Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do sekce Red Přejít na sekci Sport Přejít na sekci Magazín Přejít na sekci Blogy Přejít na web nova.cz
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Podle návrhu ministerstva dopravy by měly být od listopadu do března povinné zimní pneumatiky na celém území Česka.

zpět na článek

Vložit komentář

Všechny komentáře: , poslední 05.02.2010 17:03

Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení čtenáři.

přihlásit

Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, vytvořte si ho.

Zaregistrujte se
  • datum 05.02.2010 | 17:03
    vložil: hithec
    Pro jistotu bych nařídil zimní pneumatiky po celý rok co kdyby?
  • datum 02.02.2010 | 01:26
    vložil: peklo1
    Žádný zákon nezabrání bouračkám. V zimě bývá sníh a klouže to. Jsou tací, že by chtěli jezdit i v zimě 140 (i více) a zákony fyziky je nezajímají. Jen změna pneu to nevyřeší. Chce to spíše vyměnit mozek. Kdo jezdí bezohledně, nepřizpůsobí rychlost stavu a povaze vozovky, ten je nebezpečný i se zimními pneu. Když se blb na špatných pneu vybourá už v 60, tak je to pořád lepší než když to udělá na zimních ve 120 a více. Spousta lidí jezdí ve městě, kde sníh na silnici nebývá a zimní pneu nepotřebuje, obzvláště když bývá v únoru i 15 stupňů tepla. Je to individální. Bylo by k zamyšlení - pokud by někdo boural na nevhodných pneu (ojeté, na sněhu-letní) přihlížet postihem jak finančním, tak bodovým a méně krytím škody z pojištění. Plošné nařízení spoustě lidí udělá problémy, spousta to nebude stejně přezouvat (soc.slabší a pod). Dle vyjádření technika "Barum", na nákladní vozy zimní pneu ani nexistují (?!). Pokud by přesto někdo toto prosadil, neumím si představit, jak by se s tím vypořádali třeba v Dopravním podniku města Prahy. Tisíce autobusů x6 pneu (u kloubů x8 pneu) to je několik desítek tisíc pneu disků, kam to vše dát (schovat). Ale největší sranda bude, až to začnou přezouvat. Kdy, kde a za jak dlouho. Viděl někdo z vás, jak se taková práce dělá ? Jak to dlouho trvá ? Pokud by začali koncem léta, tak by to snad do zimy stihli. -Zatím se mi to jeví jako miliardový "kšeft" pro pneu-lobi.
  • datum 01.02.2010 | 10:23
    vložil: mojebrno
    Poslanci vymysleli universální lék,to si asi myslí.Neví o dopravě a autech nic víc,že mají kola a volant.Na autě může být namontován a nainstalován jakýkoli system zabezpečení,trakční,ABS atd,jakékoli pneumatiky,vždy vše záleží na tom kdo to auto řídí,jaký je stav silnice po které jede.Nic se nevyřeší nařízeni-my a zákazy.Dobrý řidič vždy bude jezdit bezpečněji(přizpůsobí se stavu a povaze provozu)Špatný pojede vždy jak jezdí(není schopen se přizpůsobit)špatně.Proto je dřív na místě naučit tyhle řidiče jezdit,předvídat,přizpůsobovat se podmínkám.Postihovat konkrétní viníky a ne vydávat nesmyslná nařízení a nové zákony.
  • datum 01.02.2010 | 08:42
    vložil: pravdaalaska
    Od kdy budou povinné výše příjmů jako v západní Evropě? Pracujeme snad méně?
  • datum 01.02.2010 | 07:15
    vložil: optimas
    monterjirka: Pane kolego nejdříve si něco zjisti o gumách ať tady nevypadáš jako debil. NA NÁKLAĎAKY ZIMNÍ GUMY NEEXISTUJÍ!!!
    Na náklaďáky jsou pouze gumy záběrové a i kdyby byly zimní tak by to stejně nepomohlo ,protože jedna náprava nemůže do kopce utáhnout 40 tun na neudržované silnici to by musel někdo vymyslet kamion aby měl všechny hnací nápravy tudíž i na návěsu (pro některé to je ta dlouhá skříň za autem se třemi nápravami vzadu)
  • datum 01.02.2010 | 05:46
    vložil: roman-cb
    to monterjirka :nevím asi víš o tom vše a máš přehled o gumách.rad bych se tě zeptal a když tak jestli doporučíš zimní gumy mě na nákladák když ve předu jsou kola (gumy) vodící a v zadu kola (gumy) záběrový.zimní gumi v naši zeměpisné šířce sem nějak nenašel.čili jestli o něčem víš sem s tím.budu rád a zase budu chytřejší.díky.
  • datum 01.02.2010 | 00:49
    vložil: jirkaob
    Chce se mi blejt,pořád nadáváte jak je na silnici sních a led a že silničáři jsou paka ,ale jakmile máte udělat něco pro zvíšení bezpečnosti vy tak je to hned buzerace. O co je dražší mít dvě sady pneumatik ,když jednu používám v létě a druhou v zimě ? Kdy už pochopíte že zimní gumy nejsou o sněhu ale o schopnosti trakce i při nízkých teplotách ? A minimálně 4 mm je v pořádku,už jsem sjel mnoho zimních pneu a při 4mm se na ně nedá spolehnout. Nevidím žádnej problém v této novele,kdo na to nemá ať nejezdí a neohrožuje ostatní.
  • datum 01.02.2010 | 00:45
    vložil: kevin2
    peklo1....ale máš svobodu v tom, že nemusíš pracovat, v obchodě je dostatek banánů a můžeš jet kam jen se ti bude chtít, nikdo tě neomezuje akorát musíš mít dostatek peněz - maličkost.
  • datum 31.01.2010 | 23:58
    vložil: monterjirka
    Dobrý nápad!
    Já zimní gumy mám!
    Ale doufám, že každý kamion, který zablokuje silnici, protože mu to do kopce nepojede, nebo dostane smyk, přijde okamžiotě na místě o techničák a provozovatel zaplatí komplet náklady na uvedení silnice do "normálního stavu"!!!!!!!!!!!!!
  • datum 31.01.2010 | 23:25
    vložil: peklo1
    Povinné zimní pneumatiky, povinné očkování proti prasečí chřipce, povinná daň z komínů, odpadů, vodného, stočného, z hrobů, nemovitostí, povinné koncesionářské poplatky, lékařské, lékárnické, za psy, povinná silniční daň, povinná dálniční známka...........................ach ta demokracie (?!) Komouši - to byli břídilové. A co se teprve chystá ?!......................
  • reklama
    další videa »Krátké zprávy
    90 sekund
    reklama
    reklama
    reklama
    Tn.cz - Horoskop na dnešní den

    Panna

    23.8. - 22.9.

    Spoléháte se jen sami na sebe a cokoliv vám někdo řekne máte tendence ověřovat? Dnes je s tím konec. Luna zlepší vztahy po stránce důvěry,... více »

    Nejsledovanější videa