Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Prezident Miloš Zeman jmenoval Andreje Babiše podruhé premiérem
17.06.
Důležité setkání

Babiš přinese prezidentovi jména ministrů. Ale jaká to budou?

Prezident Miloš Zeman se už dnes má sejít s premiérem Andrejem Babišem, který mu přinese seznam ministrů jak za hnutí ANO, tak těch, které navrhuje sociální demokracie. Nad několika jmény se ovšem vznášejí otazníky.

Historická schůzka Donalda Trumpa a Kim Čong-una - 5
aktualizováno 13.06.
Dozvuky setkání

Úspěch diktátora nebo triumf míru? Svět se pře o summit

Historické setkání prezidenta Spojených států Donalda Trumpa a severokorejského vůdce Kim Čong Una v Singapuru je minulostí a nejen politici teď začínají s jeho analýzou.

Kim Čong-un, Donald Trump
31.05.
Historický moment

Trump a Kim se přece jen sejdou! Pompeo jednal s agentem KLDR

V New Yorku jednal americký ministr zahraničí Mika Pompea se zástupcem severokorejského režimu Kim Jong-čcholem. Připravují setkání prezidenta Donalda Trumpa s vůdcem KLDR Kim Čong-unem.

Prásk.tv píše:

Selena Gomez - 1
čtěte o tématu schůzka na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vybavte se správně na letní cestování

Sbalit si kufr na dovolenou, to je kolikrát věda. Bez některých věcí se ale neobejdete.

Kim Čong-un, Donald Trump
aktualizováno 28.05.
Schůzka Trumpa a Kima

Sejdou se nakonec? USA a KLDR stále připravují summit

Přípravy na červnový summit amerického prezidenta Donalda Trumpa a severokorejského vůdce Kim Čong-una pokračují. A to navzdory rozruchu, který Trump vyvolal svým čtvrtečním oznámením, že schůzku ruší. Své stanovisko totiž zmírnil a připustil, že schůzka v Singapuru je stále reálná. Jeho postoj dovedl prezidenty obou korejských států k tomu, aby se v sobotu nečekaně setkali. Kim dal přitom najevo "pevnou vůli" se s Trumpem sejít.

Kim Čong-un, Donald Trump
aktualizováno 24.05.
USA a Severní Korea

Trump zrušil schůzku s Kimem! V den, kdy KLDR zničila střelnici

Americký prezident Donald Trump zrušil plánovanou schůzku s prezidentem Severní Koreje Kim Čong-unem, která se měla konat v červnu v Singapuru.

Miroslav Poche
18.05.
Sporné jméno

Poche žádá prezidenta o schůzku! Zeman ho jako ministra odmítá

Kandidát ČSSD na ministra zahraničí Miroslav Poche požádal prezidenta Miloše Zemana o schůzku. Bude mu na ní chtít vysvětlit své priority. Poche to dnes řekl ČTK. Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček označil dotaz na to, zda Zeman žádosti vyhoví, za předčasnou otázku.

Andrej Babiš, Jan Hamáček
aktualizováno 07.05.
Pondělní schůzka

Babiš a Hamáček dohodli koaliční smlouvu, včetně podmínek ČSSD

Andrej Babiš a Jan Hamáček v pondělí dospěli k textu koaliční smlouvy, který je pro ČSSD akceptovatelný. Předseda sociálních demokratů po jednání řekl, že byly vyřešeny všechny záležitosti ohledně pojistek, které ČSSD v koaliční smlouvě chtěla mít. Babiš očekává, že jednání o vládě budou do pátku u konce.

Kim Čong-un, Donald Trump
19.04.
Historický moment

Trump by se s Kimem mohl sejít v Praze! "Bude to velkolepé," tvrdí

Americký prezident Donald Trump si od schůzky se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem slibuje velké věci. Prohlásil však, že pokud by jednání nebylo plodné, zvedne se a odejde. Má se uskutečnit v příštích týdnech, spekuluje se, že by mohla být i v Praze.

Mike Pompeo, Kim Jong-un
aktualizováno 18.04.
nečekaná návštěva

Tajná schůzka v KLDR: Na jednání s Kimem přiletěl šéf CIA!

Spojené státy projednávají s KLDR chystaný summit obou zemí, během kterého by se po několika desetiletích měly setkat obě hlavy států. Detaily připravované akce přijel do Pchjongjangu osobně dohodnout šéf CIA Mike Pompeo. S Kim Čong-unem se měl sejít během Velikonoc.

Petr Fiala na tiskovce
aktualizováno 17.04.
schůzky s prezidentem

Kabinet bez ANO? Nemožné, tvrdí Fiala. Zeman je proti extremistům

Premiér v demisi Andrej Babiš ve volbách jasně zvítězil a právě proto by to měl být on, kdo bude sestavovat vládu i nadále. Za tímto postojem si podle šéfa ODS Petra Fialy stojí prezident Miloš Zeman, který vidí jen dva možné scénáře toho, jak bude vláda vypadat.