Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Náraz lyžaře do stromu
20.03.
Smrtelné zranění

Lyžař v Krkonoších vylétl ze sjezdovky, vjel do stromu a zemřel

Trutnovští policisté od úterního odpoledne prověřují smrt čtyřiačtyřicetiletého lyžaře. Muž zemřel poté, co na Černé hoře vyletěl ze sjezdovky mezi stromy a do jednoho vrazil. Podle všeho neměl přilbu.

Smrt lyžaře v Krkonoších
04.03.
tragédie v Krkonoších

Lyžař zemřel rodině před očima! Manželka i děti dostaly psychologa

Tragicky skončilo v neděli rodinné lyžování na sjezdovce Portášky ve Velké Úpě. Muž (45) upadl a ve velké rychlosti narazil do sloupu. Svědci i záchranáři se ho pokoušeli oživovat asi hodinu, bohužel marně. Otec od rodiny zemřel, manželka a děti dostaly na pomoc psychologa.

Vrtulník na horách
aktualizováno 22.02.
Červenkova mohyla

V Krkonoších se utrhla lavina! Zasypala jednoho muže

Horská služba měla ve čtvrtek odpoledne plné ruce práce. V Dlouhém dole totiž spadla lavina, která zavalila muže. Naštěstí ho sníh zcela nepohřbil, venku mu zůstala hlava a jedna ruka, sám se ale z laviny dostat nemohl, na pomoc mu přispěchali záchranáři. Preventivně byl převezen do traumacentra královéhradecké nemocnice.

Prásk.tv píše:

David Gránský a Nikola - 1
čtěte o tématu Krkonoše na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Úvěry budou dražší, banky přitvrzují

ČNB zvedá úroky a zdražují se úvěry. Pokud vám na vašich penězích záleží, není na co čekat. Vyberte půjčku hned. Dívejte se po bankách, které jsou k vám férové, mají jasné podmínky a ceny bez dalších poplatků. Že takových moc není a nevíte kde hledat?

Náraz lyžaře do stromu
aktualizováno 21.02.
vyjel ze sjezdovky

Lyžař v plné rychlosti vrazil do stromu. Musel pro něj vrtulník

V lyžařském areálu v krkonošském Černém Dole ve středu dopoledne utrpěl zranění devatenáctiletý lyžař. Ve vysoké rychlosti vyjel ze sjezdovky a narazil do stromu. Mladíka letecky přepravili do královéhradecké nemocnice.

Pátrání po lupiči z Hořic na Královéhradecku pokračuje
05.02.
lupič na útěku

Muž přepadl dvě ženy, odnesl si jen pár stovek! Honí ho policie

Už třetí den královéhradecká policie pátrá po lupiči, který měl v Hořicích a okolí přepadnout dvě ženy. Okradeným vyhrožoval zbraní, ale odnesl si jen pár stokorun. Policejní hlídky v Krkonoších při pátrání po útočníkovi zastavovaly a prohledávaly desítky aut.

Úraz na lyžích
25.01.
drama v krkonoších

Po srážce s lyžařem skončily dvě dívky v bezvědomí, jednu oživovali

Sjíždění červené sjezdovky na vrchu Žalý skončilo vážným úrazem čtyřiadvacetileté lyžařky. Rozjetá dívka se ve spodní části kopce srazila s mužem (40), záchranáři ji museli resuscitovat. Ona i muž skončili v nemocnici, lékaři zároveň prohlédli i dívku (11), která při pohledu na krev zkolabovala.

Lavinové nebezpečí - 1
23.01.
Lyžaři, pozor

České hory zasypal sníh. Hrozí laviny, varuje horská služba

Sníh a laviny netrápí jen zahraniční střediska, která v posledních dnes zasypaly přívaly sněhu. Jeseníky a Krkonoše hlásí třetí stupeň z pětistupňové škály lavinového nebezpečí. Již 19. ledna se pravděpodobně vinou skialpinisty v Dlouhém dole mezi Špindlerovým Mlýnem a Pecí pod Sněžkou uvolnila desková lavina. A horská služba varuje před dalšími.

Žižkova bouda
aktualizováno 15.01.
Žižkova Bouda

Místo lyžování průjem a zvracení. Další lyžák má v Peci potíže

Další skupina na lyžařském výcviku na Žižkově boudě v Peci pod Sněžkou má zdravotní problémy. Studenti gymnázia z Hradce Králové na hory vyjeli v sobotu a už v noci na dnešek jich několik onemocnělo. Minulý týden kvůli stejným problémům kurz přerušily děti ze dvou základních škol z Českých Budějovic a Pelhřimova. Zdroj nákazy zatím není jasný.

Vrtulník při záchraně
07.01.
zasahoval vrtulník

Žena v Krkonoších padala několik set metrů! Pád zázrakem přežila

V prostoru Hrazeného potoka v Krkonoších se v neděli odpoledne zranila turistka na sněžnicích. Padala několik set metrů. Na místě zasahoval vrtulník, který zraněnou přepravil do nemocnice.

Horská služba - záchrana
aktualizováno 17.12.
měl velké štěstí

Zabloudil v Krkonoších a málem umrzl! Život mu zachránila náhoda

Obrovskou dávku štěstí měl muž, který se o víkendu ztratil v Krkonoších mimo turistické trasy. Horská služba totiž zbloudilce našla - a to úplnou náhodou. Její členové měli zrovna v této oblasti výcvik. A záchrana přišla právě včas - muž už byl na pokraji sil a promrzlý.