Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Žižkova bouda
aktualizováno včera 21:32
Žižkova Bouda

Místo lyžování průjem a zvracení. Další lyžák má v Peci potíže

Další skupina na lyžařském výcviku na Žižkově boudě v Peci pod Sněžkou má zdravotní problémy. Studenti gymnázia z Hradce Králové na hory vyjeli v sobotu a už v noci na dnešek jich několik onemocnělo. Minulý týden kvůli stejným problémům kurz přerušily děti ze dvou základních škol z Českých Budějovic a Pelhřimova. Zdroj nákazy zatím není jasný.

Vrtulník při záchraně
07.01.
zasahoval vrtulník

Žena v Krkonoších padala několik set metrů! Pád zázrakem přežila

V prostoru Hrazeného potoka v Krkonoších se v neděli odpoledne zranila turistka na sněžnicích. Padala několik set metrů. Na místě zasahoval vrtulník, který zraněnou přepravil do nemocnice.

Horská služba - záchrana
aktualizováno 17.12.
měl velké štěstí

Zabloudil v Krkonoších a málem umrzl! Život mu zachránila náhoda

Obrovskou dávku štěstí měl muž, který se o víkendu ztratil v Krkonoších mimo turistické trasy. Horská služba totiž zbloudilce našla - a to úplnou náhodou. Její členové měli zrovna v této oblasti výcvik. A záchrana přišla právě včas - muž už byl na pokraji sil a promrzlý.

Prásk.tv píše:

David Gránský a Nikola - 1
čtěte o tématu Krkonoše na Prásk.tv
Obchodní sdělení

AAA AUTO snížilo ceny ojetých aut před koncem roku až o 80 000 Kč

Český spotřebitel je již řadu let zvyklý, že hned po vánočních svátcích prodejci razantně snižují ceny svých produktů. Zákazník si může od dnešního dne pořídit s výraznou úsporou nejen elektroniku či oděvy, ale také lepší automobil. Největší prodejce ojetých automobilů u nás, AAA AUTO, zahajuje novoroční výprodejovou akci se snížením cen až o 80 000 Kč ještě před koncem roku. Důvodem poklesu cen poloviny modelů je, stejně jako v uplynulých letech, blížící se zestárnutí o rok, ke kterému dojde po prvním lednu.

Lyžování
09.12.
hurá na kopec

Lyžařská sezóna začíná! Kde už dnes můžete lyžovat? PŘEHLED

A je to tady, první sníh napadl a s ním začíná i lyžařská sezóna! Přinášíme přehled, kam se můžete za prvním lyžováním vyrazit už tento víkend.

Pátrací akce Horské služby v Krkonoších
aktualizováno 01.12.
Noční záchrana

Drama na Sněžce: Horská služba zachránila v těžkém terénu dva lidi

Dvojice českých turistů se ve čtvrtek odpoledne ztratila při výletě na běžkách ze Špindlerova Mlýna. Lyžaři se ztratili u Růžové Hory, kde sešli z cesty. Pomoc si přivolali sami, pátrali po nich horští záchranáři i policisté.

Pes vyhrabává oběť laviny - ilustrační foto
21.11.
vydatné sněžení

Na horách leží půl metru sněhu. Hrozí laviny, varuje horská služba

Na horách už si naplno užívají zimy. Zatímco v nížinách na sněhovou pokrývku lidé ještě čekají, ve vyšších polohách už leží několik desítek centimetrů sněhu. V Krkonoších dokonce vyhlásili první stupeň lavinového nebezpečí.

Sníh na Černé hoře v Krkonoších
18.10.
první sníh

Na Černé hoře v Krkonoších už jsou hromady sněhu! FOTO

Na Černé hoře v Krkonoších už leží pořádné hromady sněhu. Samozřejmě, že vzhledem k teplotám nad nulou, není přírodní, ale umělý. I tak je ale stále více znát, že zima se blíží.

Sníh na horách
aktualizováno 06.10.
galerie počasí na tři dny

Vichr do Česka přinesl první sníh! Jak bude o víkendu? PŘEDPOVĚĎ

Silný vichr z Německa s sebou ve čtvrtek do České republiky přinesl i první sníh. Ten napadl v Krkonoších, podle meteorologů by mělo sněžit i o víkendu.

Šéf horské služby Adolf Klepš zkolaboval na Sněžce
01.10.
záchrana na hoře

Šéf horské služby zkolaboval na Sněžce. Musel pro něj vrtulník

Drama se odehrálo na vrcholu nejvyšší české hory. Při výletu s rodinou zkolaboval náčelník krkonošské horské služby Adolf Klepš. Zřejmě ho postihla při výstupu na Sněžku srdeční slabost. První pomoc mu poskytl bývalý ministr zdravotnictví a lékař Leoš Heger, který se rovněž túry zúčastnil.

Prodej chalupy s rozhlednou - 24
30.08.
foto+video krásný výhled

Nabídka pro náročné: S chalupou si můžete koupit i rozhlednu!

Vlastnit chatu nebo chalupu je v kurzu. Češi opět přicházejí na chuť dovolené v Česku a po rekreačních objektech je tak v současné době velká poptávka. Pokud hledáte něco opravdu výjimečného, máme pro vás tip!