Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do sekce Red Přejít na sekci Sport Přejít na sekci Magazín Přejít na sekci Blogy Přejít na web nova.cz
Přihlášení »  |  Registrace »
aktualizováno 20:50 9.8.2009

Parašutista zemřel při riskantním manévru

Padák (ilustrační foto)
Video: Televizní noviny
Sdílet Přidat názor

Na kunovickém letišti se v neděli odpoledne zřítil 31letý parašutista. Na místě zemřel.

Záchranáři už nemohli pomoci, informovala Hana Polešáková ze záchranné služby Zlínského kraje.

reklama


Parašutista podle ní ještě chvíli po pádu žil. "Poslali jsme pro něj vrtulník z Brna, ale bohužel se vrátil prázdný," doplnila mluvčí.


"Snažil se o nějaký manévr a zřejmě se zamotal do provazů," sdělil policejní mluvčí Aleš Mergental. Tragická nehoda se stala ve 13:20.


Podívejte se, jak vypadá manévr před přistáním

537723
Video: Jindřich Kodíček

 

Naše reportérka na místě zjistila, že parašutista měl za sebou 400 samostatných seskoků. "Před půl rokem si koupil nový padák, uskutečnil na něm 20 seskoků, chtěl na padáku vyzkoušet nový manévr, který mu ale nevyšel a zhruba ze 40 metrů dopadl na zem ," doplnila reportérka a tím, že muž měl údajně vážná poranění hlavy.


Životy dokonce dvou parašutistů si naposledy vyžádala 21. června nehoda u Mladé Boleslavi. Při tandemovém seskoku zahynul dvaačtyřicetiletý instruktor a jeho čtyřiatřicetiletá žákyně. Kvůli technické závadě se jim neotevřel hlavní ani záložní padák.


Podívejte se na video

Tandemový seskok
Video: Televizní noviny

 

Nehody parašutistů většinou končí smrtí. Jaroslav Kuban ale pád z několika desítek metrů v roce 1977 přežil. Dopadl na nohy, nakonec ale o tu pravou přišel.“Museli mi amputovat pravou nohu v koleni, dodnes mám nějaké drobnější problémy, ale jinak si nestěžuji,“ říká statečný parašutista.
 

Poslechněte si s ním rozhovor

Tandemový seskok
Video: Televizní noviny

tn.cz / Mediafax / ČTK / mar

Související články

begris 9.8.2009 20:02
0
Kdyby byla při seskoku šance na smrt 80%,tak by asi nikdo neskákal ne?
jitis84 9.8.2009 19:43
0
Je to hrůza,a nejhorší na tom je to,že borci kteří provádějí takové sporty si nepřiznají,že by se jim mohlo něco stát.Chci se zeptat jestli je větší % že skok přežijí a nebo naopak.Děkuji
svoboda1 9.8.2009 14:56
0
nejsou to jěště ty padáky co nakoupíl KALOUSEK jak byl na ministerstvu obrany?

Hlavní zprávy

Tajemný úkaz

Na obloze se objevil záhadný ČERNÝ KRUH! Vědci nevědí, co to je

1639812

V anglickém městě Warwickshire se na obloze objevil záhadný černý kruh. Záhadný proto, že nikdo netuší, co to je, a odkud se tam vzal.

... Celý článek

Hlavní zprávy

1639812
Tajemný úkaz

Na obloze se objevil záhadný ČERNÝ KRUH! Vědci nevědí, co to je

V anglickém městě Warwickshire se na obloze objevil záhadný černý kruh. Záhadný proto, že nikdo netuší, co to je, a odkud se tam vzal.

... Celý článek
Video z trajektu
korea

Šokující video z potápějícího se trajektu! Zůstaňte na místě a čekejte... NA SMRT!

Na veřejnost se dostalo šokující video, které zachycuje studenty, jak čekají na smrt v potápějícím se jihokorejském trajektu Sewol.

... Celý článek
Petr Kramný a jeho žena Monika
smrt češek

Spor manželů Kramných: Petr hledal nový dům, Monika ho podváděla

Jaké bylo manželství Moniky a Petra Kramných? On vždy tvrdi, že bylo idylické. Jenže Monika ho za jeho zády podváděla. On zařizoval ...

 Celý článek
reklama
reklama

Komunikujte přes ICQ pohodlně z jednoho místa

Nové ICQ nabízí spoustu VÝHOD, které vám ulehčí vaši komunikaci s přáteli. Chat, SMS zprávy zdarma, audio i video hovory, nově i komunikaci s přáteli na Facebooku a Gmailu!

reklama