Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Nova Cup 2017 - Stolové hory - 3
aktualizováno 26.07.
Nova Cup

Pátý díl seriálu Nova Cup v Krkonoších nabídne jedinečné ceny

19. srpna se v Harrachově uskuteční pátý díl seriálu NOVA CUP, kde na trase Extreme dlouhé 165 kilometrů s převýšením 5 182 metrů získá první muž 1.111 EUR, druhý nejrychlejší 555 EUR a třetí se může těšit z krásných 333 EUR.

Borůvky
aktualizováno 14.07.
Česali borůvky hřebeny

KRNAP zakázal vstup do lesů: Kvůli česačům hrozí pokuta 10 tisíc

Za týden začne v Krkonoších platit nové nařízení Správy Krkonošského národního parku (KRNAP), které zakáže vstup do některých oblastí. Je to kvůli tomu, že budou dozrávat borůvky a strážci parku se snaží zabránit jejich devastaci profesionálními trhači.

Lanovka na Sněžku
13.07.
pátrání po turistovi

Senior chtěl na Sněžku. Našli ho až o půlnoci ve zuboženém stavu

Celkem jedenáct hasičů se dvěma terénními čtyřkolkami a zásahovým vozidlem pátralo v noci na středu po třiasedmdesátiletém muži, který si vyšel na Sněžku. Našli ho ve zuboženém stavu a skončil v péči záchranářů.

Prásk.tv píše:

David Gránský a Nikola - 1
čtěte o tématu Krkonoše na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Kam v srpnu na dovolenou? Žhavým tipem je Bulharsko

Víte, která země je zaslíbená slunci, teplému moři, skvělému jídlu a je dlouhými lety prověřenou destinací českých turistů?

Policie
aktualizováno 01.07.
šťastný konec

Rosťa (10) se ztratil v Krkonoších! Našli ho až v Polsku

Desetiletý Rostislav zmizel při výšlapu v Krkonoších. Na místo ihned vyrazily záchranné složky. Chlapce po hodině vypátrala horská služba.

Stezky korunami stromů
26.06.
zážitky v česku

Přibude nová adrenalinová stezka oblaky! Která je v Česku nejlepší?

Abyste se dostali nad koruny stromů, nemusíte namáhavě šlapat do schodů na rozhlednách nebo platit za drahé vyhlídkové lety. V Česku existují úžasné stezky, díky kterým vystoupáte do výšky přes 50 metrů. V červenci navíc přibude zbrusu nová. Která je nejlepší?

Lanovka na Sněžku
17.06.
Větrné počasí

Českem se prohnal silný vítr! Na Sněžce zastavil lanovku

Silný vítr na hřebenech Krkonoš zastavil provoz horního úseku kabinové lanovky na Sněžku. Spodní úsek z Pece pod Sněžkou do mezistanice na Růžové hoře zůstal v provozu. Vítr na Sněžce ráno dosahoval rychlosti přes 70 kilometrů v hodině, lanovka může jezdit do rychlosti větru 60 kilometrů v hodině.

Ve Špindlu se utrhla lanovka
aktualizováno 27.03.
tragédie v krkonoších

Za smrt a zranění lidí na lanovce dostal muž jen podmínku

Miloslav Jirman dostal dvouletou podmínku za to, že podle soudu zavinil smrt muže a další čtyři těžká zranění. Jirman totiž provozoval lanovku, která se před koncem roku 2013 zřítila ze srázu v Krkonoších. Přestože se na plošině nesměli přepravovat lidé, podle nových svědectví vozil Miloslav Jirman lidi opakovaně.

Vrtulník na horách
27.02.
zásah záchranářů

Po prudké srážce ztratili lyžaři vědomí. Jednoho odvezl vrtulník

Pondělní lyžování skončilo špatně pro dva lyžaře ve Špindlerově Mlýně. V areálu Svatý Petr se ve velké rychlosti srazili muž a žena. Náraz byl tak razantní, že oba ihned upadli do bezvědomí, muže museli záchranáři oživovat.

Silvestr na horách
aktualizováno 30.12.
Hlavní sezóna

Silvestr na horách: Hotely praskají ve švech! A co sjezdovky?

Majitelé horských hotelů a penzionů čeká vůbec nejlukrativnější víkend roku. I když jsou silvestrovské pobyty dražší, je vyprodáno a podle toho to také vypadá na parkovištích nebo v restauracích. Na sjezdovky se ale ještě pohodlně vejdete.

Sokolská bouda
15.06.
foto+video opuštěná místa

Sokolská bouda: Dříve chlouba Krkonoš, dnes chátrající ruina

Na vrcholu Černé hory v Krkonoších se nachází chátrající horský hotel. Dříve oblíbená Sokolská bouda nezvládla na konci 90. let konkurovat moderním hotelům a zkrachovala. Dnes je jedna z největších srubových staveb u nás v dezolátním stavu a v prázdných patrech se prohání vítr.