Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Začátek lyžařské sezóny
aktualizováno 07.12.
Kam na lyže

Začíná lyžařská sezóna! Tyto areály se o víkendu otevřou

V sobotu se naplno rozjíždí na českých a moravských horách lyžařská sezóna. Areálů ale moc v provozu bohužel nebude. Plány vlekařů totiž zkomplikovalo teplé a deštivé počasí.

Požár u Labské boudy - 2
aktualizováno 18.11.
Požár v Krkonoších

Pohroma u Labské boudy! Takhle požár zpustošil horskou krajinu

Hasiče, kteří v sobotu večer hasili požár v Krkonoších, čekal nelehký úkol - situaci komplikoval silný vítr, tma a mrazivé počasí. Na pomoc si přivolali i hasiče z Polska - hrozilo totiž, že se požár dostane i na polské území.

V Krkonoších v noci hořela travnatá plocha - 2
aktualizováno 18.11.
Zachytily ho kamery

V Krkonoších vypukl obří požár! Byl vidět na kilometry daleko

V Krkonoších poblíž Labské boudy vypukl obří požár. Plameny, které zachvátily louku, byly vidět na kilometry daleko - zachytily je dokonce i meteorologické kamery! Zhruba po třech hodinách se hasičům podařilo oheň uhasit.

Prásk.tv píše:

David Gránský a Nikola - 1
čtěte o tématu Krkonoše na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Tradiční Vánoce propojte s moderními prvky

Jistě, Vánoce jsou spojeny s řadou tradic. Zpívání koled, krájení jablka, lodičky z ořechových skořápek nebo lití olova. To jsou činnosti, které děláme už několik desetiletí, mnohdy i staletí.

Vichřice na české hory zavála sníh - 2
aktualizováno 25.10.
Studená fronta

Dobrá zpráva pro milovníky zimy! Na českých horách už je sníh

Babímu létu minulý týden definitivně odzvonilo - počátkem tohoto týdne došlo k výraznému ochlazení, které s sebou přineslo i sníh. Podívejte se, kde všude leží bílá pokrývka.

Gandalf, Krakonoš
04.10.
Viděl ho na pohlednici

Pán prstenů jak ho neznáte! Gandalf vznikl podle Krakonoše

Jen málokdo nezná Gandalfa - šedého čaroděje z fantasy trilogie Pán prstenů. Slavnou postavu ve špičatém klobouku sice stvořilo pero britského autora, je nám ale blíž, než jsme si mysleli. J. R. R. Tolkien se prý při vymýšlení Gandalfa inspiroval Krakonošem!

Vlčice z Krkonoš - 3
aktualizováno 28.08.
Vběhla do hotelu

Vlčici utratili pro vzteklinu, neměla ji! Myslivci řekli, jak je to možné

Krkonošská vlčice znepříjemňovala život místním několik týdnů. Nejdříve napadla ovce v ohradě, pak zakousla štěně a nakonec vběhla do restaurace hotelu. Veterináři ji utratili pro podezření, že má vzteklinu, to se ale neprokázalo. Myslivci teď řekli, proč musela zemřít.

Inspektor TV Nova navštívil Pec pod Sněžkou
aktualizováno 25.08.
Prázdninový inspektor

Krkonošské speciality v Peci: Zapomeňte na řízek nebo smažák

Prázdninoví inspektoři vyrazili do Pece pod Sněžkou. Jde nejen o významné sportovní středisko, ale také ráj pro gurmány, a to všechno v krásném prostředí. Krkonoše jsou hory hned s několika českými nej. Jsou nejvyšší, nejnavštěvovanější, jediné s vysokohorským rázem a neuvěřitelně pestrou přírodou.

Hasiči prohledávají trosky shořelého barokního zámku
aktualizováno 20.08.
Milionové škody

Barokní zámek možná zapálil žhář! Policisté pátrají v troskách

Od pondělního rána začala policie spolu s hasiči ohledávat trosky barokního zámku v Horním Maršově v Krkonoších. Ten včera úplně shořel, požářiště ale už vychladlo, a tak vyšetřovatelé mohou sbírat stopy. I když jsou ve hře zatím všechny vyšetřovací varianty, místní jsou přesvědčeni, že tam řádil žhář.

Nehoda dvoumístného padákového kluzáku v Krkonoších - 4
14.08.
galerie nehoda kluzáku

Paraglidisté se zřítili v Krkonoších. Zachránil je vrtulník

Dvoumístný paraglide se zřítil v pondělí večer na Černé hoře v Krkonoších. Zákrok záchranářů komplikoval těžkce přístupný terén.

Záchrana turistů v Krkonoších
aktualizováno 30.07.
Perný víkend záchranářů

Dramatická záchrana: Tři turisté uvízli na srázu v Krkonoších

Perný víkend mají za sebou záchranáři v Královéhradeckém kraji. Během něj museli vyjíždět téměř 450krát. Napilno měl i záchranářský vrtulník. Ten museli záchranáři nasadit třeba na pomoc turistům, kteří uvízli v Krkonoších. V neděli zachraňovali hlavně topící se plavce.