Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do sekce Red Přejít na sekci Sport Přejít na sekci Magazín Přejít na sekci Blogy Přejít na web nova.cz
reklama

Policie už stíhá poslance Wolfa za zneužití milionů

Poslanec Petr Wolf
Poslanec Petr Wolf přišel o imunitu jen týden před tím, než ho policie začala stíhat.
Foto: Mediafax

Policisté v pátek začali stíhat nezařazeného poslace Petra Wolfa. Kolegové ho nedávno zbavili imunity.

Protikorupční policie zahájila v pátek trestní stíhání poslance Wolfa kvůli zneužití státních financí. Potvrdil to mluvčí protikorupční policie Roman Skřepek.


"Trestní stíhání bylo zahájeno pro několik trestných činů, jde o dva skutky. V prvním jde o úvěrový podvod dílem dokonaný a dílem nedokonaný a ve druhém o zkreslování údajů o stavu hospodaření a porušování autorského práva," řekl státní zástupce Dušan Táborský deníku Právo. Policie už vyhotovila usnesení a poslala jej Wolfovi.


Wolfovi hrozí pět až 12 let vězení. Policie ho prověřovala od loňského září z podnětu Nejvyššího kontrolního úřadu kvůli tomu, že jeho ostravská firma UT 2002 získala státní dotace údajně až 11 milionů korun na projekty zkoumání vztahu životního prostředí a ekonomického rozvoje. Výsledná studie má ale podle policie mnohem nižší hodnotu. .


Pro vydání Petra Wolfa v pátek 6. listopadu hlasovali vesměs poslanci levice. Návrh podpořili především zástupci ČSSD a KSČM. Občanští demokraté byli proti nebo se zdrželi. Z dalších stran zvedli ruku pro jednotlivci.

Poslanec Petr Wolf
Video: Televizní noviny

Vložit video na:


Nezařazený poslanec Petr Wolf je podezřelý z úvěrového podvodu, zkreslování údajů o stavu hospodaření a z porušování autorských práv. Krátce poté, co byl zbaven imunity, se Wolf nechal slyšet, že hlasování podle stranické příslušnosti prý dokazuje, že jde o politickou kauzu.

http://www.facebook.com/tn.nova
Přidat názor (4)
Poslat e-mailem
Tisk
0 hlasů
reklama
reklama
reklama
rumcajs.t
A co z teho???Miliony fuč, a rodina sa bude řehnit
16:56 13.11.2009
jupik42
tak zavřete až z černá
16:36 13.11.2009
wendy002
Jak může někdo tak"poctivému a férovému" člověku ubližovat?!
15:38 13.11.2009
lup1
Wendy zase tady máš "modrou straku".
15:37 13.11.2009
Související články
Poslanec Petr Wolf

Nezařazený poslanec Petr Wolf je podezřelý z úvěrového ...

více
Zasedání sněmovny

Sněmovní výbor doporučil poslancům vydat Wolfa k trestnímu ...

více
Poslanec Petr Wolf

Sněmovna zatím nevydá nezařazeného poslance Petra Wolfa. ...

více
další videa »Krátké zprávy
90 sekund
reklama
reklama
Header Spacer
Ankety
Mají ministři odstupovat, když nesouhlasí s politikou premiéra?
Bar
66%
Bar
33%
reklama
Tn.cz - Horoskop na dnešní den

Panna

23.8. - 22.9.

S přicházejícím jarem sice máte spoustu energie, ale do práce se vám příliš nechce. Místo toho, abyste tvrdli zavření v kanceláři, si... více »