Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do sekce Red Přejít na sekci Sport Přejít na sekci Magazín Přejít na sekci Blogy Přejít na web nova.cz
Přihlášení »  |  Registrace »
aktualizováno 20:44 12.1.2012

Schwarzenberg vyhrožuje odchodem z vlády

schwarzenberg kandiduje na prezidenta
Předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg
Foto: Mediafax
Sdílet Přidat názor

Předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg tlačí na vládu, aby bez jakýchkoliv podmínek vstoupila do nové rozpočtové a hospodářské unie a vzdala se suverenity nad státním rozpočtem. Prezident Václav Klaus zase oznámil, že smlouvu nepodepíše, informují o vyhrocení sporu ve čtvrtečním vydání Lidové noviny.

Pokud by premiér Petr Nečas smlouvu nepodepsal, hrozí Schwarzenberg odchodem ministrů za TOP 09 z vlády. Argumentuje tím, že na Evropské unii, kam míří osmdesát procent našeho vývozu, jsme ekonomicky naprosto závislí a nemůžeme si dovolit zůstat mimo evropskou politiku, uvádí Lidové noviny.
 

reklama

ČTĚTE TAKÉ:

Pomůžeme zachránit euro? Karel Schwarzenberg je pro
 

Z opačné strany tlačí na premiéra Nečase prezident Klaus, který mu podle Lidových novin včera zaslal osobní dopis, v němž mu oznámil, že novou smlouvu o rozpočtové unii v žádném případě nepodepíše. Nečas zatím jasně neřekl, jak se ke vstupu do rozpočtové unie postaví ODS. Na zásadní rozhodnutí nemá vláda moc času. Francouzský prezident Nicolas Sarkozy v pondělí prohlásil, že smlouva o rozpočtové a ekonomické unii by měla být podepsána do konce ledna.

 

Země rozpočtové unie mají zasílat do Bruselu své státní rozpočty ke kontrole dřív, než je schválí národní parlamenty. Signatářské země by si měly dát do ústavy závazek, že jejich celkové státní dluhy nepřekročí 60 procent HDP a roční schodek rozpočtu nebude vyšší než tři procenta HDP. Za porušení těchto limitů přichází finanční sankce, kterou bude po jednotlivých signatářských zemích vymáhat Evropský soudní dvůr v Lucembursku. Ve smlouvě se počítá i s větší koordinací hsopdářské politiky, popisují Lidové noviny. Úmluva má začít platit od začátku příštího roku, pro země mimo eurozónu ale až ve chvíli, kdy přijmou euro.

tn.cz / Mediafax / krt

Související články

 
psycho2 12.1.2012 21:39
0
Konečně táhni, ty senilní kašpare!!
lup3 12.1.2012 19:28
0
Tak na kecy o závisti teda nemám chuť. A na žvásty, že je to důsledek vlády komančů už vůbec ne. Češi jsou Češi a tak se chovají a chovali i před komančema, třeba když přišel Hitler. A kolaboraci s Hitlerem teda na komančovu výchovu asi nesvedeme. ...
kukri 12.1.2012 19:01
0
Ať vypadne celá vláda zdražování a korupce......
25,20
25,50
20,00
20,30
31,50
31,90
20,90
21,20
další měny

Hlavní zprávy

Kuriózní případy záchranářů

Žena volala sanitku, kvůli vose na nose

Záchranka

Vosa na nose nebo rybář, který ulovil sám sebe… Záchranné služby tvrdí, že až třetina výjezdů sanitek je zbytečná a dispečinky často musí řešit opravdu kuriózní případy.

 Celý článek

Hlavní zprávy

Záchranka
Kuriózní případy záchranářů

Žena volala sanitku, kvůli vose na nose

Vosa na nose nebo rybář, který ulovil sám sebe… Záchranné služby tvrdí, že až třetina výjezdů sanitek je zbytečná a dispečinky často musí řešit opravdu kuriózní případy.

 Celý článek
Výpověď chlapce který lhal
EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR

Petr z Břeclavi promluvil o své velké lži!

Petr, který lhal celé republice a vymyslel si napadení Romy, promluvil. Televizi Nova popsal, jak prožíval poslední týdny!

 Celý článek
996399
velká Zpověď matky

Matka chlapce (7), který osahával děti ve školce: Dělali to všichni!

Teprve sedmiletý chlapec sexuálně obtěžoval nejméně čtyři děti v mateřské školce v Hradci Králové. Jeho matka syna brání. Prý všechno začal jiný chlapec a dělali to všichni.

 Celý článek
reklama
reklama

Komunikujte přes ICQ pohodlně z jednoho místa

Nové ICQ nabízí spoustu VÝHOD, které vám ulehčí vaši komunikaci s přáteli. Chat, SMS zprávy zdarma, audio i video hovory, nově i komunikaci s přáteli na Facebooku a Gmailu!

Stavební speciál

Komerční články

 
reklama