Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do sekce Red Přejít na sekci Sport Přejít na sekci Magazín Přejít na sekci Blogy Přejít na web nova.cz
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Chcete mít pohřeb podle vlastních představ? Pojistěte si ho

Hřbitov
Video: Ján Schürger

Vložit video na:

V poslední době se stává, že nebožtíka pohřbí bez obřadu. Rodina totiž ušetří tisíce.

Každý rok zemře zhruba 100 tisíc Čechů a zhruba polovina pohřbů v Praze a dalších větších městech se odehrává bez obřadu. Na základě tohoto zjištění vzniklo pojištění, které má lidem zaručit, že budou mít takový pohřeb, jaký chtějí.

 

Pojištění je postaveno jako jednorázový produkt. Pojištěnec zaplatí cenu, která se spočítá z jeho věku a podoby obřadu, částka se postupným zúročením navyšuje do konečné podoby navržené při podpisu smlouvy. Přitom nezáleží na tom, jestli klient zemře deset let po podepsání smlouvy nebo za sto.


“Pokud si například padesátiletý muž pojistí náklady pohřbu ve výši 20 tisíc korun, složí pouze 13 128 korun,“ sdělila Helena Lazosová produktová manažerka České pojišťovny.

 

Pohřeb po smrti nebožtíka může vystavit kdokoliv z jeho blízkých. Přitom pouze člověk, který za pohřeb zaplatí dostane od pojišťovny vyplacené peníze. Tento systém zaručuje finanční nezatížení zřizovatele pohřbu a navíc pokud peníze zbudou budou také vplaceny zřizovateli. Celý pohřeb samozřejmě musí být v rozsahu zesnulého vůle.

 

"Důvodem úpadku pietních rozloučení a stále rostoucího počtu bezobřadných pohřbů jsou hlavně peníze. Řada pozůstalých je raději utratí příjemnějším způsobem. Řeknu- li to tvrdě, lidé volí mezi pohřbem za dvacet tisíc korun, nebo jen za deset s tím, že zbytek použijí na dovolenou," říká předseda Sdružení pohřebnictví v České republice Julius Mlčoch.

 

Takže přestože podle průzkumů si na pohřeb odkládá stranou 1,8 milionu lidí, ne vždy jsou jejich prostředky využity tím správným způsobem. “Je to ostuda, že se děti nepostarají o své rodiče při pohřbu, ale určitě na ně jednou dojde,“ řekl muž ve středním věku na Olšanském hřbitově.

Přidat názor (2)
Poslat e-mailem
Tisk
5 hlasů
reklama
reklama
borg1966
MAKE_FRIEND
Nechci pohřeb,nic stupidnějšího neznám a kdo mi ho uspořádá toho budu chodit pravidelně strašit a už vůbec nechci ležet někde na hřbitově.
20:31 7.11.2009
Nsmělý dotaz! Co když se utopím a nikdy mě nenajdou ?Kdo peníze dostane??A dostane je vůbec??
15:59 5.11.2009
Související články
565788

Davy lidí na hřbitovech, tak to vypadá po celé republice, ...

více
563539

Radnice v Kamenickém Šenově na severu Čech nechala ...

více
Kalendář pohřební policie-3

Oblíbeným vánočním dárkem jsou kalendáře. Jeden pro ...

více
Reklamní sdělení
Nejčtenější články
Nejkomentovanější články
Nejlépe hodnocené články
další videa »Krátké zprávy
Přehled týdne
reklama
reklama
reklama
Tn.cz - Horoskop na dnešní den

Ryby

21.2. - 20.3.

Máte chuť se podívat na nová místa? Dnes budou vaše přání vyslyšena! Dostanete příležitost odcestovat do vzdálenějších míst. Můžete vyhrát... více »

Nejsledovanější videa

reklama