Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

nakupování online
Aktualizováno 19.5. 2017 13:25
na tyhle obchody pozor

Tady nenakupujte, varuje ČOI! V těchto e-shopech riskujete peníze

Nakupujete rádi přes internet? Pak byste měli zbystřit! Česká obchodní inspekce (ČOI) si posvítila na pochybné e-shopy a jejich seznam zveřejnila na svých stránkách. Zároveň radí, aby byli lidé při nákupu na těchto místech obezřetní.

pátrání po teroristech

Seznam FBI: Tohle jsou nejhledanější teroristé světa

Na seznamech nejhledanějších teroristů světa jsou desítky jmen, mezi nimi i Evropané nebo Američané, ale většinou se jedná o lidi napojené na teroristické organizace z Blízkého východu. Někteří spáchali ozbrojené útoky i před více než dvaceti lety a dodnes figurují na seznamu FBI.

Teroristické útoky v Rusku
Aktualizováno 4.4. 2017 17:28
historický přehled

Černé vdovy, obsazení divadla: Tohle jsou ruské reakce na teror

Poslední útok v petrohradském metru, který si vyžádal nejméně 14 životů, probouzí vzpomínky na teroristické útoky po celém Rusku. Země čelila celé řadě útoků, některé z nich patří k nejzávažnějším incidentům v moderní historii. Ruské reakce navíc často provází pochybnosti.

Prásk.tv píše:

Justin Bieber
čtěte o tématu seznam na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Konec klasických autobazarů – v Plzni se otevírá obří obchodní centrum s ojetými vozy

Obchod s ojetými automobily v České republice prochází v posledních letech výraznými proměnami.

Žebříček Forbesu

Nejbohatší lidé světa: První zůstal Gates, v žebříčku je i šest Čechů

V aktuálním žebříčku nejbohatších lidí světa je mezi asi dvěma tisícovkami dolarových miliardářů šestice Čechů. Nejbohatším mužem planety je podle časopisu Forbes zakladatel Microsoftu Bill Gates, jehož majetek odhadují na více než 2 biliony korun.

Nemovitosti k prodeji
Aktualizováno 8.3. 2017 18:03
Nepotřebný majetek

Stát udělal inventuru nemovitostí a bude prodávat. PRVNÍ NABÍDKA

Každý správný hospodář přesně ví, kde co má a co ještě upotřebí a co naopak už může s klidem vyhodit nebo prodat. Státu ovšem takový přehled chyběl. A po velké inventuře se ukázalo, že stát vlastní obrovské množství pozemků a budov, které mu už k ničemu nejsou.

Změny jízdních řádů
Aktualizováno 6.3. 2017 15:52
přehled po krajích

Od neděle platí nové jízdní řády autobusů! Které se mění u vás?

Od neděle 5. března se změnily jízdní řády stovek autobusů po celé České republice. Zatímco někde byly spoje úplně zrušeny, jinde naopak přibyly nebo se změnil čas jejich odjezdu. Podívejte se, jestli se změny netýkají i spojů ve vašem okolí.

Paterčata s rodiči
Aktualizováno 28.2. 2017 17:08
rychle rostou

Peníze pro paterčata rychle mizí. Děti využijí i věcné dary. SEZNAM

Po nedorozumění s klubem zaštiťujícím veřejnou sbírku pro rodinu paterčat leží přes půl milionu na účtu pražského magistrátu. Rodina se opět ocitla v obtížné situaci, štědří dárci se i tak snaží pomoci. Lidé ale nemusí pomáhat jen finančně, paterčata potřebují celou řadu věcí, které možná někomu leží doma, aniž by je někdy v budoucnu využil. "Vaše pomoc je pro nás nedocenitelná," děkuje rodina pod seznamem toho, co se již podařilo vybrat.

občane, nedívej se

SEZNAM: Tihle poslanci zničili registr smluv. Utajují korupci?

Málokterý krok politiků a poslanců vyvolal takové pobouření veřejnosti jako středeční hlasování Sněmovny o registru smluv na internetu. Navzdory slibům veřejnosti i vlastním programům stran poslanci KDU-ČSL, ČSSD, ODS a KSČM zákon, který měl kontrolovat hospodaření s veřejnými penězi, mohutně osekali. Blíží se volby, podívejte se na jmenný seznam těch, kteří se rozhodli veřejnosti smlouvy utajit.

Návod odborníka

Myšlenky vám nedají spát? Lékař řekl, jak se zbavit nespavosti!

Pracovní povinnosti, blížící se zkoušky ve škole, termíny splátek - důvodů, proč lidé nemohou v noci usnout, je spoustu. Každého člověka tíží před spánkem něco jiného. Jak ale tyto myšlenky "vypnout" a užít si kvalitní spánek? Britský odborník přišel s řešením.

nebezpečné destinace

Chystáte se do zahraničí? SEZNAM států, kde není bezpečno

Chystáte se na dovolenou či služební cestu do dalekých krajin? Pak pozor, ne všude je to bezpečné. Ministerstvo zahraničních věcí na svých internetových stránkách varuje před cestami do řady zemí.