Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Invazivní rostliny
aktualizováno 05.08.
rozhovor zákaz EU

Mají se zahrádkáři bát invazivních rostlin? REAKCE ODBORNÍKA

Rozšíření seznamu nepůvodních invazivních druhů, které se nesmí dovážet do Evropské unie, vzbudilo tento týden mnoho emocí. A nejen mezi zahrádkáři. Proč k tomuto kroku ale Evropská komise sáhla a dává nařízení smysl? Zeptali jsme se odborníka!

Rostliny na zahrádce
aktualizováno 02.08.
Rostliny i zvířata

EU zakázala dovoz dalších druhů rostlin, čeští zahrádkáři zuří!

Evropská komise rozšířila seznam nepůvodních invazivních druhů, které se nesmí do Evropské unie dovážet. Nově přibyla tři zvířata a devět rostlin a seznam tak už má 49 položek.

Milenci
22.07.
Tvrdí to odbornice

Jste dobří v posteli? Pokud děláte těchto 15 věcí, tak ano!

Říká se, že muži touží po ženách, které jsou ve společnosti dámy a v posteli dračice. Odbornice na sex po letech výzkumu potvrdila, že aspoň druhá část věty je pravdivá. A vypočítala 15 věcí, které dělají z žen skvělé milenky.

Prásk.tv píše:

Josh Utting - 1
čtěte o tématu seznam na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Kam v srpnu na dovolenou? Žhavým tipem je Bulharsko

Víte, která země je zaslíbená slunci, teplému moři, skvělému jídlu a je dlouhými lety prověřenou destinací českých turistů?

nakupování online
aktualizováno 19.05.
na tyhle obchody pozor

Tady nenakupujte, varuje ČOI! V těchto e-shopech riskujete peníze

Nakupujete rádi přes internet? Pak byste měli zbystřit! Česká obchodní inspekce (ČOI) si posvítila na pochybné e-shopy a jejich seznam zveřejnila na svých stránkách. Zároveň radí, aby byli lidé při nákupu na těchto místech obezřetní.

Nejhledanější teroristé světa
06.05.
pátrání po teroristech

Seznam FBI: Tohle jsou nejhledanější teroristé světa

Na seznamech nejhledanějších teroristů světa jsou desítky jmen, mezi nimi i Evropané nebo Američané, ale většinou se jedná o lidi napojené na teroristické organizace z Blízkého východu. Někteří spáchali ozbrojené útoky i před více než dvaceti lety a dodnes figurují na seznamu FBI.

Teroristické útoky v Rusku
aktualizováno 04.04.
historický přehled

Černé vdovy, obsazení divadla: Tohle jsou ruské reakce na teror

Poslední útok v petrohradském metru, který si vyžádal nejméně 14 životů, probouzí vzpomínky na teroristické útoky po celém Rusku. Země čelila celé řadě útoků, některé z nich patří k nejzávažnějším incidentům v moderní historii. Ruské reakce navíc často provází pochybnosti.

Nejbohatší Češi
21.03.
Žebříček Forbesu

Nejbohatší lidé světa: První zůstal Gates, v žebříčku je i šest Čechů

V aktuálním žebříčku nejbohatších lidí světa je mezi asi dvěma tisícovkami dolarových miliardářů šestice Čechů. Nejbohatším mužem planety je podle časopisu Forbes zakladatel Microsoftu Bill Gates, jehož majetek odhadují na více než 2 biliony korun.

Nemovitosti k prodeji
aktualizováno 08.03.
Nepotřebný majetek

Stát udělal inventuru nemovitostí a bude prodávat. PRVNÍ NABÍDKA

Každý správný hospodář přesně ví, kde co má a co ještě upotřebí a co naopak už může s klidem vyhodit nebo prodat. Státu ovšem takový přehled chyběl. A po velké inventuře se ukázalo, že stát vlastní obrovské množství pozemků a budov, které mu už k ničemu nejsou.

Změny jízdních řádů
aktualizováno 06.03.
přehled po krajích

Od neděle platí nové jízdní řády autobusů! Které se mění u vás?

Od neděle 5. března se změnily jízdní řády stovek autobusů po celé České republice. Zatímco někde byly spoje úplně zrušeny, jinde naopak přibyly nebo se změnil čas jejich odjezdu. Podívejte se, jestli se změny netýkají i spojů ve vašem okolí.

Paterčata s rodiči
aktualizováno 28.02.
rychle rostou

Peníze pro paterčata rychle mizí. Děti využijí i věcné dary. SEZNAM

Po nedorozumění s klubem zaštiťujícím veřejnou sbírku pro rodinu paterčat leží přes půl milionu na účtu pražského magistrátu. Rodina se opět ocitla v obtížné situaci, štědří dárci se i tak snaží pomoci. Lidé ale nemusí pomáhat jen finančně, paterčata potřebují celou řadu věcí, které možná někomu leží doma, aniž by je někdy v budoucnu využil. "Vaše pomoc je pro nás nedocenitelná," děkuje rodina pod seznamem toho, co se již podařilo vybrat.