Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Zemřela krkonošska legenda Valerián Spusta
aktualizováno 10.06.
smutné oznámení

Krkonoše přišly o legendu, zemřel lavinový expert Valerián Spusta

Českou republiku opustila v neděli legenda horské služby i lavinového výzkumu Valerián Spusta, který se významně zasadil o popsání lavinové problematiky v Krkonoších. Výzkumu se věnoval už od začátku 60. let.

Náraz lyžaře do stromu
20.03.
Smrtelné zranění

Lyžař v Krkonoších vylétl ze sjezdovky, vjel do stromu a zemřel

Trutnovští policisté od úterního odpoledne prověřují smrt čtyřiačtyřicetiletého lyžaře. Muž zemřel poté, co na Černé hoře vyletěl ze sjezdovky mezi stromy a do jednoho vrazil. Podle všeho neměl přilbu.

Smrt lyžaře v Krkonoších
04.03.
tragédie v Krkonoších

Lyžař zemřel rodině před očima! Manželka i děti dostaly psychologa

Tragicky skončilo v neděli rodinné lyžování na sjezdovce Portášky ve Velké Úpě. Muž (45) upadl a ve velké rychlosti narazil do sloupu. Svědci i záchranáři se ho pokoušeli oživovat asi hodinu, bohužel marně. Otec od rodiny zemřel, manželka a děti dostaly na pomoc psychologa.

Prásk.tv píše:

David Gránský a Nikola - 1
čtěte o tématu Krkonoše na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vybavte se správně na letní cestování

Sbalit si kufr na dovolenou, to je kolikrát věda. Bez některých věcí se ale neobejdete.

Vrtulník na horách
aktualizováno 22.02.
Červenkova mohyla

V Krkonoších se utrhla lavina! Zasypala jednoho muže

Horská služba měla ve čtvrtek odpoledne plné ruce práce. V Dlouhém dole totiž spadla lavina, která zavalila muže. Naštěstí ho sníh zcela nepohřbil, venku mu zůstala hlava a jedna ruka, sám se ale z laviny dostat nemohl, na pomoc mu přispěchali záchranáři. Preventivně byl převezen do traumacentra královéhradecké nemocnice.

Náraz lyžaře do stromu
aktualizováno 21.02.
vyjel ze sjezdovky

Lyžař v plné rychlosti vrazil do stromu. Musel pro něj vrtulník

V lyžařském areálu v krkonošském Černém Dole ve středu dopoledne utrpěl zranění devatenáctiletý lyžař. Ve vysoké rychlosti vyjel ze sjezdovky a narazil do stromu. Mladíka letecky přepravili do královéhradecké nemocnice.

Pátrání po lupiči z Hořic na Královéhradecku pokračuje
05.02.
lupič na útěku

Muž přepadl dvě ženy, odnesl si jen pár stovek! Honí ho policie

Už třetí den královéhradecká policie pátrá po lupiči, který měl v Hořicích a okolí přepadnout dvě ženy. Okradeným vyhrožoval zbraní, ale odnesl si jen pár stokorun. Policejní hlídky v Krkonoších při pátrání po útočníkovi zastavovaly a prohledávaly desítky aut.

Úraz na lyžích
25.01.
drama v krkonoších

Po srážce s lyžařem skončily dvě dívky v bezvědomí, jednu oživovali

Sjíždění červené sjezdovky na vrchu Žalý skončilo vážným úrazem čtyřiadvacetileté lyžařky. Rozjetá dívka se ve spodní části kopce srazila s mužem (40), záchranáři ji museli resuscitovat. Ona i muž skončili v nemocnici, lékaři zároveň prohlédli i dívku (11), která při pohledu na krev zkolabovala.

Lavinové nebezpečí - 1
23.01.
Lyžaři, pozor

České hory zasypal sníh. Hrozí laviny, varuje horská služba

Sníh a laviny netrápí jen zahraniční střediska, která v posledních dnes zasypaly přívaly sněhu. Jeseníky a Krkonoše hlásí třetí stupeň z pětistupňové škály lavinového nebezpečí. Již 19. ledna se pravděpodobně vinou skialpinisty v Dlouhém dole mezi Špindlerovým Mlýnem a Pecí pod Sněžkou uvolnila desková lavina. A horská služba varuje před dalšími.

Žižkova bouda
aktualizováno 15.01.
Žižkova Bouda

Místo lyžování průjem a zvracení. Další lyžák má v Peci potíže

Další skupina na lyžařském výcviku na Žižkově boudě v Peci pod Sněžkou má zdravotní problémy. Studenti gymnázia z Hradce Králové na hory vyjeli v sobotu a už v noci na dnešek jich několik onemocnělo. Minulý týden kvůli stejným problémům kurz přerušily děti ze dvou základních škol z Českých Budějovic a Pelhřimova. Zdroj nákazy zatím není jasný.

Vrtulník při záchraně
07.01.
zasahoval vrtulník

Žena v Krkonoších padala několik set metrů! Pád zázrakem přežila

V prostoru Hrazeného potoka v Krkonoších se v neděli odpoledne zranila turistka na sněžnicích. Padala několik set metrů. Na místě zasahoval vrtulník, který zraněnou přepravil do nemocnice.