Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do sekce Red Přejít na sekci Sport Přejít na sekci Magazín Přejít na sekci Blogy Přejít na web nova.cz
Přihlášení »  |  Registrace »
aktualizováno 07:19 24.10.2013
Velké rozdíly

PŘEHLEDY PLATŮ: Kde platí nejvíc? Rozdíl mezi Zlínem a Libercem je až 16 tisíc!

Platy
Ilustrační foto
Foto: mediafax / Thinkstock
Sdílet Přidat názor

Stejná pozice, ale úplně rozdílný plat. I taková je realita v Česku. Například recepční v Brně si vydělá až o 6 tisíc víc než její kolegyně v Olomouci! Ještě výraznější je rozdíl mezi IT technikem na Liberecku a ve Zlíně. Tam je to až 16 tisíc.

V Praze je blaze, to je okřídlené úsloví. Jenže neplatí to v každém zaměstnání, v některých profesích totiž dostane více v jiném kraji. "Například v Libereckém kraji to je ve strojírenství a výrobě," říká ředitel personální společnosti Grafton Recritment Luboš Rejchrt. Nicméně je podle něj hlavní město stále zaslíbeným místem pro širokou skupinu zájemců o práci.
 

reklama

Právě v Libereckém kraji se daří například IT technikům. "V průměru vydělávají o něco více než v Praze," tvrdí Rejchrt. O tom, že Liberecko je pro "ajťáky" zaslíbené svědčí i fakt, že ve Zlíně lidé na stejné pozici dostávají až o 16 tisíc korun méně! "Stále více se setkáváme s rozdíly u nižších a středních pracovních pozic v rámci jednotlivých regionů," doplňuje.
 

Tabulka - Přehled platů na vybraných pracovních pozicích v jednotlivých krajích

 

Podle Rejchrta z personální agentury také se Češi stále více uchylují k tomu, že za práci dojíždějí, nebo se dokonce kvůli ní stěhují. "Podle našich výzkumů jsou lidé ochotni každý den dojíždět za prací až 45 minut. V minulosti to bylo pouze půl hodiny," poukazuje.
 

Profesia days 2013 Hledáte práci? Máme pro vás stovky volných pracovních míst!


A o jaké pozice je nyní na trhu práce zájem? "Nejvíce poptávané pozice na trhu jsou vývojáři a analytici se znalostí angličtiny," uvedl Rejchrt. Zájem je i po technicky vzdělaných lidech se znalostí angličtiny nebo němčiny a o pracovníky ve farmaceutickém průmyslu.
 

Naopak prý opadá zájem o pracovníky v bankovnictví. Stále také pokračuje stagnace stavebnictví, z toho vyplývá, že je po nových zaměstnancích v tomto oboru také není příliš zájem.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Známe platy v Hollywoodu. Cruise loni vydělal 1,5 miliardy

Nechutně bohatý trapák: Tenhle podivín si hledá nevěstu pomocí úchylných fotek

Kolik bere prodavačka v Česku a kolik ve Švýcarsku? TO JE ROZDÍL!

tn.cz / hmr

Související články

+4
gejbler
Samé zbytečné a neužitečné povolaní.. Čím zbytečnější povolání tím větší plat.. Co elektrikaři, zednici, instalateři, zemědělci a další dělníci kteří tvrdě makaj, aby jste žili v luxusu a nemuseli se ...
+1
donchicho
Myslim si, ze nejvetsi rozdil je mezi prazskym hrade a zbytkem republiky co se platu tyče.
korem1 6.1.2014 23:23
+1
Co se týče toho programátora - všechno se to odvijí kde pracujete (čili také od pracovních portálů, kde si práce najdete), já sem si našel práci skrz http://timone.cz/ (kdyby někdo chtěl se taky podívat) a ten plat je spíš na té horní hranici :)
donchicho 24.10.2013 00:41
+1
Myslim si, ze nejvetsi rozdil je mezi prazskym hrade a zbytkem republiky co se platu tyče.
gejbler 24.10.2013 00:25
+4
Samé zbytečné a neužitečné povolaní.. Čím zbytečnější povolání tím větší plat.. Co elektrikaři, zednici, instalateři, zemědělci a další dělníci kteří tvrdě makaj, aby jste žili v luxusu a nemuseli se vrátit do doby kamené..... ?
27,46
27,50
20,42
20,47
34,72
34,78
22,58
22,63
další měny

Hlavní zprávy

Konspirace nebo pravda?

Proč se zřítil malajsijský boeing? PĚT DĚSIVÝCH TEORIÍ

1668710

Všichni se dohadují, kdo sestřelil malajsijský boeing nad Ukrajinou. Byli to proruští separatisté? Byla to ukrajinská armáda? Byli ...

 Celý článek

Hlavní zprávy

1668710
Konspirace nebo pravda?

Proč se zřítil malajsijský boeing? PĚT DĚSIVÝCH TEORIÍ

Všichni se dohadují, kdo sestřelil malajsijský boeing nad Ukrajinou. Byli to proruští separatisté? Byla to ukrajinská armáda? Byli ...

 Celý článek
velká fotogalerie
Opuštěné lunaparky
to jsou výhledy

NESKUTEČNÉ: Při pohledu na opuštěné lunaparky běhá mráz po zádech

Podívejte se s námi na velkou galerii míst, která dříve dělala radost tisícům lidem a nyní si je příroda pomalu bere zpátky. Řeč je ...

 Celý článek
Michal Hrůza
manželka se zhroutila

Zpěvák Michal Hrůza dál bojuje o život. Rozhodnou následující dny

Zpěvák a bývalý frontman kapely Ready Kirken Michal Hrůza, který při potyčce v baru na ostravské Stodolní utrpěl vážné zranění a má ...

 Celý článek
reklama
reklama

Komunikujte přes ICQ pohodlně z jednoho místa

Nové ICQ nabízí spoustu VÝHOD, které vám ulehčí vaši komunikaci s přáteli. Chat, SMS zprávy zdarma, audio i video hovory, nově i komunikaci s přáteli na Facebooku a Gmailu!

reklama