Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do sekce Red Přejít na sekci Sport Přejít na sekci Magazín Přejít na sekci Blogy Přejít na web nova.cz
Přihlášení »  |  Registrace »
aktualizováno 18:54 11.7.2012
popírání genocidy

Zpěvačka Vondráčková poslala kriminálku na aktivistu Šinágla

Helena Vondráčková
Helena Vondráčková
Foto: Korzo
Sdílet Přidat názor

Protikomunistického aktivistu Jana Šinágla stíhá policie. Paradoxně kvůli popírání genocidy. Zažalovala ho zpěvačka Helena Vondráčková se svým manželem Martinem Michalem a exposlancem Bohuslavem Hubálkem.

"Mohu pouze potvrdit, že vyšetřovatel zahájil trestní stíhání osoby pro trestný čin popírání, zpochybňování, schvalování a ospravedlňování genocidia," sdělila berounská policejní mluvčí Marcela Pučelíková. Právě berounští policisté mají případ na starosti.
 

Podle serveru iDnes jde skutečně o protikomunistického aktivistu Jana Šinágla a trestní stíhání bylo zahájeno na základě trestního oznámení, podané zpěvačkou Helenou Vondráčkovou s manželem Martinem Michalem a bývalým poslancem Bohuslavem Hubálkem.
 

Této trojici se nelíbí články, které Šinágl publikuje. Jde především o dvě citace. V jedné Šinágl píše, že s atentátem na Heydricha domácí odboj nesouhlasil a v druhé srovnává počet lidických obětí s počtem německých obětí při odsunu.
 

Kateřina Brožová, Martin Michal Válka Brožové a Michala: Ústavnímu soudu přirovnání zpěvačky k trabantu nevadí

 

"Vyšetřování je na počátku, takže nelze předjímat, jak bude pokračovat. Proto nechce vyšetřovatel podávat žádné bližší informace. O ukončení vyšetřování budeme informovat," dodala mluvčí.
 

Šinágl by měl podle serveru jít ve čtvrtek k výslechu na berounskou kriminálku. Podle něj je ale celé obvinění účelové a nesmysl. "Budu chtít vědět jméno dozorujícího státního zástupce a toho, kdo se pod takovou lumpárnu podepsal," řekl iDnes aktivista. Podle něj je totiž na vyšetřování tlak právě ze státního zastupitelství.
 

Soud: Miroslav Grebeníček nemusí omlouvat antikomunistovi Janu Šináglovi
Protikomunistický aktivista Jan Šinágl
Foto: Mediafax

 

To jeho tvrzení ale odmítá. "Je to jeho klasický argument ve chvíli, když se mu něco nelíbí. Jeho stížnostmi se tady zabývají doslova všichni státní zástupci," vysvětlila serveru Hana Koubíková z berounského okresního zastupitelství. Šinágl je tam známý tím, že stížnostmi a oznámeními "zásobuje" žalobce pravidelně.
 

Helena Vondráčková na večírku divadel Hybernia a Broadway Vondráčková nevzdává boj o ODŠKODNĚNÍ! Zažaluje Česko z USA!

 

Server uvedl, že známá zpěvačka a její manžel Martin Michal se s aktivistou nemusí už delší dobu. Soudí se s ním o více než 3,5 milionu korun kvůli textům, které Šinágl o Michalovi publikoval na svých stránkách. V žaludku jim leží i kvůli sbírce, již uspořádal na podporu Marty Kubišové. Právě to by podle Šinágla mohlo za celou věcí stát; mohla by to být jakási forma pomsty.
 

To ale Michal razantně odmítá. "On vede stránky, kde každého uráží a pomlouvá. To, co on předvádí, do slušné společnosti nepatří. Já jsem na takové věci hodně citlivý - celá moje rodina zahynula v Osvětimi," vzkázal Šináglovi.

Helena Vondráčková Vondráčková ZUŘÍ! Její "národní klenoty" nechtějí hrát v rádiu!

 

Články, které jsou předmětem sporu, zveřejnil Šinágl na svých stránkách. Použil třeba citát ze článku, podle kterého se atentát na Heydricha uskutečnil proti vůli domácího odboje. Dále tvrdí, že počet obětí vypálení Lidic je jen zlomkem obětí poválečné genocidy na sudetských Němcích. A se způsobem, jak v 50. letech vládli komunisté, se nedá vůbec srovnat.

tn.cz / mediafax / gar

Související články

+14
reypal
Vondráčkové straší ve věži.Jeden se nediví,že se s ní nebaví nikdo z rodiny.
-3
samovar
rradana55: Když německá armáda hnala před sebou armádu SSSR k Moskvě, místní obyvatelé vítali Němce jako osvoboditele od Stalinovy hrůzovlády. Než pochopili, že se k nim Němci budou chovat ještě ...
enari 20.7.2012 20:06
+3
No jo Helenka. Metla Česká republiky. V Bohnicích už ji drží místečko na uzavřeném oddělení se zvýšenou ostrahou. Docela se divím, že se svým milovaným mužem nezažalovala slunko, které tak nehorázně svítí na její zlaté vlásky. No to víte moji milí, ...
pivnimuska 12.7.2012 07:08
+4
A i B je správně. A)Vondráčková je národní vykopávka. B)Šinágl patří dávno do blázince.
novus 12.7.2012 06:49
0
La Pardon,,patrilo Samovarovi..

Hlavní zprávy

Pečte chutně a levně

LÁĎA HRUŠKA u plotny: Upečte si tradičního VELIKONOČNÍHO BERÁNKA s pudinkem

Hruška a jeho beránek

NOVÝ RECEPT: Jsou tu Velikonoce a k nim neodmyslitelně patří velikonoční beránek. Vyzkoušejte jeho pudinkovou variantu a po chutném ...

 Celý článek

Hlavní zprávy

Hruška a jeho beránek
Pečte chutně a levně

LÁĎA HRUŠKA u plotny: Upečte si tradičního VELIKONOČNÍHO BERÁNKA s pudinkem

NOVÝ RECEPT: Jsou tu Velikonoce a k nim neodmyslitelně patří velikonoční beránek. Vyzkoušejte jeho pudinkovou variantu a po chutném ...

 Celý článek
Vraždy
Strach mezi taxikáři

Další pražský taxikář v ohrožení: Leží v komatu kvůli SÉRIOVÉMU VRAHOVI

V Praze byli zavražděni již tři taxikáři, jejich vrah se však stále nenašel a běhá na svobodě. Ostatní taxikáři proto mají strach. ...

 Celý článek
Vražda Kateřiny Kolářové
Jak na vraha přišli?

Přítel a vrah krásné Kateřiny: Najal si na špinavou práci komplice?

Jak policisté usvědčili přítele a zároveň vraha krásné Katky Mirka P.? Dopisem, který dorazil do schránky Katčiných rodičů, v němž ...

 Celý článek
reklama
reklama

Komunikujte přes ICQ pohodlně z jednoho místa

Nové ICQ nabízí spoustu VÝHOD, které vám ulehčí vaši komunikaci s přáteli. Chat, SMS zprávy zdarma, audio i video hovory, nově i komunikaci s přáteli na Facebooku a Gmailu!

reklama