Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do sekce Red Přejít na sekci Sport Přejít na sekci Magazín Přejít na sekci Blogy Přejít na web nova.cz
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Do českých obýváků míří první 3D televize. Za 50 tisíc

Sledování 3D TV
Na pultech se začnou první 3D televizory prodávat už koncem března (ilustrační foto).
Foto: profimedia.cz

3D televizní vysílání zatím není. Majitelé se budou muset spolehnout jen na filmy na discích.

Na pulty tuzemských obchodů přicházejí první televizní přístroje s 3D obrazem. Již v tomto týdnu je začne rozvážet firma Samsung, ještě do léta začnou své 3D modely prodávat i LG, Sony nebo Panasonic, píšou úterní Hospodářské noviny.


Základní modely trojrozměrných televizí s úhlopříčkou kolem 120 centimetrů by podle deníku měly začínat na 50 000 Kč, na utrácení za 3D televizory je však zřejmě ještě příliš brzy.

 
"Vzhledem k absenci 3D televizního vysílání se budeme zatím muset spolehnout jenom na filmy na discích. A k těm je třeba speciální přehrávač. Ten spolu s 3D brýlemi může cenu zvýšit až o 20 000 korun," řekl HN odborník na domácí elektroniku Václav Nývlt ze serveru Technet.cz.

 
Chybějící obsah je totiž doposud největší bolestí začínající 3D televizní éry. České televize se k novince zatím staví zdrženlivě a v Česku je dnes dokonce k dispozici pouze jeden 3D film - Monstra versus Vetřelci, jenž by měl být přibalován k novým televizím Samsung, píšou HN.

 

Děti musí být opatrné, tvrdí někteří

 

Někteří odborníci varují, že u lidí s oční vadou se mohou po sledování dlouhohrajícího 3D pořadu vyskytnout následné zdravotní problémy. I děti by měly s 3D vysíláním začínat opatrně. "Sledování dlouhého filmu může především u dětí vyvolat bolesti hlavy nebo závratě," řekl britský optometrik James Sutton.

 

"Podle expertů jsou však následky individuální a neexistují studie, které by potvrdily souvislost bolestí hlavy se sledováním 3D filmů. Problém může být v tom jak obraz vzniká. Zatímco v běžném životě se skládá tak, že se oči dívají na svět pod různými úhly, 3D technologie dodává každému oku jiný obraz," napsaly Hospodářské noviny.

 

Výrobci nicméně na přístroje s trojrozměrným obrazem sázejí, spoléhají se na to, že jim budou zvyšovat tržby. Podle některých hlasů na největší světové výstavě spotřební elektroniky (CES), která se konala v lednu, však výrobci televizí chtějí od 3D více, než mohou dostat.


PODÍVEJTE SE:

Prvním kasovním 3D trhákem byl Avatar Jamese Camerona. Podívejte se na trailer.

 

Obrázky z filmu Avatar-1
Video: internet

Vložit video na:

Přidat názor (5)
Poslat e-mailem
Tisk
2 hlasů
reklama
reklama
arnost-v
MAKE_FRIEND
Četl jsem, co 3D televize umí a jak funguje (viz. http://www.3d-televize.biz/) a vypadá to skvěle. I když jsou nějaké problémy (brýle, nevolnost, apod.) tak věřím, že se to vyřeší... Jednou se nám budou mladší generace smát, že jsme koukali na "placatý obraz" - asi stejně, jako se někdo smál těm s černobílým obrazem...
12:12 5.7.2010
to miriam456, pokud vim tak plazma neni nejnovejsi ale LED
17:12 17.3.2010
miriam456
MAKE_FRIEND
nemohla jsem se vzpomenout je to plazmova televize
20:29 16.3.2010
miriam456
MAKE_FRIEND
já si ji koupím tu televizi až se sníží na 20000kč nemá cenu kupovat dřiv jámámzatím tu nejnovějšíta mi stačí
20:28 16.3.2010
myslím, že to nebude dlouho trvat a vysílat se bude.. snad se toho chytne NOVA, nebo PRIMA... před léty jsem to viděl na CEBITu v Hannoveru, je to fantastické, jistě si ten krám koupím!!
13:02 16.3.2010
Související články
3D

Největší výrobci elektroniky Samsung a Panasonic začínají ...

více
Facebook

Britové považují Facebook za nejúspěšnější vynález ...

více
Vodovodní kohoutek

Po omezení prodeje klasických žárovek se chystá Evropská ...

více
Reklamní sdělení
Nejčtenější články
Nejkomentovanější články
Nejlépe hodnocené články
další videa »Krátké zprávy
Snídaně s Novou
reklama
reklama
reklama
Tn.cz - Horoskop na dnešní den

Štír

24.10. - 22.11.

Dnes jste velmi soustředění a to při jakékoliv činnosti, kterou budete vykonávat. Nedovolíte, aby vás cokoliv rozptylovalo. Ale nic se nemá... více »

Nejsledovanější videa

reklama