Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Kombajn zranil ženu v kukuřici
29.08.
děsivá nehoda

Žena (83) přeslechla kombajn v kukuřičném poli. Utrhl jí ruku

V obci Mašovice u Horšovského Týna dnes došlo k nešťastnému zranění třiaosmdesátileté ženy. K nehodě došlo zhruba po půl deváté ráno.

Kamion se na slovenské D1 převrátil a rozsypal kukuřici
31.07.
uvězněni v horku

VIDEO: Kamion se převrátil na bok, kukuřice byla po celé dálnici

Slovenští policisté za sebou mají velmi náročnou neděli, kdy se na dálnici D1 převrátil kamion. Komunikace musela být na dlouhou dobu zcela uzavřena, policisté kromě vyšetřování nehody rozdávali řidičům, kteří museli v koloně čekat, vodu. Policie nyní zveřejnila záběry zachycující celou nehodu.

Voda z polí zaplavuje domy
aktualizováno 13.06.
Záplavy z polí

Na Jihlavsku vyplavuje obyvatele voda z polí. Viní z toho kukuřici

S bleskovými záplavami se opakovaně v těchto dnech potýkají na Jihlavsku. Většinou za ně může, po silných bouřkách a přívalových deštích, voda z polí, na nichž jsou vysázeny plodiny, hlavně kukuřice, které extrémní srážky nedokážou zadržet.

Prásk.tv píše:

Kukuřice - 1
čtěte o tématu kukuřice na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Víme, jak získat půjčku se sazbou hypotéky

Přijde vám, že spotřebitelské úvěry i hypotéky neustále zdražují? Uvažujete o půjčce na vybavení domácnosti, vzdělávání dětí nebo novou kuchyň, ale úroky se vám zdají příliš vysoké? Víme, jak najít výhodnou půjčku s úrokem hypotéky.

Bioplynová stanice - Křížany
aktualizováno 15.03.
smutná zpráva

Tragická smrt na pracovišti! Mladého muže zasypala kukuřice

Jen těžko uvěřitelná věc se stala ve středu v podvečer v Křižanech na Liberecku. Mladého muže, který pracoval v tamní bioplynové stanici, zasypala kukuřičná siláž. Muž byl na místě mrtvý. Případ vyšetřují liberečtí kriminalisté.

Chlapec v bludišti z kukuřice
13.10.
horor v kukuřici

Chlapec (3) zůstal sám v bludišti, matka na to přišla až druhý den

Rodiče z amerického Utahu nechali své tříleté dítě v bludišti z kukuřice. To, že se děti v bludišti od svých rodičů oddělí, se občas stává, matka malého chlapce si ale zmizení svého synka všimla až následující ráno. Než bude dítě matce navráceno, prověří celý případ sociální úřad.

Řepka olejná
aktualizováno 17.08.
"Ekologická" paliva

Hnojiva z řepky a kukuřice znečistila v Česku podzemní vody

Výroba biopaliv, kvůli kterým českou krajinu zaplavily lány kukuřice a řepky, způsobuje znečištění podzemních vod. Odhalila to zpráva o stavu vodního hospodářství v roce 2016, kterou má v pondělí projednat vláda. Spodní vody jsou znečištěny hlavně látkami, které vznikají při reakci hnojiv s okolním prostředím.

Popcorn - ilustrační foto
18.02.
Každého to štve

Proč zůstanou v popcornu nevypukaná zrnka? VYSVĚTLENÍ

Všichni to známe. Dáme do mikrovlnné trouby popcorn, když jej po předepsané době vyndáme a obsah sáčku vysypeme do misky, zůstane nám spousta zrnek, která během vaření v troubě nevypukala. Ale čím to je?

Zdraví se skrývá v bramborách
14.10.
Zemědělci pláčou

Nepěkné vyhlídky: Brambor a kukuřice bude letos málo!

Obavy zemědělců, že kvůli horkému a suchému létu bude špatná úroda, se začínají plnit. A to dost výrazně. Dokazují to data Českého statistického úřadu (ČSÚ).

Kukuřice
27.07.
dary přírody

Plevel je lék! Čaj z vlasů kukuřice je dobrý na ledviny a další tipy

Pro většinu z nás je představa, že bychom jedli plevel, naprosto nereálná. Zkuste ho zařadit do svého jídelníčku a zaručeně si pochutnáte. Ze zahrady nemusí v podstatě nic přijít vniveč.

1767053
aktualizováno 08.07.
Vychytávka pro zemědělce

Chcete si usnadnit práci? Kukuřici můžete loupat i s motorkou

Jak vyloupat semena zralé kukuřice a moc se nenadřít? Stačí plachta, starší motorka a kvalitní pneumatiky. Podívejte se.