Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Dvouhlavá želva
18.09.
Hříčka přírody

V Rychnově mají světový unikát: Želvu, která má dvě hlavy!

Na akvarijní výstavě v Rychnově nad Kněžnou mají exponát světového formátu - želvu, která má dvě hlavy. Pokud se zvíře dožije dvou let, jeho hodnota stoupne stonásobně.

Rak říční
aktualizováno 10.09.
vážná situace

Česko zaplavují invazivní druhy zvířat a hmyzu! Zabíjí ty původní

Česko zaplavují zvířata i hmyz, které u nás dříve vůbec nebyly. Jedná o takzvané invazní druhy, které vytlačují, nebo dokonce zabíjejí ty původní. Za poslední roky tímto způsobem téměř zmizel z našich řek například chráněný rak říční.

Krmení želv v ZOO Praha
aktualizováno 16.08.
přímý přenos pochutnaly si

Krmení obřích želv v zoo: Je to fofr, když jde o jídlo! VIDEO

Ve středu brzy odpoledne měli čtenáři TN.cz unikátní šanci být svědky krmení obřích želv v ZOO Praha. Díky přímému přenosu ze zoologické zahrady u toho mohli být i v pohodlí domova!

Prásk.tv píše:

Optický klam - 4
čtěte o tématu želva na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Herlíkovice – ze Žalého po hranách

Herlíkovice jsou dobře dostupným krkonošským střediskem, jehož dvě nástupní místa se nacházejí doslova u hlavní silnice. Zatímco sjezdovky Herlíkovic by svým převýšením a sportovním charakterem měly zaujmout ostřejší jezdce, modré přehledné tratě Bubákova zas oslovují rodiny s dětmi.

Kuriozní nálezy strážníků - 1
aktualizováno 01.08.
foto uvnitř to se jen tak nevidí!

Kuriozní víkend strážníků: Ulovili želvu na fotbalu i nohu! GALERIE

Plzeňští strážnici za sebou mají velmi zajímavý víkend. Dostali hned tři opravdu kuriozní hlášení - ženu v parku rozhodila nalezená "noha", po fotbalovém hřišti utíkala želva a na zahradě se mezi ptáky usadil papoušek.

Zemřela želva, z níž vyoperovali stovky mincí
22.03.
Škodlivá turistika

Populární želva zcepeněla! Přežrala se mincí od turistů

V Thajsku o víkendu zahynula želva, kterou zabil populární zvyk turistů. Zvíře spolykalo mince, které lidé naházeli do nádrže z vodou, kde želva žila.

Želva
27.11.

KOŘENÍ: Želví ostrov

Oceánské želvy mají nenahraditelnou roli v životě moří - okusují třeba houby rostoucí na korálových útesech, a slouží tak jako uklízecí čety.

Lidé málem zabili želvu kvůli selfie - 1
aktualizováno 26.06.
Odporný čin

Želvu vytáhli z moře, aby si s ní udělali selfie. Děti jí zlomily lebku

Na pláži v jižním Libanonu viděli lidé plavat v moři želvu a vytáhli ji z vody, aby si s ní udělali selfie. Děti na ni klidně šlapali a bili ji! Zvíře, kterému zničili krunýř a zlomili lebeční kost, pak nechali na pospas osudu.

Vojáka zachránila želva
09.04.
Přežil v džungli

Neskutečné: Kolumbijský voják přežil díky želvě tři týdny v džungli

Kolumbijský voják Yeffer Sánchez (26) byl neskutečných 23 dní ztracen v hluboké džungli. Přesto přežil. Jak se mu to podařilo?

Trpící želva
aktualizováno 10.12.
VIDEO zachránily ji kombinačky

Dojemné video: Želvě zachránili život. Tohle jí vytáhli z nosu!

Není to tak dlouho, co záchranáři vysvobodili ze strašných bolestí samce karety zelené, kterému se do nosu zapíchlo brčko. Nyní dobrovolníci objevili další želvu trpící krutými bolestmi. Té se pro zmenu do nozder zapíchla vidlička. Aby jí zachránci pomohli, museli použít kombinačky.

Želva útočí
23.09.
Bojovník v krunýři

VIDEO: I pomalá želva dokáže rychle zaútočit

Tahat želvu za ocas nebo ji postrkovat klacíkem není dobrý nápad. Přesvědčil se o tom chlapík, kterého její útok opravdu vyděsil