V Havířovské nemocnici zemřela žena na otravu metanolem. Lékaři o její život bojovali dva týdny. Jedovatý metylalkohol zabil v Česku už 24 lidí. Další dva lidé skončili v nemocnici.
I přes vyhlášenou částečnou prohibici obětí jedovatého metanolu přibývá. V Havířově zemřela po dvoutýdenní hospitalizaci 57letá žena, která se zřejmě otrávila po vypití několika panáků na sídlišti v Šumbarku.
Do havířovské nemocnice ji lékaři přijali už 6. září a brzy po hospitalizaci upadla do stavu podobného komatu, ze kterého se už neprobrala. Byla to první žena, u které byla otrava metanolem prokázána.
Další hospitalizovaní
Po otravě metanolem byl v pátek hospitalizován jeden muž v Čáslavi na Chrudimsku. Jde o prvního pacienta v Pardubickém kraji. Další pacientka skončila v kroměřížské nemocnici. I tady jde o první případ otravy.
Muž z Třemošnice na Chrudimsku vypil netoxické množství metanolu, v nemocnici zůstává pouze na pozorování. Alkohol si zakoupil v prodejně v Ronově nad Doubravou.
Starší žena (66) s otravou metanolem byla přijata v kroměřížské nemocnici v nociz na sobotu. Jde o vůbec prvního pacienta s otravou metanolem, kterého kroměřížská nemocnice přijala. Agentuře Mediafax to sdělila mluvčí nemocnice Veronika Klímová.
"Jedná se o starší ženu, kterou jsme hospitalizovali s těžkou otravou metylalkoholem. Leží na ARO a v sobotu ráno byl její stav stabilizovaný. Žena je při vědomí a podáváme jí speciální léky," podotkla Klímová.
Podle policejní mluvčí Jany Macalíkové měla žena vypít panáka rumu ve Zlíně. "Žena byla přiopilá a zatím jsme ji proto nevyslechli," doplnila Macalíková.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz