Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do sekce Red Přejít na sekci Sport Přejít na sekci Magazín Přejít na sekci Blogy Přejít na web nova.cz
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Do servisu musí miliony Toyot, závadu má i Škoda a Honda

Toyota Yaris
Jeden z modelů z problémovým plynovým pedálem je i Toyota Yaris. Ilustrační foto
Foto: Oficiální zdroj

Automobilka Toyota řeší problém s plynovým pedálem. V Evropě stahuje skoro dva miliony aut.

Japonská automobilka Toyota oznámila, že kvůli problému s plynovým pedálem v Evropě stahuje 1,8 milionu vozů. Během tohoto týdne společnost oznámila také stažení dalších 2,3 milionu vozidel ve Spojených státech a pozastavení prodeje i výroby některých modelů, informoval v sobotu server BBC.


Toyota v Evropě stáhne osm modelů a to AYGO, iQ, Yaris, Auris, Corolla, Verso, Avensis a RAV4 s datem výroby od února 2005. Problém spočívá v pedálovém mechanismu, který se opotřebením může začít zasekávat.

 

Francouzská automobilka PSA Peugeot Citroën svolá vozy Peugeot 107 a Citroën C1 vyráběné ve společném podniku s japonskou Toyotou v českém Kolíně. Dnes o tom s odvoláním na mluvčího PSA informovala agentura AFP. Toyota v pátek oznámila, že svolá v Evropě až 1,8 milionu vozů k opravě plynového pedálu, opatření se týká i v Kolíně vyráběného modelu Aygo.

 

"Pro Peugeot 107 a Citroën C1 uplatníme stejnou proceduru," upřesnil mluvčí. Nedodal, kdy se začnou tato auta stahovat, ani kolika vozů se to týká. "Nyní provádíme šetření, abychom zjistili, o jakou fázi výroby se jedná," prohlásil.
 

Aut s vadným pedálem může být v Evropě až 1,8 milionu


Kromě Spojených států a Evropy stahuje Toyota své vozy i v Číně, konkrétně modely 75 a 552 RAV4.


V oficiálním prohlášení společnost oznámila, že přesný počet automobilů prodaných v Evropě, které mohou mít vadný plynový pedál, není dosud přesně stanoven, ale mohl by se vyšplhat až na 1,8 milionu.


Společnost si prý není vědoma žádné nehody způsobené vadným plynovým pedálem a v Evropě byl podle jejího vyjádření nahlášen jen omezený počet případů, kdy pedál nefungoval tak, jak měl.


Loni v srpnu stáhla Toyota v Číně 690 tisíc vozidel kvůli vadnému elektrickému ovládání okének a na podzim ve Spojených státech 4,2 milionu vozidel kvůli uvolněné podložce, pod kterou mohl uvíznout plynový pedál.


Problémy hlásí i jiné značky

 

Podobně závažný problém řeší i Honda. Tam má zase řada modelů problémy s ovládáním okének. Do mechanismu totiž může natéct voda a způsobit požár. Automobilka už eviduje tři takové případy, při jednom z požárů uhořelo v Jihoafrické republice malé dítě.

 

Menší potíže řeší i Škoda. U některých modelů Yeti totiž zlobí hlasitost rádia nebo kontrolka stavu světel, která může svítit i ve chvíli, kdy je všechno v pořádku, píše server tyden.cz. Podle výrobce jde asi 0 12 tisíc vozů, zákazníkům nehrozí žádné nebezpečí.

Přidat názor (7)
Poslat e-mailem
Tisk
1 hlasů
reklama
reklama
peugeot307
MAKE_FRIEND
Japonec NAKONEC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
18:30 4.2.2010
Závady tohoto typu beru jen jako bezplatnou reklamu výrobce,aby se ukázalo,že vozy jsou pod neustálým dozorem,doposavad závada nikoho u statisíců prodaných vozů neohrozila,oprava je otázkou max.5min - zabezpečit kobereček proti posunutí.Kéž by byly jen takové problémy u Trabantů,Škodovek 100,110,120,Favoritů a dalších vraků na našich silnicích které se k nám dovezli.
15:54 1.2.2010
Tak ten problém pro mě není žádnou novinkou, mám peugeota 407, r.v. 2005 a když se uvolní držáky, které drží kobereček, tak se to posouvá a během chvilky se plynový pedál zasekne, je to docela nepříjemné, pokud člověk rychle nezareaguje, může z toho být pěkná nepříjemnost
19:52 30.1.2010
zavada je na systemu vedeni firem ,a hlavne zalezi na tom kdo kolik komu da pak problemy nejsou
18:47 30.1.2010
Většina automobilek řeší občas nějaký "problém" ale nesmíte zapomínat že problém muže být na straně subdodavetele a ne vyrobce aut.
18:29 30.1.2010
cervatraxter
MAKE_FRIEND
to je ono !! propustí plno lidí kvůli krizi a ve fabrikách zůstávají blbci u koryta a pak to takhle vypadá !! kvalita aut šla strašně dolů
17:31 30.1.2010
luigipap
MAKE_FRIEND
Děkujem za informaci ale mi normální patrioti si v této kritické době kupujem české výrobky abychom podpořili trh a ne japonce přeji hezký den.
17:06 30.1.2010
Související články
Toyota Thundra

Toyota se rozhodla nenabízet zákazníkům ve Spojených ...

více
Volkswagen Golf

Které auto je nejprodávanější v Evropě? Jsou na tom ...

více
Ilustrační foto-1

Policisté si zapsali do statistik již několikátý případ, ...

více
Reklamní sdělení
Nejčtenější články
Nejkomentovanější články
Nejlépe hodnocené články
další videa »Krátké zprávy
90 sekund
reklama
reklama
reklama
Tn.cz - Horoskop na dnešní den

Blíženci

22.5. - 21.6.

Ačkoliv vás čeká velmi náročný den, máte mnoho energie, díky které vše bez problému zvládnete. Dokonce se může stát, že budete naprosto ve... více »

Nejsledovanější videa

reklama