Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do sekce Red Přejít na sekci Sport Přejít na sekci Magazín Přejít na sekci Blogy Přejít na web nova.cz
Přihlášení »  |  Registrace »
aktualizováno 15:07 10.10.2008

Paroubek se distancuje od Ďurička i vraždy

Jiří Paroubek a vedení ČSSD
Foto: ČTK
Sdílet

S vrahem Bohumírem Ďuričkem se od roku 2005 nestýkám, nebyl to můj osobní přítel, vyhlásil v pátek ráno předseda ČSSD Jiří Paroubek.

V noci na pátek totiž Ďuričko zavraždil dalšího Paroubkova známého Václava Kočku mladšího, a to přímo na oficiální stranické akci: křtu Paroubkovy knihy.

reklama


"Křest byl otevřená akce spojená s autogramiádou. Akce se odehrála v době, kdy už jsem na místě několik hodin nebyl," zdůraznil předseda ČSSD.


Anketa
Poškodí podle vás vražda syna Paroubkova známého Kočky ČSSD před volbami?
Ano
61%
Ne
32%
Nevím
7%

"Tento případ nemá nic společného s politikou ČSSD," sdělil Paroubek. Podle něj je případ především lidská tragédie: zemřel čtyřicetiletý muž, činu přihlížela vrahova přítelkyně ve vysokém stupni těhotenství.


Nakonec Paroubek zdůraznil, že Bohumír Ďuričko není jeho blízkým přítelem a od roku 2005 se stýkají jen společensky a výjimečně. "Tehdy se objevily informace o tom, že by mohl být spolupracovníkem StB," vysvětlil důvody své odtažitosti předseda ČSSD.

427565
Video: Jiří Hynek

Co udělá ČSSD?


Sociální demokraté nyní řeší, jak případ vyřešit. Do krajských voleb totiž zbývá jen týden.


Podle našich informací bezprostředně po vraždě jeden sociální demokrat utrousil, že teď bude těžké volby vyhrát.


Našemu serveru se podařilo získat vyjádření středočeského lídra ČSSD Davida Ratha. Podle něj by vražda neměla stranu poškodit, jednalo se totiž o osobní spor dvou lidí. "Je to především osobní tragédie," zdůrazňuje Rath.


Vyjádření Davida Ratha si můžete poslechnout zde.

427327
Video: tn.cz

Podle politologa Zdeňka Zbořila by na kauze vraždy mohli vydělat komunisté. "Lidé, kteří jsou levicově zaměření, se budou chtít odvrátit od zdiskreditované ČSSD a mohou se obrátit ke KSČM. Tato strana se totiž zatím ani neměla příležitost projevit," vysvětluje Zbořil.


Podle něj strany, které v Česku v minulých letech vládly, na občany působí jako organizace spjaté s mafií. "Jak je možné, že se politici vůbec stýkají s lidmi, jako jsou Kočkovi?" ptá se řečnicky politolog.


Dá se očekávat, že mnozí lidé budou nejnovější aférou natolik otrávení, že k volbám vůbec nepřijdou, nebo budou hlasovat pro menší strany. "O vítězství v krajských volbách by tak mohly rozhodovat velmi těsné poměry hlasů, což oslabí legitimitu zastupitelstev," varuje Zbořil.

tn.cz / kap

Související články

 
25,10
25,40
20,00
20,30
31,40
31,80
20,80
21,10
další měny

Hlavní zprávy

Největší požár lesa za 15 let

Rozsáhlý požár už je pod kontrolou, hasiči ale povolali další posily

Požár u Bzence - 1

Celou noc z pátka na sobotu pokračovaly desítky hasičů v dohašování obřího požáru, který ve čtvrtek večer zachvátil les u Bzence.

 Celý článek

Hlavní zprávy

Požár u Bzence - 1
Největší požár lesa za 15 let

Rozsáhlý požár už je pod kontrolou, hasiči ale povolali další posily

Celou noc z pátka na sobotu pokračovaly desítky hasičů v dohašování obřího požáru, který ve čtvrtek večer zachvátil les u Bzence.

 Celý článek
Slunečné počasí (ilustrační foto)
Předpověď počasí

Po chladnějším víkendu se vrátí léto

S víkendem přichází mírné ochlazení. Teploty se budou pohybovat kolem dvaceti stupňů, ale od pondělí se začne postupně oteplovat.

 Celý článek
Výpověď chlapce který lhal
EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR

Petr z Břeclavi: Kdyby šel vrátit čas, tak bych ho vrátil

Petr, který lhal celé republice a vymyslel si napadení Romy, promluvil. Televizi Nova popsal, jak prožíval poslední týdny!

 Celý článek
reklama
reklama

Komunikujte přes ICQ pohodlně z jednoho místa

Nové ICQ nabízí spoustu VÝHOD, které vám ulehčí vaši komunikaci s přáteli. Chat, SMS zprávy zdarma, audio i video hovory, nově i komunikaci s přáteli na Facebooku a Gmailu!

Stavební speciál

Komerční články

 
reklama