Bahno pohřbilo celé vesnice

Filipínský ostrov Mindanao zasáhla silná tropická bouře. Podle prvotních zpráv si vyžádala 90 obětí, další desítky lidí se pohřešují. Bouře s sebou přinesla lokální záplavy a sesuvy půdy.

Město u vody
aktualizováno 05.11.
globální oteplování

Teplota planety roste a svět bude zaplaven! Tato města zmizí první

Led na jižním a severním pólu s rostoucími teplotami taje a města pohlcuje voda. Je pravděpodobné, že mapy budou v budoucnu vypadat úplně jinak než dnes. Jaké změny můžeme očekávat?

Tajfun Neoguri se prohnal Okinawou
aktualizováno 05.11.
tragické následky

Vietnamem se přehnal tajfun. Zabil nejméně 19 lidí! Hrozí záplavy

V důsledku prudkého větru a deště, který doprovází tajfun Damrey, přišlo ve středním Vietnamu o život nejméně 19 lidí. Meteorologové varují před záplavami v níže položených oblastech země a před sesuvy půdy v horách.