Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Voda z polí zaplavuje domy
aktualizováno 13.06.
Záplavy z polí

Na Jihlavsku vyplavuje obyvatele voda z polí. Viní z toho kukuřici

S bleskovými záplavami se opakovaně v těchto dnech potýkají na Jihlavsku. Většinou za ně může, po silných bouřkách a přívalových deštích, voda z polí, na nichž jsou vysázeny plodiny, hlavně kukuřice, které extrémní srážky nedokážou zadržet.

Bioplynová stanice - Křížany
aktualizováno 15.03.
smutná zpráva

Tragická smrt na pracovišti! Mladého muže zasypala kukuřice

Jen těžko uvěřitelná věc se stala ve středu v podvečer v Křižanech na Liberecku. Mladého muže, který pracoval v tamní bioplynové stanici, zasypala kukuřičná siláž. Muž byl na místě mrtvý. Případ vyšetřují liberečtí kriminalisté.

Chlapec v bludišti z kukuřice
13.10.
horor v kukuřici

Chlapec (3) zůstal sám v bludišti, matka na to přišla až druhý den

Rodiče z amerického Utahu nechali své tříleté dítě v bludišti z kukuřice. To, že se děti v bludišti od svých rodičů oddělí, se občas stává, matka malého chlapce si ale zmizení svého synka všimla až následující ráno. Než bude dítě matce navráceno, prověří celý případ sociální úřad.

Prásk.tv píše:

Kukuřice - 1
čtěte o tématu kukuřice na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Zhodnocení financí zajímá stále více Čechů

V současné době je každý sedmý Čech investorem a stále více lidí se přiklání k investování do podílových fondů, které může vést k opravdu zajímavému zhodnocení peněz – například ING fondy zhodnotily v loňském roce investici v průměru o 17,2 %.

Řepka olejná
aktualizováno 17.08.
"Ekologická" paliva

Hnojiva z řepky a kukuřice znečistila v Česku podzemní vody

Výroba biopaliv, kvůli kterým českou krajinu zaplavily lány kukuřice a řepky, způsobuje znečištění podzemních vod. Odhalila to zpráva o stavu vodního hospodářství v roce 2016, kterou má v pondělí projednat vláda. Spodní vody jsou znečištěny hlavně látkami, které vznikají při reakci hnojiv s okolním prostředím.

Popcorn - ilustrační foto
18.02.
Každého to štve

Proč zůstanou v popcornu nevypukaná zrnka? VYSVĚTLENÍ

Všichni to známe. Dáme do mikrovlnné trouby popcorn, když jej po předepsané době vyndáme a obsah sáčku vysypeme do misky, zůstane nám spousta zrnek, která během vaření v troubě nevypukala. Ale čím to je?

Zdraví se skrývá v bramborách
14.10.
Zemědělci pláčou

Nepěkné vyhlídky: Brambor a kukuřice bude letos málo!

Obavy zemědělců, že kvůli horkému a suchému létu bude špatná úroda, se začínají plnit. A to dost výrazně. Dokazují to data Českého statistického úřadu (ČSÚ).

Kukuřice
27.07.
dary přírody

Plevel je lék! Čaj z vlasů kukuřice je dobrý na ledviny a další tipy

Pro většinu z nás je představa, že bychom jedli plevel, naprosto nereálná. Zkuste ho zařadit do svého jídelníčku a zaručeně si pochutnáte. Ze zahrady nemusí v podstatě nic přijít vniveč.

1767053
aktualizováno 08.07.
Vychytávka pro zemědělce

Chcete si usnadnit práci? Kukuřici můžete loupat i s motorkou

Jak vyloupat semena zralé kukuřice a moc se nenadřít? Stačí plachta, starší motorka a kvalitní pneumatiky. Podívejte se.

1622566
aktualizováno 17.03.
Který je nejhorší?

VELKÝ TEST POPCORNU: To raději nejezte! Samá sůl a škodlivé kyseliny

Také si rádi občas k televizi uděláte domácí pocorn z mikrovlnky? Tak tenhle test vás zřejmě pořádně překvapí.

Kukuřice
12.02.
Syfilis polí

MF DNES: Kukuřice ničí českou ornou půdu!

Syfilis českých polí. Takovou nelichotivou přezdívku obdržela kukuřice, která podle expertů devastuje českou půdu. Zemědělci totiž ve velkém pěstují místo plodin na jídlo či krmivo takzvané energetické plodiny, které vyčerpávají půdu.