Rozdělení mandátů a zvolení poslanci

21
21
21
21
21
21
21
21
21
21
21
21
21
21
21
21
21
21
21
21
21
21
21
21
21
21
21
21
21
21
21
21
21
21
21
21
21
21
21
21
21
21
21
21
21
21
21
21
21
21
21
21
21
21
21
21
21
21
21
21
21
21
21
21
21
21
21
21
21
21
21
21
21
21
21
21
21
21
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
29
29
29
29
29
29
29
29
29
29
29
29
29
29
29
29
29
29
29
29
29
29
15
15
15
15
15
15
15
15
15
15
15
15
15
15
15
15
15
15
15
15
15
15
8
8
8
8
8
8
8
8
8
8
8
8
8
8
8
4
4
4
4
4
4
4
4
4
4
4
4
4
4
4
24
24
24
24
24
24
24
24
24
24
20
20
20
20
20
20
20
7
7
7
7
7
7
21

ANO

ANO 2011

78 mandátů
+31 zisk

Hlavní město Praha

1

MgA. Martin Stropnický

(na kandidátce: č. 1)
60, ministr obrany ČR, Praha
Preferenční hlasy: 18449
(14.82% hlasů v kraji)
2

JUDr. Robert Pelikán Ph.D.

(na kandidátce: č. 2)
38, ministr spravedlnosti ČR, Praha
Preferenční hlasy: 14699
(11.81% hlasů v kraji)
3

prof. JUDr. Helena Válková CSc.

(na kandidátce: č. 7)
66, poslankyně Parlamentu ČR, Praha
Preferenční hlasy: 7276
(5.84% hlasů v kraji)
4

prof. MUDr. Věra Adámková CSc.

(na kandidátce: č. 3)
63, lékařka, Praha
Preferenční hlasy: 5064
(4.06% hlasů v kraji)
5

Ing. Patrik Nacher

(na kandidátce: č. 4)
43, zastupitel, provoz. portálu bankovnipoplatky.com, Praha
Preferenční hlasy: 4147
(3.33% hlasů v kraji)
6

Robert Králíček

(na kandidátce: č. 5)
40, radní městské části, Praha
Preferenční hlasy: 1035
(0.83% hlasů v kraji)

Středočeský kraj

1

Ing. Andrej Babiš

(na kandidátce: č. 1)
63, předseda hnutí ANO 2011, poslanec, Průhonice
Preferenční hlasy: 48645
(25.68% hlasů v kraji)
2

Ing. Jaroslava Pokorná Jermanová

(na kandidátce: č. 4)
47, hejtmanka Středočeského kraje, Benešov
Preferenční hlasy: 14553
(7.68% hlasů v kraji)
3

Milan Hnilička

(na kandidátce: č. 2)
44, manažer hokejové reprezentace, Velká Dobrá
Preferenční hlasy: 8188
(4.32% hlasů v kraji)
4

prof. MUDr. Julius Špičák CSc.

(na kandidátce: č. 6)
65, přednosta kliniky, Ptice
Preferenční hlasy: 4067
(2.14% hlasů v kraji)
5

Ing. František Petrtýl

(na kandidátce: č. 5)
58, poslanec, Mladá Boleslav
Preferenční hlasy: 3608
(1.9% hlasů v kraji)
6

Andrea Brzobohatá

(na kandidátce: č. 3)
46, manažerka neziskových organizací, Brno
Preferenční hlasy: 3578
(1.88% hlasů v kraji)
7

Mgr. Stanislav Berkovec

(na kandidátce: č. 7)
61, poslanec, Slaný
Preferenční hlasy: 2827
(1.49% hlasů v kraji)
8

Marcela Melková

(na kandidátce: č. 8)
46, členka Pražského filharmonického sboru, zpěvačka, Kamenice
Preferenční hlasy: 1334
(0.7% hlasů v kraji)
9

Přemysl Mališ

(na kandidátce: č. 9)
37, projektový manažer, Černošice
Preferenční hlasy: 962
(0.5% hlasů v kraji)

Jihočeský kraj

1

Ing. Radka Maxová

(na kandidátce: č. 1)
48, poslankyně PSP ČR, Tábor
Preferenční hlasy: 4539
(4.98% hlasů v kraji)
2

Ing. Roman Kubíček Ph.D.

(na kandidátce: č. 2)
54, poslanec PSP ČR, České Budějovice
Preferenční hlasy: 2149
(2.36% hlasů v kraji)
3

Mgr. Adam Vojtěch

(na kandidátce: č. 3)
31, právník, Včelná
Preferenční hlasy: 1862
(2.04% hlasů v kraji)
4

Ing. Jan Kubík

(na kandidátce: č. 5)
38, starosta, Loučovice
Preferenční hlasy: 1354
(1.48% hlasů v kraji)
5

Ing. Karel Tureček

(na kandidátce: č. 4)
46, poslanec PSP ČR, Chýnov
Preferenční hlasy: 1291
(1.41% hlasů v kraji)

Plzeňský kraj

1

Ing. Karla Šlechtová

(na kandidátce: č. 1)
40, ministryně MMR, Holubice
Preferenční hlasy: 7106
(8.44% hlasů v kraji)
2

Ing. Jan Volný

(na kandidátce: č. 2)
58, poslanec PS PČR, Chodová Planá
Preferenční hlasy: 2452
(2.91% hlasů v kraji)
3

Mgr. Barbora Kořanová

(na kandidátce: č. 4)
33, podnikatelka - design interiérů, Plzeň
Preferenční hlasy: 2249
(2.67% hlasů v kraji)
4

Mgr. Miloslava Rutová

(na kandidátce: č. 3)
69, poslanec PS PČR, Plzeň
Preferenční hlasy: 2089
(2.48% hlasů v kraji)
5

MUDr. Kamal Farhan

(na kandidátce: č. 5)
48, náměstek ministra zdravotnictví, Plzeň
Preferenční hlasy: 1913
(2.27% hlasů v kraji)

Karlovarský kraj

1

Mgr. Jana Vildumetzová

(na kandidátce: č. 4)
44, hejtmanka Karlovarského kraje, Karlovy Vary
Preferenční hlasy: 7000
(16.17% hlasů v kraji)
2

Ing. Dan Ťok

(na kandidátce: č. 1)
58, ministr dopravy ČR, Praha
Preferenční hlasy: 5014
(11.58% hlasů v kraji)
3

MUDr. Věra Procházková

(na kandidátce: č. 3)
63, lékařka Zdravotnické záchranné služby, Karlovy Vary
Preferenční hlasy: 2685
(6.2% hlasů v kraji)

Ústecký kraj

1

Mgr. Richard Brabec

(na kandidátce: č. 1)
51, ministr životního prostředí, Malíč
Preferenční hlasy: 8065
(6.32% hlasů v kraji)
2

Ing. Eva Fialová

(na kandidátce: č. 4)
35, asistentka náměstka primátorky, Ústí nad Labem
Preferenční hlasy: 3631
(2.84% hlasů v kraji)
3

Mgr. Bc.et Bc.et Bc. Jan Richter

(na kandidátce: č. 2)
, ,
Preferenční hlasy: 3007
(2.35% hlasů v kraji)
4

Mgr. Tomáš Kohoutek MBA

(na kandidátce: č. 5)
34, notář, Děčín
Preferenční hlasy: 2722
(2.13% hlasů v kraji)
5

Ing. Pavel Růžička

(na kandidátce: č. 3)
47, bezpečnostní inženýr, Postoloprty
Preferenční hlasy: 2542
(1.99% hlasů v kraji)
6

Ing. Jan Schiller

(na kandidátce: č. 7)
45, provozní ředitel, Most
Preferenční hlasy: 1868
(1.46% hlasů v kraji)
7

Bc. Jaroslav Bžoch

(na kandidátce: č. 6)
33, key account manager, Teplice
Preferenční hlasy: 1281
(1% hlasů v kraji)

Liberecký kraj

1

Jiří Bláha

(na kandidátce: č. 1)
56, pekař, podnikatel, muzikant, Liberec
Preferenční hlasy: 4950
(7.94% hlasů v kraji)
2

Mgr. Jana Pastuchová

(na kandidátce: č. 3)
52, zdravotnický záchranář, poslankyně, Jablonec nad Nisou
Preferenční hlasy: 4047
(6.49% hlasů v kraji)
3

prof. Ing. Ivan Jáč CSc.

(na kandidátce: č. 2)
61, VŠ učitel, vedoucí katedry TUL, Všelibice
Preferenční hlasy: 3040
(4.87% hlasů v kraji)
4

David Pražák

(na kandidátce: č. 4)
38, podnikatel v zemědělské prvovýrobě, Semily
Preferenční hlasy: 1726
(2.77% hlasů v kraji)

Královéhradecký kraj

1

Ing. Klára Dostálová

(na kandidátce: č. 1)
46, náměstkyně Ministerstva pro místní rozvoj, Hořice
Preferenční hlasy: 5237
(5.91% hlasů v kraji)
2

Ing. Jiří Hlavatý

(na kandidátce: č. 18)
69, senátor a statutární ředitel společnosti Juta, Dvůr Králové nad Labem
Preferenční hlasy: 4859
(5.48% hlasů v kraji)
3

MUDr. Jiří Mašek

(na kandidátce: č. 6)
59, záchranář,ředitel Královéhradecké záchranné služby, Hradec Králové
Preferenční hlasy: 4803
(5.42% hlasů v kraji)
4

MUDr. Pavel Plzák

(na kandidátce: č. 2)
57, lékař, poslanec PSP ČR, Trutnov
Preferenční hlasy: 2526
(2.85% hlasů v kraji)
5

Petr Sadovský

(na kandidátce: č. 3)
48, místostarosta Dobrušky, Dobruška
Preferenční hlasy: 1864
(2.1% hlasů v kraji)

Pardubický kraj

1

MUDr. David Kasal

(na kandidátce: č. 4)
48, primář Děts. a novoroz. odd., poslanec Parl. ČR, Chrudim
Preferenční hlasy: 6738
(8.47% hlasů v kraji)
2

Ing. Martin Kolovratník

(na kandidátce: č. 1)
42, poslanec Parlamentu ČR, Pardubice
Preferenční hlasy: 4996
(6.28% hlasů v kraji)
3

Ing. Jan Řehounek

(na kandidátce: č. 2)
42, náměstek primátora města Pardubice, Pardubice
Preferenční hlasy: 3628
(4.56% hlasů v kraji)
4

Ing. Jaroslav Kytýr

(na kandidátce: č. 3)
54, radní Svitav, jednatel SPORTES Svitavy s.r.o., Svitavy
Preferenční hlasy: 1882
(2.36% hlasů v kraji)

Kraj Vysočina

1

Ing. Jaroslav Faltýnek

(na kandidátce: č. 1)
55, poslanec, Prostějov
Preferenční hlasy: 5339
(7.09% hlasů v kraji)
2

Ing. Monika Oborná

(na kandidátce: č. 3)
28, projektová manažerka v zemědělství, zastupitelka, Náměšť nad Oslavou
Preferenční hlasy: 2524
(3.35% hlasů v kraji)
3

Ing. Josef Kott

(na kandidátce: č. 2)
46, poslanec, Olešná
Preferenční hlasy: 1833
(2.43% hlasů v kraji)
4

Ing. Radek Zlesák

(na kandidátce: č. 4)
34, stavební inženýr, radní města, Žďár nad Sázavou
Preferenční hlasy: 1729
(2.29% hlasů v kraji)

Jihomoravský kraj

1

Mgr. Ing. Taťána Malá

(na kandidátce: č. 1)
36, náměstkyně hejtmana, právnička, Lelekovice
Preferenční hlasy: 7034
(4.39% hlasů v kraji)
2

prof. MUDr. Rostislav Vyzula CSc.

(na kandidátce: č. 4)
64, lékař, Brno
Preferenční hlasy: 5131
(3.2% hlasů v kraji)
3

prof. Ing. Karel Rais CSc., MBA, Dr.h.c.

(na kandidátce: č. 2)
68, emeritní rektor VUT, poslanec, Brno
Preferenční hlasy: 4509
(2.81% hlasů v kraji)
4

MUDr. Miloslav Janulík

(na kandidátce: č. 3)
55, lékař, Valtice
Preferenční hlasy: 3364
(2.1% hlasů v kraji)
5

Mgr. Lenka Dražilová MBA

(na kandidátce: č. 5)
54, ředitelka domova pro seniory, Blansko
Preferenční hlasy: 2914
(1.82% hlasů v kraji)
6

David Štolpa

(na kandidátce: č. 7)
34, živnostník, radní, Znojmo
Preferenční hlasy: 1990
(1.24% hlasů v kraji)
7

Ing. Pavel Staněk

(na kandidátce: č. 6)
50, manažer, Brno
Preferenční hlasy: 993
(0.62% hlasů v kraji)

Olomoucký kraj

1

MUDr. Milan Brázdil

(na kandidátce: č. 6)
54, lékař zdrav. záchr. služby Ol. kraje, poslanec PČR, Olomouc
Preferenční hlasy: 7208
(7.51% hlasů v kraji)
2

Ladislav Okleštěk

(na kandidátce: č. 1)
56, hejtman Olomouckého kraje, Výšovice
Preferenční hlasy: 5328
(5.55% hlasů v kraji)
3

Ing. Adam Kalous

(na kandidátce: č. 4)
38, starosta města Jeseník, Jeseník
Preferenční hlasy: 3115
(3.24% hlasů v kraji)
4

Ing. Petr Vrána

(na kandidátce: č. 2)
42, obchodní manažer, Přerov
Preferenční hlasy: 2654
(2.76% hlasů v kraji)
5

Mgr. Milan Feranec

(na kandidátce: č. 3)
53, náměstek člena vlády, Olomouc
Preferenční hlasy: 2461
(2.56% hlasů v kraji)

Zlínský kraj

1

Mgr. Radek Vondráček

(na kandidátce: č. 1)
43, Poslanec, Kroměříž
Preferenční hlasy: 4687
(5.53% hlasů v kraji)
2

Ing. Pavel Pustějovský

(na kandidátce: č. 2)
45, Manažer, Valašské Meziříčí
Preferenční hlasy: 2863
(3.37% hlasů v kraji)
3

Margita Balaštíková

(na kandidátce: č. 3)
50, Poslankyně, Tupesy
Preferenční hlasy: 2489
(2.93% hlasů v kraji)
4

Marek Novák

(na kandidátce: č. 4)
41, Manažer podpory prodeje, Zlín
Preferenční hlasy: 1657
(1.95% hlasů v kraji)

Moravskoslezský kraj

1

prof. Ing. Ivo Vondrák CSc.

(na kandidátce: č. 1)
58, hejtman Moravskoslezského kraje, Velká Polom
Preferenční hlasy: 15592
(8.03% hlasů v kraji)
2

Mgr. Andrea Babišová

(na kandidátce: č. 8)
45, zdravotní sestra, Bohumín
Preferenční hlasy: 6043
(3.11% hlasů v kraji)
3

Ing. Aleš Juchelka

(na kandidátce: č. 3)
41, jednatel společnosti, Ostrava
Preferenční hlasy: 5033
(2.59% hlasů v kraji)
4

Ing. Josef Hájek

(na kandidátce: č. 2)
61, poslanec PSP ČR, Orlová
Preferenční hlasy: 4455
(2.29% hlasů v kraji)
5

Ing. Pavel Juříček Ph.D.

(na kandidátce: č. 4)
60, předseda představenstva a generální ředitel, Opava
Preferenční hlasy: 4376
(2.25% hlasů v kraji)
6

Bc. Josef Bělica

(na kandidátce: č. 6)
39, náměstek primátorky statutárního města Havířov, Havířov
Preferenční hlasy: 3047
(1.57% hlasů v kraji)
7

Ing. Zuzana Ožanová

(na kandidátce: č. 9)
47, metodik dopravně správních činností, Ostrava
Preferenční hlasy: 2132
(1.09% hlasů v kraji)
8

Ing. Jiří Strýček

(na kandidátce: č. 5)
58, ředitel exportní divize, Nový Jičín
Preferenční hlasy: 1922
(0.99% hlasů v kraji)
9

Ing. Stanislav Fridrich

(na kandidátce: č. 7)
60, podnikatel, sadař, Nižní Lhoty
Preferenční hlasy: 1530
(0.78% hlasů v kraji)
10

Michal Ratiborský

(na kandidátce: č. 10)
35, jednatel společnosti, Krnov
Preferenční hlasy: 1455
(0.74% hlasů v kraji)
1

ODS

Občanská demokratická strana

25 mandátů
+9 zisk

Moravskoslezský kraj

1

Ing. Zbyněk Stanjura

(na kandidátce: č. 1)
53, poslanec, Opava
Preferenční hlasy: 3648
(8.9% hlasů v kraji)
2

Jakub Janda

(na kandidátce: č. 4)
39, reprezentant ve skocích na lyžích, Frenštát pod Radhoštěm
Preferenční hlasy: 2265
(5.53% hlasů v kraji)

Plzeňský kraj

1

Mgr. Martin Baxa

(na kandidátce: č. 3)
42, 1. náměstek primátora města Plzně, učitel na gymn., Plzeň
Preferenční hlasy: 4655
(14.17% hlasů v kraji)
2

doc. PaedDr. Ilona Mauritzová Ph.D.

(na kandidátce: č. 1)
57, vysokoškolská učitelka, děkanka FZS ZČU v Plzni, Plzeň
Preferenční hlasy: 3429
(10.44% hlasů v kraji)

Zlínský kraj

1

Ing. Stanislav Blaha

(na kandidátce: č. 1)
47, starosta města Uherské Hradiště, Uherské Hradiště
Preferenční hlasy: 2483
(8.63% hlasů v kraji)

Královéhradecký kraj

1

Mgr. Ivan Adamec

(na kandidátce: č. 1)
57, poslanec PS PČR, starosta Trutnova, Trutnov
Preferenční hlasy: 2673
(8.29% hlasů v kraji)

Jihočeský kraj

1

RNDr. Jan Zahradník

(na kandidátce: č. 1)
68, poslanec, České Budějovice
Preferenční hlasy: 5579
(14.59% hlasů v kraji)
2

Ing. Jan Bauer

(na kandidátce: č. 2)
48, ekonom, živnostník, Prachatice
Preferenční hlasy: 2442
(6.38% hlasů v kraji)

Středočeský kraj

1

Ing. et Ing. Jan Skopeček

(na kandidátce: č. 1)
37, ekonom a pedag.,radní pro vzděl. a sport Stč.kraje, Hořovice
Preferenční hlasy: 7306
(8.55% hlasů v kraji)
2

Ing. Petr Bendl

(na kandidátce: č. 4)
51, poslanec Parlamentu ČR, Bratronice
Preferenční hlasy: 4429
(5.18% hlasů v kraji)
3

Ing. Veronika Vrecionová

(na kandidátce: č. 2)
52, předsedkyně Spolku pro obnovu venkova, Přezletice
Preferenční hlasy: 3930
(4.6% hlasů v kraji)
4

Ing. Vojtěch Munzar

(na kandidátce: č. 3)
40, ekonom, Kladno
Preferenční hlasy: 2823
(3.3% hlasů v kraji)

Ústecký kraj

1

Mgr. Karel Krejza

(na kandidátce: č. 1)
49, místostarosta města Litoměřice, Litoměřice
Preferenční hlasy: 1709
(5.3% hlasů v kraji)

Hlavní město Praha

1

Mgr. Václav Klaus

(na kandidátce: č. 3)
48, učitel, publicista, Praha
Preferenční hlasy: 22635
(22.82% hlasů v kraji)
2

Mgr. Jana Černochová

(na kandidátce: č. 1)
43, starostka MČ Praha 2, Praha
Preferenční hlasy: 12426
(12.52% hlasů v kraji)
3

doc. MUDr. Bohuslav Svoboda CSc.

(na kandidátce: č. 4)
73, lékař, vysokoškolský pedagog, Praha
Preferenční hlasy: 12360
(12.46% hlasů v kraji)
4

PhDr. Pavel Žáček Ph.D.

(na kandidátce: č. 17)
48, historik, VŠ pedagog, zakladatel a 1. ředitel ÚSTR, Praha
Preferenční hlasy: 6406
(6.45% hlasů v kraji)
5

Marek Benda

(na kandidátce: č. 6)
48, politik, Praha
Preferenční hlasy: 6183
(6.23% hlasů v kraji)

Liberecký kraj

1

Ing. Petr Beitl

(na kandidátce: č. 1)
50, primátor Statutárního města Jablonec nad Nisou, Jablonec nad Nisou
Preferenční hlasy: 2036
(9.48% hlasů v kraji)

Jihomoravský kraj

1

prof. PhDr. Petr Fiala Ph.D., LL.M.

(na kandidátce: č. 1)
53, předseda ODS, vysokoškolský učitel, Brno
Preferenční hlasy: 13035
(18.8% hlasů v kraji)
2

JUDr. Pavel Blažek Ph.D.

(na kandidátce: č. 2)
48, poslanec, Brno
Preferenční hlasy: 3702
(5.34% hlasů v kraji)
3

MUDr. Jiří Ventruba CSc.

(na kandidátce: č. 6)
67, dětský neurochirurg, místostarosta města Modřice, Modřice
Preferenční hlasy: 3506
(5.05% hlasů v kraji)

Kraj Vysočina

1

Miroslava Němcová

(na kandidátce: č. 2)
64, poslankyně Parlamentu České republiky, Žďár nad Sázavou
Preferenční hlasy: 3652
(14.05% hlasů v kraji)

Olomoucký kraj

1

Zuzana Majerová Zahradníková

(na kandidátce: č. 3)
45, učitelka, tlumočnice, překladatelka, Olomouc
Preferenční hlasy: 2390
(8.76% hlasů v kraji)

Pardubický kraj

1

Jaroslav Martinů

(na kandidátce: č. 6)
58, starosta Poličky, hospodář Rybář. sdruž. Vysočina, Polička
Preferenční hlasy: 1776
(6.27% hlasů v kraji)
29

SPD

Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura

22 mandátů
+22 zisk

Hlavní město Praha

1

Mgr. Jiří Kobza

(na kandidátce: č. 1)
61, diplomat, Praha
Preferenční hlasy: 2318
(6.52% hlasů v kraji)

Středočeský kraj

1

Tomio Okamura

(na kandidátce: č. 1)
45, poslanec Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, Praha
Preferenční hlasy: 12689
(21.32% hlasů v kraji)
2

Radek Rozvoral

(na kandidátce: č. 2)
50, místostarosta obce Všechlapy, jednatel společnosti, Všechlapy
Preferenční hlasy: 1715
(2.88% hlasů v kraji)

Moravskoslezský kraj

1

Mgr. Lubomír Volný

(na kandidátce: č. 1)
44, učitel, krajský zastupitel, Ostrava
Preferenční hlasy: 3715
(4.88% hlasů v kraji)
2

Marian Bojko

(na kandidátce: č. 2)
54, báňský záchranář, krajský zastupitel, Karviná
Preferenční hlasy: 3041
(3.99% hlasů v kraji)
3

Ivana Nevludová

(na kandidátce: č. 3)
40, účetní, Pustá Polom
Preferenční hlasy: 1563
(2.05% hlasů v kraji)

Zlínský kraj

1

MUDr. Jaroslav Dvořák

(na kandidátce: č. 2)
59, lékař neurolog, Valašské Meziříčí
Preferenční hlasy: 1693
(4.45% hlasů v kraji)
2

Ing. Jaroslav Holík

(na kandidátce: č. 1)
64, poslanec Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, Březůvky
Preferenční hlasy: 1426
(3.75% hlasů v kraji)

Olomoucký kraj

1

Ing. Radim Fiala

(na kandidátce: č. 1)
48, poslanec Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, Prostějov
Preferenční hlasy: 2929
(7.07% hlasů v kraji)
2

Ing. Pavel Jelínek Ph.D.

(na kandidátce: č. 2)
54, specialista IS/ICT, Olomouc
Preferenční hlasy: 1339
(3.23% hlasů v kraji)

Jihomoravský kraj

1

PhDr. Ing. Mgr. Jan Hrnčíř MBA, LL.M.

(na kandidátce: č. 1)
40, vysokoškolský pedagog, ředitel vzdělávacího centra, Blansko
Preferenční hlasy: 2968
(4.36% hlasů v kraji)
2

Bc. Lucie Šafránková

(na kandidátce: č. 2)
30, obchodní manažerka, Brno
Preferenční hlasy: 1884
(2.77% hlasů v kraji)
3

Lubomír Španěl

(na kandidátce: č. 3)
62, elektromontér, Šardice
Preferenční hlasy: 1070
(1.57% hlasů v kraji)

Kraj Vysočina

1

Radek Koten

(na kandidátce: č. 1)
52, IT specialista, jednatel společnosti, Vojnův Městec
Preferenční hlasy: 675
(2.67% hlasů v kraji)

Pardubický kraj

1

Jiří Kohoutek

(na kandidátce: č. 1)
52, živnostník, Horní Jelení
Preferenční hlasy: 745
(2.84% hlasů v kraji)

Královéhradecký kraj

1

Zdeněk Podal

(na kandidátce: č. 1)
64, elektrotechnik, Hradec Králové
Preferenční hlasy: 745
(2.65% hlasů v kraji)

Jihočeský kraj

1

Miloslav Rozner

(na kandidátce: č. 1)
40, manažer, Týn nad Vltavou
Preferenční hlasy: 642
(2.06% hlasů v kraji)

Plzeňský kraj

1

Jana Levová

(na kandidátce: č. 1)
40, jednatelka společnosti, zastupit. Plzeňského kraje, Plzeň
Preferenční hlasy: 1496
(5.21% hlasů v kraji)

Karlovarský kraj

1

Karla Maříková

(na kandidátce: č. 1)
36, zdravotní sestra, krajská zastupitelka, Ostrov
Preferenční hlasy: 1391
(9.13% hlasů v kraji)

Ústecký kraj

1

Tereza Hyťhová

(na kandidátce: č. 1)
22, učitelka, zastupitelka Ústeckého kraje, Krupka
Preferenční hlasy: 1988
(4.64% hlasů v kraji)
2

Monika Jarošová

(na kandidátce: č. 2)
46, zdravotní sestra, Bohušovice nad Ohří
Preferenční hlasy: 1154
(2.69% hlasů v kraji)

Liberecký kraj

1

Ing. Radovan Vích

(na kandidátce: č. 1)
52, živnostník, krajský zastupitel, Liberec
Preferenční hlasy: 1136
(4.96% hlasů v kraji)
15

Piráti

Česká pirátská strana

22 mandátů
+22 zisk

Hlavní město Praha

1

Mgr. et Mgr. Jakub Michálek

(na kandidátce: č. 1)
28, právník a předseda klubu Pirátů v Zastup. HMP, Praha
Preferenční hlasy: 11641
(10.81% hlasů v kraji)
2

Ing. Dana Balcarová

(na kandidátce: č. 2)
57, manažerka, exp. na živ.prostředí, zastup. MČ P 9, Praha
Preferenční hlasy: 5463
(5.07% hlasů v kraji)
3

Ondřej Profant

(na kandidátce: č. 3)
29, informatik, spec. na svob. software, zastup. HMP, Praha
Preferenční hlasy: 4692
(4.36% hlasů v kraji)
4

PhDr. Olga Richterová

(na kandidátce: č. 4)
32, korpusová lingvistka, překladatelka, zast. MČ P 10, Praha
Preferenční hlasy: 4464
(4.14% hlasů v kraji)
5

Jan Lipavský

(na kandidátce: č. 5)
32, analytik a manažer v obl. inf.tech. v bankovnictví, Praha
Preferenční hlasy: 1634
(1.51% hlasů v kraji)

Karlovarský kraj

1

Ing. Petr Třešňák

(na kandidátce: č. 1)
34, starosta Mariánských Lázní, jaderný inženýr, Mariánské Lázně
Preferenční hlasy: 1316
(10.73% hlasů v kraji)

Moravskoslezský kraj

1

Ing. Lukáš Černohorský

(na kandidátce: č. 1)
32, projektový manažer, Ostrava
Preferenční hlasy: 2336
(4.93% hlasů v kraji)
2

Ing. Ondřej Polanský

(na kandidátce: č. 2)
33, programátor, Ostrava
Preferenční hlasy: 1488
(3.14% hlasů v kraji)

Olomoucký kraj

1

Bc. Vojtěch Pikal

(na kandidátce: č. 1)
30, analytik, programátor, tester, člen kontr. výboru, Olomouc
Preferenční hlasy: 1809
(6.96% hlasů v kraji)

Jihomoravský kraj

1

Mgr. Radek Holomčík

(na kandidátce: č. 1)
32, marketingový stratég, Strážnice
Preferenční hlasy: 2573
(4.83% hlasů v kraji)
2

Tomáš Vymazal

(na kandidátce: č. 2)
27, softwarový analytik, zahrádkář, Brno
Preferenční hlasy: 1999
(3.75% hlasů v kraji)

Kraj Vysočina

1

Bc. Jan Pošvář

(na kandidátce: č. 1)
32, programátor, malíř, natěrač, Mnich
Preferenční hlasy: 790
(3.02% hlasů v kraji)

Pardubický kraj

1

Bc. Mikuláš Ferjenčík

(na kandidátce: č. 1)
30, pražský zastupitel, člen výboru pro územní rozvoj, Praha
Preferenční hlasy: 1661
(6.11% hlasů v kraji)

Královéhradecký kraj

1

Ing. Martin Jiránek

(na kandidátce: č. 1)
39, krajský zastupitel, zastupitel města Trutnov, Trutnov
Preferenční hlasy: 1907
(6.37% hlasů v kraji)

Ústecký kraj

1

Mgr. Mikuláš Peksa

(na kandidátce: č. 1)
31, Biofyzik, vývojář software, Litoměřice
Preferenční hlasy: 1835
(6.55% hlasů v kraji)

Plzeňský kraj

1

Ing. Lukáš Bartoň Ph.D.

(na kandidátce: č. 1)
36, konstruktér, vědecký pracovník, Plzeň
Preferenční hlasy: 2366
(8.69% hlasů v kraji)

Jihočeský kraj

1

Lukáš Kolářík

(na kandidátce: č. 1)
33, živnostník, freelancer, Katovice
Preferenční hlasy: 1152
(3.47% hlasů v kraji)

Středočeský kraj

1

PhDr. Ivan Bartoš Ph.D.

(na kandidátce: č. 1)
37, systémový architekt, Praha
Preferenční hlasy: 13361
(16.73% hlasů v kraji)
2

Lenka Kozlová

(na kandidátce: č. 2)
56, pedagog, Milín
Preferenční hlasy: 3021
(3.78% hlasů v kraji)
3

František Kopřiva

(na kandidátce: č. 3)
21, laboratorní specialista, copywriter, Mladá Boleslav
Preferenční hlasy: 2224
(2.78% hlasů v kraji)

Zlínský kraj

1

František Elfmark DiS.

(na kandidátce: č. 2)
39, zastupitel a radní Uh. Hradiště, grafik, webmaster, Uherské Hradiště
Preferenční hlasy: 1504
(6.05% hlasů v kraji)

Liberecký kraj

1

Ing. Tomáš Martínek

(na kandidátce: č. 3)
31, univerzitní lektor, podnikatel v online marketingu, Česká Lípa
Preferenční hlasy: 1329
(5.57% hlasů v kraji)
8

KSČM

Komunistická strana Čech a Moravy

15 mandátů
-18 ztráta

Středočeský kraj

1

JUDr. Stanislav Grospič

(na kandidátce: č. 1)
53, právník, Mladá Boleslav
Preferenční hlasy: 3366
(7.05% hlasů v kraji)
2

Ing. Miloslava Vostrá

(na kandidátce: č. 2)
52, ekonomka, Braškov
Preferenční hlasy: 1834
(3.84% hlasů v kraji)

Moravskoslezský kraj

1

Ing. et Ing. Leo Luzar

(na kandidátce: č. 1)
52, poslanec, Ostrava
Preferenční hlasy: 2622
(5.5% hlasů v kraji)
2

Bc. Daniel Pawlas

(na kandidátce: č. 2)
42, osoba samostatně výdělečně činná, Havířov
Preferenční hlasy: 2124
(4.45% hlasů v kraji)

Zlínský kraj

1

RNDr. Vladimír Koníček

(na kandidátce: č. 1)
53, poslanec Parlamentu České republiky, Boršice
Preferenční hlasy: 1475
(7.13% hlasů v kraji)

Olomoucký kraj

1

RSDr. Alexander Černý

(na kandidátce: č. 1)
64, poslanec Parlamentu České republiky, Olomouc
Preferenční hlasy: 1822
(6.78% hlasů v kraji)

Jihomoravský kraj

1

doc. PhDr. Miroslav Grebeníček CSc.

(na kandidátce: č. 6)
70, poslanec Parlamentu České republiky, Mikulov
Preferenční hlasy: 3786
(8.06% hlasů v kraji)
2

Mgr. Ivo Pojezný

(na kandidátce: č. 1)
56, poslanec Parlamentu České republiky, Kyjov
Preferenční hlasy: 2595
(5.52% hlasů v kraji)

Jihočeský kraj

1

JUDr. Vojtěch Filip

(na kandidátce: č. 1)
62, poslanec Parlamentu České republiky, České Budějovice
Preferenční hlasy: 4691
(15.94% hlasů v kraji)

Plzeňský kraj

1

PhDr.Ing.Mgr.et Mgr. Jiří Valenta

(na kandidátce: č. 1)
, ,
Preferenční hlasy: 1820
(7.74% hlasů v kraji)

Ústecký kraj

1

Ing. Hana Aulická Jírovcová

(na kandidátce: č. 1)
36, poslankyně Parlamentu České republiky, Most
Preferenční hlasy: 2759
(8.2% hlasů v kraji)

Královéhradecký kraj

1

JUDr. PhDr. Zdeněk Ondráček Ph.D.

(na kandidátce: č. 1)
48, poslanec Parlamentu České republiky, Trutnov
Preferenční hlasy: 1948
(9.84% hlasů v kraji)

Kraj Vysočina

1

Ing. Pavel Kováčik

(na kandidátce: č. 1)
62, poslanec Parlamentu České republiky, Hrotovice
Preferenční hlasy: 2552
(10.27% hlasů v kraji)

Pardubický kraj

1

Ing. Květa Matušovská

(na kandidátce: č. 2)
33, poslankyně Parlamentu České republiky, Javorník
Preferenční hlasy: 1859
(9.29% hlasů v kraji)

Hlavní město Praha

1

Ing. Jiří Dolejš

(na kandidátce: č. 2)
56, poslanec Parlamentu České republiky, Praha
Preferenční hlasy: 4124
(14.64% hlasů v kraji)
4

ČSSD

Česká strana sociálně demokratická

15 mandátů
-35 ztráta

Hlavní město Praha

1

Petr Dolínek

(na kandidátce: č. 1)
36, náměstek primátorky, Praha 6
Preferenční hlasy: 2322
(6.81% hlasů v kraji)

Středočeský kraj

1

Jan Hamáček

(na kandidátce: č. 1)
38, předseda Poslanecké sněmovny, Mladá Boleslav
Preferenční hlasy: 4348
(9.91% hlasů v kraji)
2

Mgr. Kateřina Valachová Ph.D.

(na kandidátce: č. 2)
41, právnička, ministryně školství v letech 2015-2017, Brno
Preferenční hlasy: 3848
(8.77% hlasů v kraji)

Moravskoslezský kraj

1

PhDr. Lubomír Zaorálek

(na kandidátce: č. 1)
61, ministr zahraničních věcí, Ostrava
Preferenční hlasy: 8973
(18.53% hlasů v kraji)
2

Tomáš Hanzel

(na kandidátce: č. 2)
41, primátor statutárního města Karviná, Karviná
Preferenční hlasy: 2132
(4.4% hlasů v kraji)

Jihomoravský kraj

1

Mgr. Bohuslav Sobotka

(na kandidátce: č. 1)
45, předseda Vlády České republiky, Praha
Preferenční hlasy: 7272
(14.76% hlasů v kraji)
2

Bc. Roman Onderka MBA

(na kandidátce: č. 6)
51, manažer, Brno
Preferenční hlasy: 3098
(6.29% hlasů v kraji)

Kraj Vysočina

1

MUDr. Jiří Běhounek

(na kandidátce: č. 1)
65, lékař, hejtman, Pelhřimov
Preferenční hlasy: 2548
(10.34% hlasů v kraji)

Pardubický kraj

1

JUDr. Jan Chvojka

(na kandidátce: č. 1)
36, ministr, právník, Chrudim
Preferenční hlasy: 1860
(9.64% hlasů v kraji)

Jihočeský kraj

1

JUDr. Ondřej Veselý

(na kandidátce: č. 1)
41, advokát, Písek
Preferenční hlasy: 1347
(5.84% hlasů v kraji)

Plzeňský kraj

1

Milan Chovanec

(na kandidátce: č. 1)
47, ministr vnitra ČR, Plzeň
Preferenční hlasy: 2917
(13.47% hlasů v kraji)

Ústecký kraj

1

Jaroslav Foldyna

(na kandidátce: č. 1)
57, Poslanec sněmovny Parlamentu ČR,náměstek hejtmana, Děčín
Preferenční hlasy: 2391
(10.64% hlasů v kraji)

Královéhradecký kraj

1

Jan Birke

(na kandidátce: č. 1)
48, starosta města Náchoda, Náchod
Preferenční hlasy: 1660
(9.15% hlasů v kraji)

Zlínský kraj

1

PaedDr. Alena Gajdůšková

(na kandidátce: č. 2)
63, pedagog, pacientská ombudsmanka, Želechovice nad Dřevnicí
Preferenční hlasy: 1766
(8.63% hlasů v kraji)

Olomoucký kraj

1

doc. Mgr. Antonín Staněk Ph.D.

(na kandidátce: č. 3)
51, primátor statutárního města Olomouce, Olomouc
Preferenční hlasy: 1362
(5.98% hlasů v kraji)
24

KDU-ČSL

Křesť.demokr.unie-Čs.str.lid.

10 mandátů
-4 ztráta

Kraj Vysočina

1

MUDr. Vít Kaňkovský

(na kandidátce: č. 1)
47, lékař, poslanec, krajský zastupitel, Třešť
Preferenční hlasy: 3065
(12.61% hlasů v kraji)

Zlínský kraj

1

Mgr. Ondřej Benešík

(na kandidátce: č. 1)
41, poslanec Parlamentu České republiky, Strání
Preferenční hlasy: 4150
(12.33% hlasů v kraji)

Jihočeský kraj

1

Ing. Jan Bartošek

(na kandidátce: č. 1)
45, místopředseda Poslanecké sněmovny, Dačice
Preferenční hlasy: 1900
(11.18% hlasů v kraji)

Královéhradecký kraj

1

MVDr. Pavel Bělobrádek Ph.D., MPA

(na kandidátce: č. 1)
40, vicepremiér, předseda, Náchod
Preferenční hlasy: 3757
(23.05% hlasů v kraji)

Pardubický kraj

1

Mgr. Marek Výborný

(na kandidátce: č. 1)
41, ředitel Gymnázia, Pardubice, Mozartova 449, Heřmanův Městec
Preferenční hlasy: 2475
(14.06% hlasů v kraji)

Moravskoslezský kraj

1

Mgr. Bc. Pavla Golasowská DiS.

(na kandidátce: č. 1)
53, poslankyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, Třinec
Preferenční hlasy: 3686
(10.42% hlasů v kraji)

Jihomoravský kraj

1

Ing. Stanislav Juránek

(na kandidátce: č. 7)
61, starosta Orla, lesní inženýr, zastupitel JMK, Brno
Preferenční hlasy: 9225
(17.62% hlasů v kraji)
2

Mgr. Jiří Mihola Ph.D.

(na kandidátce: č. 1)
45, předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL, VŠ učitel, Brno
Preferenční hlasy: 6820
(13.02% hlasů v kraji)

Olomoucký kraj

1

Ing. Marian Jurečka

(na kandidátce: č. 1)
36, ministr zemědělství ČR, Rokytnice
Preferenční hlasy: 5889
(23.31% hlasů v kraji)

Hlavní město Praha

1

Mgr. Jan Čižinský

(na kandidátce: č. 2)
39, starosta řádně spravované MČ Praha 7, učitel, Praha
Preferenční hlasy: 6746
(23.14% hlasů v kraji)
20

TOP 09

TOP 09

7 mandátů
-19 ztráta

Hlavní město Praha

1

Karel Schwarzenberg

(na kandidátce: č. 1)
79, poslanec Parlamentu ČR, Sýkořice
Preferenční hlasy: 19370
(25.05% hlasů v kraji)
2

Dominik Feri

(na kandidátce: č. 36)
21, student, Teplice
Preferenční hlasy: 15003
(19.4% hlasů v kraji)
3

Ing. Markéta Pekarová Adamová

(na kandidátce: č. 2)
33, poslankyně Parlamentu ČR, Praha
Preferenční hlasy: 12317
(15.92% hlasů v kraji)

Středočeský kraj

1

Ing. Miroslav Kalousek

(na kandidátce: č. 1)
56, poslanec, předseda TOP 09, Bechyně
Preferenční hlasy: 8018
(19.16% hlasů v kraji)
2

Mgr. Helena Langšádlová

(na kandidátce: č. 5)
54, poslankyně, místopředsedkyně TOP 09, Černošice
Preferenční hlasy: 3447
(8.23% hlasů v kraji)

Jihomoravský kraj

1

prof. MUDr. Vlastimil Válek CSc., MBA, EBIR

(na kandidátce: č. 1)
57, lékař, profesor Lékařské fakulty Masarykovy univ., Brno
Preferenční hlasy: 2085
(7.91% hlasů v kraji)

Jihočeský kraj

1

prof. RNDr. František Vácha Ph.D.

(na kandidátce: č. 2)
51, děkan Přírodovědecké fakulty JU, České Budějovice
Preferenční hlasy: 1567
(9.37% hlasů v kraji)
7

STAN

STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ

6 mandátů
+6 zisk

Hlavní město Praha

1

Mgr. Jan Farský

(na kandidátce: č. 1)
38, poslanec PSP ČR, právník, Semily
Preferenční hlasy: 5269
(17.04% hlasů v kraji)

Středočeský kraj

1

Mgr. Vít Rakušan

(na kandidátce: č. 1)
39, starosta Kolína, středoškolský učitel, Kolín
Preferenční hlasy: 7334
(13.74% hlasů v kraji)
2

Ing. Věra Kovářová

(na kandidátce: č. 2)
53, poslankyně, ekonomka, řed. obecně prospěš. společ., Chýně
Preferenční hlasy: 1832
(3.43% hlasů v kraji)

Zlínský kraj

1

Mgr. Petr Gazdík

(na kandidátce: č. 1)
43, místopředseda Poslanecké sněmovny, místostarosta, Suchá Loz
Preferenční hlasy: 2296
(13.37% hlasů v kraji)

Jihomoravský kraj

1

Ing. Jana Krutáková

(na kandidátce: č. 1)
55, ředitelka společnosti Hantály a.s., Moravská Nová Ves
Preferenční hlasy: 745
(3.51% hlasů v kraji)

Liberecký kraj

1

Martin Půta

(na kandidátce: č. 17)
46, hejtman Lib. kraje, býv. starosta Hrádku n. N., Hrádek nad Nisou
Preferenční hlasy: 4470
(16.69% hlasů v kraji)

Volby on-line