Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Nová vláda poté, co ji jmenoval prezident
aktualizováno 12.07.
programové prohlášení

Jaký je program nové vlády Babiše? Tohle všechno slibuje

Nová vláda po dlouhém vyjednávání získala důvěru Poslanecké sněmovny a podle programového prohlášení ji čeká spoustu důležitých kroků. Andrej Babiš slíbil navýšit důchody a provést důchodovou reformu, důsledně digitalizovat Česko, reformovat školství, růst platů v mnoha odvětvích a chystá celou řadu dalších věcí.

Vojtěch Filip v roce 2017
aktualizováno 12.05.
jednání komunistů

KSČM vyjmenovala podmínky pro podporu vládě ANO s ČSSD

Pokud bude programové prohlášení vlády ANO s ČSSD obsahovat závazek na posílení zahraničních misí armády, KSČM by kabinet nepodpořila. Novinářům to dnes řekl předseda KSČM Vojtěch Filip. Uvedl také, že komunisté o toleranci menšinového kabinetu ANO a ČSSD rozhodnou až po vyhlášení výsledků vnitrostranického referenda v sociální demokracii o vstupu do vlády. Jeho výsledky budou známy 15. června.

Andrej Babiš, Bělobrádek, Petr Fiala
aktualizováno 11.05.
reakce politiků

Opozice rozcupovala prohlášení vlády: Populismus a levicové sliby

Nefungující levicová řešení a populistické fráze vidí v programovém prohlášení, které sestavily hnutí ANO a ČSSD, předseda občanských demokratů Petr Fiala. Menšinová vláda, která se bude muset spolehnout na podporu KSČM, označil za polokomunistickou. V komentáři k dokumentu uvedl, že důležité není pouze to, co programové prohlášení obsahuje, ale i to, co v něm není.

Obchodní sdělení

Sezóna alergií v plném proudu - co dělat, aby vám bylo lépe?

Léto je pro někoho krásné období, kdy vše kvete, avšak pro řadu jiných nepříjemné období plné smrkání, slzení, kýchání a dalších nepříjemných projevů alergií. V dnešním článku si povíme něco o tom, jak si můžete letní sezónu užít naplno, i pokud patříte k té druhé skupině.

Andrej Babiš, Jan Hamáček
aktualizováno 09.05.
jednání o vládě

Vznik koalice: ANO a ČSSD se na programovém prohlášení dohodly!

Vyjednavači ANO a ČSSD se dohodli na textu programového prohlášení jejich společné vlády. Po středečním jednání to novinářům řekla mluvčí ANO Lucie Kubovičová. S výsledkem chtějí podle ní obě uskupení nejprve v pátek seznámit své stranické orgány, proto ho zatím nebudou komentovat.

Vlak - 3
aktualizováno 08.01.
železniční doprava

ČD: S jízdným zdarma pro seniory skokově přibude cestujících

Zvažované zavedení jízdného zdarma pro studenty a důchodce na železnici by pravděpodobně znamenalo skokový nárůst počtu cestujících. České dráhy (ČD) jako národní železniční dopravce jsou schopné navýšení zvládnout, i když například možnosti posílení příměstské dopravy jsou omezené. Na dotaz ČTK to uvedli zástupci ČD. Záměr umožnit bezplatné užívání osobní železniční dopravy pro důchodce starší 65 let, žáky a studenty do dovršení věku 26 let obsahuje finální podoba programového prohlášení vlády premiéra Andreje Babiše (ANO).

Sjezd ANO - Andrej Babiš - 2
aktualizováno 18.12.
celý dokument programové prohlášení

Babiš představil priority vlády: Vyšší důchody, levné pivo, ne euru

Vláda premiéra Andreje Babiše (ANO) v návrhu programového prohlášení počítá se zjednodušením a elektronizací daňového systému či vytvořením pravidel pro "předvídatelný růst minimálních mezd".

Bohuslav Sobotka
12.02.
Vláda úřaduje

Programové prohlášení vlády schváleno! Co slibuje Sobotka a spol.?

Koaliční vláda podle očekávání schválila na jednání své programové prohlášení. Do dokumentu zapracovala i připomínky, které měli zaměstnavatelé a odbory.

Bohuslav Sobotka
10.02.
Priority kabinetu

NOVÁ VLÁDA: Premiér Sobotka předal Babišovi a Bělobrádkovi programové prohlášení

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) předsedům koaličních partnerů Andreji Babišovi (ANO) a Pavlu Bělobrádkovi (KDU-ČSL) předal text programového prohlášení, které v sobotu připravila skupina expertů trojice koaličních stran. Ve středu má programové prohlášení schválit kabinet.