Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Předseda ÚS Pavel Rychetský
aktualizováno 31.07.
Schůzka s prezidentem

Zeman se soudci kritizoval délku kauzy H-System. Zasáhne stát?

Předsedové Ústavního a Nejvyššího soudu zamířili na Pražský hrad. Prezident Miloš Zeman s Pavlem Rychetským a Pavlem Šámalem řešil kauzu společnosti H-System. Kritizoval prý především délku soudního řízení. Je připraven přidat se k ústavní stížnosti.

Donald Trump
aktualizováno 31.07.
Vyjedná lepší dohodu?

Trump nabídl jednání Ruhánímu. Írán chce zpět jadernou dohodu

Po schůzce se severokorejským diktátorem Kim Čong-unem je americký prezident Donald Trump připravený setkat se s představiteli další země, s níž mají Spojené státy nepřátelské vztahy. Jednání nabídl íránskému prezidentovi Hasanu Rúhánímu. Amerika si podle Trumpa nebude pro setkání klást žádné podmínky. Spojené státy by se ale podle Teheránu měly nejdříve vrátit k jaderné dohodě s Íránem, pokud chtějí jednat.

H-System
aktualizováno 30.07.
pokračování sporu

Dobrá zpráva! Klienti H-Systemu se v srpnu vystěhovat nemusí

V Hrzánském paláci na Hradčanech jednali věřitelé firmy H-System se správcem konkurzní podstaty společnosti Josefem Monsportem. Jako mediátor byl na schůzce přítomen premiér Andrej Babiš (ANO), společně se zástupcem bytového družstva Svatopluk Martinem Junkem pak dorazil senátor a hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek (KDU-ČSL). Dohodli se na tom, že až do vyřešení případu se nikdo z Horoměřic stěhovat nemusí.

Prásk.tv píše:

Selena Gomez - 1
čtěte o tématu schůzka na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sportovní výkony bez bolesti a umazaných rukou – Voltaren Emulgel s inovativním aplikátorem

Bezbolestná rekonvalescence zní skoro jako utopie. Zraněné místo vysílá do mozku signály, že není něco v pořádku. Jakmile ale ošetříte poranění, můžete si hned také ulevit od bolesti.

Andrej Babiš v Bruselu
aktualizováno 27.07.
Jednání politiků

Babiš v Rakousku řešil migraci i brexit. Zbyl ale i čas na kulturu

Premiér Andrej Babiš se dnes v rakouském Salcburku sešel se svými protějšky z Británie, Rakouska a Estonska. Absolvovali společné jednání i schůzky mezi čtyřma očima.

Andrej Babiš, Jan Hamáček, Miloš Zeman
aktualizováno 25.07.
Spletitá kauza

Kauzy H-System se chytili politici, nabízejí pomoc i peníze

Kauza klientů H-Systemu nenechala chladnými politiky. Vložil se do ní jak prezident Miloš Zeman, tak premiér Andrej Babiš a vicepremiér Jan Hamáček. Nabídli schůzku se šéfem nejvyššího soudu, pomoc při vyjednávání mezi správcem konkurzní podstaty a lidmi z Horoměřic i příspěvek 50 tisíc korun.

Budoucí ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová
aktualizováno 24.07.
Schůzka v Lánech

Stíhaný premiér není optimální, připustila budoucí ministryně

Kandidátka na ministryni práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) dorazila v úterý odpoledne do Lán na schůzku s prezidentem Milošem Zemanem. Prezident s ní chtěl mluvit o jejích prioritách na ministerstvu, podobně se v minulosti setkával i s jinými kandidáty na ministry. Hrad už dříve oznámil, že jmenování Maláčové do funkce by se mělo uskutečnit 30. července.

Jana Maláčová
aktualizováno 23.07.
Maláčová a Babiš

Babiš jednal s novou ministryní, ta se novinářům úplně vyhnula

Andrej Babiš se odpoledne sešel s kandidátkou na ministryni práce a sociálních věcí Janou Maláčovou z ČSSD. Ta by měla nahradit svého stranického kolegu Petra Krčála, který rezignoval kvůli kauze s možným opisováním ve své bakalářské práci. Premiér s Maláčovou mluvil o prioritách resortu.

Jednání v Bruselu
aktualizováno 30.06.
Premiér ve Francii

Babiš se sešel s Macronem, uctí československé legionáře

Premiér Andrej Babiš dnes v Paříži den po summitu Evropské unie uvítal konec zápasu o kvóty pro přerozdělování migrantů v rámci EU a označil dohody týkající se boje proti migraci uzavřené na této vrcholné schůzce za "novou kapitolu evropské spolupráce".

Putin a Trump na jednání G20
aktualizováno 28.06.
Schůzka lídrů

Putin se sejde s Trumpem v Helsinkách v půlce července

Schůzka prezidentů Ruska Vladimira Putina a USA Donalda Trumpa se uskuteční v pondělí 16. července v Helsinkách. Současně to oznámily Kreml a Bílý dům.

Babiš a Hamáček u Zemana v Lánech
aktualizováno 24.06.
setkání v Lánech

Babiš: Prezident Zeman by měl novou vládu jmenovat ve středu

Prezident Miloš Zeman by měl novou vládu jmenovat ve středu ráno. Po nedělní schůzce v Lánech to prohlásil premiér Andrej Babiš. Ten už dříve oznámil, že kandidáty na jmenování do nové menšinové vlády hnutí ANO a ČSSD navrhne hlavě státu v pondělí. Na seznamu přitom nemá chybět ani nominant na ministra zahraničí Miroslav Poche.