Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do sekce Red Přejít na sekci Sport Přejít na sekci Magazín Přejít na sekci Blogy Přejít na web nova.cz
Přihlášení »  |  Registrace »
aktualizováno 18:51 10.4.2009

LETNÍ předpověď počasí: největší vedra na konci července

Léto
Video: tn.cz
Sdílet Přidat názor

Připravili jsme pro vás předběžnou předpověď počasí na léto, která mnohým může pomoci při plánování letní dovolené.

Mnozí lidé si už pomalu začínají plánovat letní dovolené. Někteří letos vyrazí za hranice. Spousta Čechů letos kvůli finanční krizi zůstává doma, nebo plánuje tuzemskou dovolenou. Jak si ale vybrat ten správný termín, když nevíme, jaké bude v létě počasí?

“Červenec a srpen jsou nejteplejší a zároveň nejdeštivější měsíce v roce. Ani letos by tomu nemělo být jinak,“ řekla meteoroložka Dagmar Honsová.

reklama


Prázdninový kalendář počasíObdobí od 1. do 8. července

“Asi nejvhodnější dobou, kdy si naplánovat zahraniční dovolenou a vyjet do teplých krajin, je období od 1. do 8. července. V tyto dny by mělo být u nás chladněji a deštivo. Teploty se v tomto období pohybují většinou okolo 15 stupňů Celsia,“ uvedla Honsová.

Období od 9. do 20. července


Od 9. července by se pak mělo počasí konečně umoudřit. Podle Honsové se dá v tomto období očekávat proměnlivé počasí. Střídat se budou jasné dny se zataženými. Teploty se ale konečně vyšplhají přes 25 stupňů, takže se zahřejeme. Můžou nás ale překvapit i bouřky a občasné přeháňky.

Od 21. července do 10. srpna

Asi nejvhodnější doba pro plánování dovolené v tuzemsku je zhruba od 21. července. “Teploty se v tomto období vyšplhají až na 35 stupňů. Do Česka přijdou tropy. Jen ojediněle se mohou odpoledne a večer vyskytnout bouřky z tepla," říká meteoroložka.

Od 11. srpna do 20. srpna

“Od 11. srpna nám počasí začne trochu zlobit. Objeví se více přeháněk, ale přesto se budou hodnoty teploměrů pohybovat kolem 25 stupňů,“ prozradila Honsová.

Od 21. srpna do 31. srpna

Koncem srpna se ale pomalu začne to pravé léto s námi loučit. Dny se začnou krátit, přijít mohou i přízemní mrazíky a ráno nás potrápí i mlhy. “Koncem srpna ubude srážek, teploty se budou pohybovat do 25 stupňů,“ dodala Honsová.

tn.cz / Lukáš Gibiec

Související články

j111 1.7.2009 17:56
0
Podle mýho to počasí není možné přesně odhadnout. Na tyto dny taky hlásily přes den že bude pršet a jsou vedra,počasí nikdy není možné naplánovat dopředu. A na tož aby někdo předpověděl v červnu jak bude v červenci nebo v srpnu,nechápu.
slavek539 13.4.2009 11:29
0
Děkuji za drobné poupravení :-) zkrátka prázdniny budou jiné, než co se píše v článku :-)
robbiecz 13.4.2009 08:45
0
Úspěšnost měsíční předpovědi je cca 65 %Předpověď na 4 měsíce dopředu se dělat nemůže,jelikož se na tak dlouhou dobu nemůže ani odhadovat takže žádná procentuální úspěšnost neexistuje!!
27,42
27,47
19,88
19,91
33,34
33,40
22,48
22,52
další měny

Hlavní zprávy

Pečte chutně a levně

LÁĎA HRUŠKA u plotny: Upečte si tradičního VELIKONOČNÍHO BERÁNKA s pudinkem

Hruška a jeho beránek

NOVÝ RECEPT: Jsou tu Velikonoce a k nim neodmyslitelně patří velikonoční beránek. Vyzkoušejte jeho pudinkovou variantu a po chutném ...

 Celý článek

Hlavní zprávy

Hruška a jeho beránek
Pečte chutně a levně

LÁĎA HRUŠKA u plotny: Upečte si tradičního VELIKONOČNÍHO BERÁNKA s pudinkem

NOVÝ RECEPT: Jsou tu Velikonoce a k nim neodmyslitelně patří velikonoční beránek. Vyzkoušejte jeho pudinkovou variantu a po chutném ...

 Celý článek
Vraždy
Strach mezi taxikáři

Další pražský taxikář v ohrožení: Leží v komatu kvůli SÉRIOVÉMU VRAHOVI

V Praze byli zavražděni již tři taxikáři, jejich vrah se však stále nenašel a běhá na svobodě. Ostatní taxikáři proto mají strach. ...

 Celý článek
Vražda Kateřiny Kolářové
Jak na vraha přišli?

Přítel a vrah krásné Kateřiny: Najal si na špinavou práci komplice?

Jak policisté usvědčili přítele a zároveň vraha krásné Katky Mirka P.? Dopisem, který dorazil do schránky Katčiných rodičů, v němž ...

 Celý článek
reklama
reklama

Komunikujte přes ICQ pohodlně z jednoho místa

Nové ICQ nabízí spoustu VÝHOD, které vám ulehčí vaši komunikaci s přáteli. Chat, SMS zprávy zdarma, audio i video hovory, nově i komunikaci s přáteli na Facebooku a Gmailu!

reklama