Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do sekce Red Přejít na sekci Sport Přejít na sekci Magazín Přejít na sekci Blogy Přejít na web nova.cz
Přihlášení »  |  Registrace »
aktualizováno 19:31 6.3.2012

Nemocnice zveřejnily ceny prvních nadstandardů. Podívejte se, kolik zaplatíte!

Sdílet Přidat názor

Pražské nemocnice zveřejnily první ceny nadstandardů - ty se ale liší podle konkrétního ústavu. Někde pacienti nezaplatí nic navíc, jinde se částka vyšplhá až nad 1000 korun.

Cena za odlehčenou sádru na celou nohu se v pražských nemocnicích může lišit, pacient někde nebude doplácet nic, nebo naopak zaplatí až 1310 korun. Ukázalo to úterní srovnání ceníků nadstandardů zveřejněných na webu nemocnic, které provedla agentura Mediafax.

reklama

 

Zatímco v Nemocnici Na Homolce budou chtít po pacientovi za odlehčenou sádru na nohu 1310 korun, protože materiál si tam cení na 1600 korun, Nemocnice Na Bulovce nohu zasádruje za cenu 30 korun. Cenu materiálu zde stanovili na 215 až 320 korun. Úhrada pojišťovny v obou případech činí 290 korun.

 

U nadstandardu obecně platí, že pacient hradí rozdíl mezi cenou lepšího materiálu a úhradou zdravotní pojišťovny na základní verzi materiálu.

 

V případě sádry na ruku je opět Nemocnice Na Homolce dražší, pacient za ni zaplatí 863 korun. Nemocnice Na Bulovce si účtuje 28 až 133 korun.

 

V tomto srovnání je ovšem potřeba upozornit na to, že ceny na Bulovce jsou za jedno balení materiálu. Pokud je tedy potřeba dvojbalení, cena vzroste. Navíc u druhého balení už nemocnice neodečte rozdíl mezi úhradou pojišťovny a cenou nadstandardního materiálu, což je základní vzorec pro výpočet nadstandardu. "Cena se účtuje podle použitého materiálu, ceník uvádí taxu za použití jednoho balení. Pokud je tedy nutno použít dvě a více kusů balení, násobí se počet kusů uvedenou cenou v tabulce. Za druhý a další kus se však již neodečítá úhrada ze zdravotního pojištění," vysvětlil mluvčí Nemocnice Na Bulovce Šalek. Homolka podobné omezení na svých stránkách neuvádí.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Které nemocnice jsou nejlevnější? PŘEHLED

 

V Ústřední vojenské nemocnici ve Střešovicích zaplatí pacient za odlehčenou sádru na celou ruku 380 korun. Za sádru na noze zaplatí 520 korun. Ani v tomto případě se nepíše nic o omezení množství materiálu.

 

Thomayerova nemocnice si za odlehčenou sádru na ruku po předloktí naúčtuje 345 korun, materiálu si cení na 420 korun. Sádra na celou ruku stojí pacienta 615 korun a materiál nemocnice oceňuje částkou 802 korun. Sádra na nohu po bérec vyjde na 555 korun, přičemž materiál nemocnice oceňuje částkou 749 korun. Odlehčená sádra pro celou nohu vytáhne z pacientovy peněženky 800 korun, cenu materiálu nemocnice vyčísluje na 1090 korun.

 

 

Některé pražské nemocnice porovnávat nelze, účtují si totiž například taxu za materiál podle jeho rozměru a nikoliv podle pokryté části těla. Také nabídka není stejně široká, někde nabídnou i odlehčenou sádrovou dlahu, někde se odlehčení týká pouze sádry. Případně má nemocnice v ceníku dlahu v cenovém rozpětí 2900 až 3300 korun za balení.

 

U nadstandardu obecně platí, že pacient hradí rozdíl mezi cenou lepšího materiálu a úhradou zdravotní pojišťovny na základní verzi materiálu. Konkrétně u sádry na ruku například pojišťovna hradí sádru v ceně 187 korun, odlehčenou verzi materiálu nemocnice poskytuje za 215 až 320 korun. Pacienta tak sádra bude stát výše zmiňovaných 28 až 133 korun. Pokud by pacient potřeboval dvě balení sádry, za to první zaplatí 28 až 133 korun, za to druhé ovšem již plnou taxu. Celkem by ho tak sádra na ruku mohla přijít na 243 až 453 korun.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Nemocnice hrůzy! Pacientům transplantovali ledviny s rakovinou

 

V první části nadstandardů ministerstvo povolilo vyhláškou jejich stanovení u odlehčených sáder, nitroočních čoček a některých očkování. Možnost připlácet si na tyto typy materiálů platí od ledna letošního roku, nemocnice ale neměly stanovený termín, dokdy je potřeba zveřejnit ceník, a tím pádem nadstandard začít nabízet.

 

Například Nemocnice Na Homolce tak měla ceník hotový již v lednu, Bulovka jej začíná zveřejňovat až nyní. "Ceník nitroočních čoček dáme k dispozici lidem ve středu. Vakcíny nemocnice neposkytuje," uvedl Šalek.

tn.cz / Mediafax / klab

Související články

+1
ankitamishra
Já nebudu platit nic. Vy také nic neplaťte. Je to protiústavní, navíc nehorázně předražené!
0
novus
Odkudpak se asi berou ty miliony co kasiruji ti zvoleni lidem? Penize maji jednu dobrou vlastnost--koupit se zane da vsecko..A ti "Nejlepsi z nejlepsich " to moc dobre vi..A nejsou prece ...
kimy69 7.3.2012 11:23
+1
Jiklíku, tak je to dobrý, za trepanaci lebky a vystříkání Lízolem, či Savem, nebudeš doplácet nic.... :o)
novus 7.3.2012 07:58
0
Odkudpak se asi berou ty miliony co kasiruji ti zvoleni lidem? Penize maji jednu dobrou vlastnost--koupit se zane da vsecko..A ti "Nejlepsi z nejlepsich " to moc dobre vi..A nejsou prece blby...
novus 7.3.2012 07:58
0
Odkudpak se asi berou ty miliony co kasiruji ti zvoleni lidem? Penize maji jednu dobrou vlastnost--koupit se zane da vsecko..A ti "Nejlepsi z nejlepsich " to moc dobre vi..A nejsou prece blby...
27,40
27,45
19,87
19,90
33,33
33,39
22,46
22,50
další měny

Hlavní zprávy

Chutně a levně

Velikonoční RECEPT LÁDI HRUŠKY: Upečte si jednoduchý tvarohový MAZANEC

Hruška dělá mazanec

NOVÝ RECEPT: Velikonoce jsou končně tady a pro tuto příležitost inspektor TV Nova Láďa Hruška připravil speciální mazanec z tvarohového ...

 Celý článek

Hlavní zprávy

Hruška dělá mazanec
Chutně a levně

Velikonoční RECEPT LÁDI HRUŠKY: Upečte si jednoduchý tvarohový MAZANEC

NOVÝ RECEPT: Velikonoce jsou končně tady a pro tuto příležitost inspektor TV Nova Láďa Hruška připravil speciální mazanec z tvarohového ...

 Celý článek
Gross na premiéře
VELKÝ DEN

Ochrnutý Gross se pokusil s vypětím všech sil ZATLESKAT DCEŘI

V pražském Divadle Brodway se uskutečnila premiéra nové muzikálové komedie Adam a Eva. Ve hře hraje dcera expremiéra Grosse Natálka. ...

 Celý článek
RAKOVINA
Unikátní výzkum

NOVÁ STUDIE: Rakovina u žen souvisí s věkem otce při jejich početí, tvrdí vědci

Američtí vědci přišli s novou studií, v níž tvrdí, že stáří otce v době početí jeho dcery může zásadně ovlivnit, zda žena v dospělosti ...

 Celý článek
reklama
reklama

Komunikujte přes ICQ pohodlně z jednoho místa

Nové ICQ nabízí spoustu VÝHOD, které vám ulehčí vaši komunikaci s přáteli. Chat, SMS zprávy zdarma, audio i video hovory, nově i komunikaci s přáteli na Facebooku a Gmailu!

reklama