Hlavní zprávy
EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR
Petr z Břeclavi promluvil o své velké lži!
Petr, který lhal celé republice a vymyslel si napadení Romy, promluvil. Televizi Nova popsal, jak prožíval poslední týdny!
Celý článekPremiér slíbil, že sníží DPH na benefity tak, jak požadovaly odbory.
Vláda schválila návrh, který snižuje zdanění zaměstnaneckých benefitů. Změnu by poslanci měli schválit už příští týden v úterý a ve čtvrtek ve stavu legislativní nouze. "Je to jediný nástroj, jak je možné novelu včas projednat," konstatoval Fischer.
Fischer proto doufá, že odbory stávku odvolají. "Stávku považujeme za krajní řešení a současná vláda udělá vše pro její odvrácení," sdělil premiér s tím, že úkolem úřednického kabinetu je dovést zemi k volbám a tento svůj úkol vláda nadřazuje nad politizaci problémů spojených se stávkou.
Na tom se ale odboráři zatím nedohodli. Některým se nelíbí, že poslanci budou o změně jednat až po stávce. Fischer se proto ještě večer sešel s jejich zástupci.
"Odboráři reagovali s tím, že postoj vlády vnímají jako jednoznačně pozitivní signál. Ministerského předsedu zároveň informovali, že zítra ráno svolají koalici dopravních odborů, která přijme konečné rozhodnutí o pondělní stávce," uvedl mluvčí vlády Roman Prorok.
Odbory stávku odvolat nechtějí
S premiérem jednaly špičky dopravních odborů - například předseda Odborového svazu dopravy Luboš Pomajbík, prezident Federace strojvůdců České republiky Jindřich Hlas nebo předseda Odborového sdružení železničářů Jaroslav Pejša. Koalici dopravních odborů tvoří celkem 18 subjektů.
Mluvčí Odborového svazu dopravy Libor Poláček ale už před večerní schůzkou řekl, že pondělní stávka bude, a vystoupení předsedy vlády na tom nic nemění. „Nemáme nic v ruce. Jsou to jen sliby,“ řekl Poláček. Podle něho měli politici zhruba sto dnů na to, aby novelu zákona o dani z přidané hodnoty změnili. Teď Poláček nevěří tomu, že by vládou navrhovaná úprava hladce prošla sněmovnou i senátem, kde má převahu ODS. Občanští demokraté se k požadavkům odborářů staví negativně.
Pomoci mohou poslanecké kluby
Předseda Odborového sdružení železničářů Jaroslav Pejša ve čtvrtek naznačil, že pokud se v pátek nebo nejpozději v sobotu ráno zástupci všech 20 odborových svazů sejdou, mohli by odboráři stanovisko k pondělní stávce přehodnotit. Sama vláda podle něj není schopna stávku zastavit, k tomu je třeba součinnost poslanecké sněmovny. Pejša proto zároveň uvedl, že do pátku ke změně zákona o DPH očekává vyjádření všech poslaneckých klubů. Odboráři podle něj stále nemají odpověď například od poslaneckého klubu ODS. Naopak již obdrželi vyjádření od poslaneckého klubu ČSSD a KSČM.
Odboráři původně požadovali, aby vláda do pátku navrhla zrušení zdanění benefitů. Více TADY. V pondělí mezi 4. a 9. hodinou chtějí strávkovat odboráři na železnici i v mnoha městech. Podrobnosti ZDE.
Petr, který lhal celé republice a vymyslel si napadení Romy, promluvil. Televizi Nova popsal, jak prožíval poslední týdny!
Celý článekPetr, který lhal celé republice a vymyslel si napadení Romy, promluvil. Televizi Nova popsal, jak prožíval poslední týdny!
Celý článekVíce než 600 hektarů lesa hoří u Bzence na Hodonínsku. Hasiči už na pomoc povolali tři helikoptéry a tři speciální letadla. S ohněm bojují už dva dny.
Celý článekTeprve sedmiletý chlapec sexuálně obtěžoval nejméně čtyři děti v mateřské školce v Hradci Králové. Jeho matka syna brání. Prý všechno začal jiný chlapec a dělali to všichni.
Celý článekNebaví vás každé dva roky natírat dřevem obložené štítové stěny? Zkuste hliníkové obklady s designem světlého nebo tmavého dřeva. a netrapte se s natíráním
... Celý článekVybrat si správně podlahovou krytinu není pro člověka „laika“ nic jednoduchého. Rozhodování nezačíná a nekončí u volby dekoru, zohlednit je třeba materiál, způsob pokládky i pravidelné údržby a čištění.
Diskuze
Vstup do diskuze