Globální teplota je zneužívána, píše Klaus v nové knize o klimatu
Český prezident se tentokrát opřel nejen do ekologů, ale také do politiků.
Prezident Václav Klaus pokřtí příští pátek svou novou knihu s texty na téma globální oteplování.
"Globální teplota je zneužívána k dalšímu radikálnímu vstupu státu a politiky do lidské společnosti, čehož jsme právě teď svědky," cituje z knihy pod názvem Modrá planeta v ohrožení deník MF Dnes.
Knihu vydává nakladatelství Dokořán a Klaus ji pokřtí příští pátek. Na jejím přebalu stojí, že ekologičtí aktivisté si "nás přejí ovládat a kontrolovat", píše deník Aha!.
Prezident dlouhodobě hovoří v souvislosti s globálním oteplováním o hysterii, která je podle něj daleko větší hrozbou než samotná klimatická změna. V ohrožení je svoboda a prosperita, nikoli podnebí, uvedl například letos v březnu Klaus, který na toto téma už před dvěma lety vydal knihu Modrá, nikoli zelená planeta.
Na tuzemské politické scéně patřil k jeho největším kritikům tehdejší předseda Strany zelených Martin Bursík. Míní, že hlava českého státu v tomto ohledu vystupuje s nesprávnými a lživými informacemi a bizarními názory.




















