Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do sekce Red Přejít na sekci Sport Přejít na sekci Magazín Přejít na sekci Blogy Přejít na web nova.cz
Přihlášení »  |  Registrace »
aktualizováno 16:07 8.1.2010

Strana Miloše Zemana má prvního poslance. Je z ČSSD

Poslanec Kosta Dimitrov
Foto: ČTK
Sdílet Přidat názor

Poslanec Kosta Dimitrov opustil sociální demokracii a dal si přihlášku do Zemanovy Strany práv občanů.

Strana práv občanů získala prvního poslance. Kosta Dimitrov, zvolený do Sněmovny v Praze 11, vystoupil z ČSSD a podal přihlášku do Zemanovy strany.

reklama

 

Řekl také, že je připraven za tuto stranu kandidovat v květnových volbách do Poslanecké sněmovny, pokud takovou nabídku dostane.


Dimitrov je prvním poslancem ČSSD, který k Zemanovi přeběhl. Své rozhodnutí zdůvodnil vývojem v sociální demokracii v posledních letech. Pobouřilo ho, že je spojován s údajnou manipulací členské základny ČSSD na pražském Jižním Městě.

 

Za nedemokratické Dimitrov považuje zařazení bývalé členky Strany zelených Olgy Zubové na pražskou volební kandidátku ČSSD bez toho, aby prošla řádnými primárními volbami. Více TADY.


Poslanec je přesvědčen, že po odchodu Zemana z aktivní politiky se ČSSD začala měnit ve stranu, silně ovlivňovanou politickými a ekonomickými podnikavci a jejich zájmovými skupinami, pro které je stranická legitimace prostředkem k uspokojování výhradně vlastních zájmů. Proto uvítal založení SPO, kterou považuje za naději pro občany, kteří se cítí být podvedeni politikou nynějších parlamentních stran.

 

Sympatie k Zemanovcům chová i další bývalý sociální demokrat, poslanec Miloš Melčák. Ten má dlouhodobě blízko k  Miloši Zemanovi a Miroslavu Šloufovi. Právě oni přispěli k tomu, že Melčák v lednu 2007 podpořil Topolánkovu vládu.

 

Strana přátel občanů oficiálně vznikla v listopadu. Jejím zárodkem bylo Sdružení přátel Miloše Zemana, jeho přeměnu ve stranu domluvili sympatizanti bývalého premiéra v říjnu.

Zeman na setkání sdružení Přátel Miloše Zemana
Video: TV Nova

tn.cz / ČTK

Související články

 
podluzan 9.1.2010 14:59
0
xborka - zklamaných je nás určitě dost. Nevidím jinou možnost, než úpravu volebních lístků, jen tak se tam mohou dostat jiní, snad lepší.
podluzan 9.1.2010 14:56
0
xborka 13:14 - mrzí mě, že to bylo pochopeno takto, nejsem oprávněný radit nikomu jak má volit. Ale radím aby jsme nevhazovali volební lístky tak, jak je dostaneme do ruky, ale použili tužku a kroužkovali. volme nejen stranu, ale hlavně lidi a ...
siebers 9.1.2010 14:27
0
xborka, napříč politickým spektrem jsou to už roky stále jedni a titíž lidé. Pokud někdo neskončí dobrovolně jako kdysi Kalvoda, nebo se na politice nezahojí jako Gross, tak se drží zuby nehty. A pokud se už objeví nová tvář je to vždy jen ...
25,20
25,50
20,00
20,30
31,50
31,90
20,90
21,20
další měny

Hlavní zprávy

EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR

Petr z Břeclavi promluvil o své velké lži!

Výpověď chlapce který lhal

Petr, který lhal celé republice a vymyslel si napadení Romy, promluvil. Televizi Nova popsal, jak prožíval poslední týdny!

 Celý článek

Hlavní zprávy

Výpověď chlapce který lhal
EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR

Petr z Břeclavi promluvil o své velké lži!

Petr, který lhal celé republice a vymyslel si napadení Romy, promluvil. Televizi Nova popsal, jak prožíval poslední týdny!

 Celý článek
Požár lesa
Hasiči bojují s požárem lesa

Obří požár hasiči likvidují už druhou noc. LETECKÉ ZÁBĚRY

Více než 600 hektarů lesa hoří u Bzence na Hodonínsku. Hasiči už na pomoc povolali tři helikoptéry a tři speciální letadla. S ohněm bojují už dva dny.

 Celý článek
996399
velká Zpověď matky

Matka chlapce (7), který osahával děti ve školce: Dělali to všichni!

Teprve sedmiletý chlapec sexuálně obtěžoval nejméně čtyři děti v mateřské školce v Hradci Králové. Jeho matka syna brání. Prý všechno začal jiný chlapec a dělali to všichni.

 Celý článek
reklama
reklama

Komunikujte přes ICQ pohodlně z jednoho místa

Nové ICQ nabízí spoustu VÝHOD, které vám ulehčí vaši komunikaci s přáteli. Chat, SMS zprávy zdarma, audio i video hovory, nově i komunikaci s přáteli na Facebooku a Gmailu!

Stavební speciál

Komerční články

 
reklama