Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do sekce Red Přejít na sekci Sport Přejít na sekci Magazín Přejít na sekci Blogy Přejít na web nova.cz
Přihlášení »  |  Registrace »
aktualizováno 07:19 24.10.2013
Velké rozdíly

PŘEHLEDY PLATŮ: Kde platí nejvíc? Rozdíl mezi Zlínem a Libercem je až 16 tisíc!

Platy
Ilustrační foto
Foto: mediafax / Thinkstock
Sdílet Přidat názor

Stejná pozice, ale úplně rozdílný plat. I taková je realita v Česku. Například recepční v Brně si vydělá až o 6 tisíc víc než její kolegyně v Olomouci! Ještě výraznější je rozdíl mezi IT technikem na Liberecku a ve Zlíně. Tam je to až 16 tisíc.

V Praze je blaze, to je okřídlené úsloví. Jenže neplatí to v každém zaměstnání, v některých profesích totiž dostane více v jiném kraji. "Například v Libereckém kraji to je ve strojírenství a výrobě," říká ředitel personální společnosti Grafton Recritment Luboš Rejchrt. Nicméně je podle něj hlavní město stále zaslíbeným místem pro širokou skupinu zájemců o práci.
 

Právě v Libereckém kraji se daří například IT technikům. "V průměru vydělávají o něco více než v Praze," tvrdí Rejchrt. O tom, že Liberecko je pro "ajťáky" zaslíbené svědčí i fakt, že ve Zlíně lidé na stejné pozici dostávají až o 16 tisíc korun méně! "Stále více se setkáváme s rozdíly u nižších a středních pracovních pozic v rámci jednotlivých regionů," doplňuje.
 

Tabulka - Přehled platů na vybraných pracovních pozicích v jednotlivých krajích

 

Podle Rejchrta z personální agentury také se Češi stále více uchylují k tomu, že za práci dojíždějí, nebo se dokonce kvůli ní stěhují. "Podle našich výzkumů jsou lidé ochotni každý den dojíždět za prací až 45 minut. V minulosti to bylo pouze půl hodiny," poukazuje.
 

Profesia days 2013 Hledáte práci? Máme pro vás stovky volných pracovních míst!


A o jaké pozice je nyní na trhu práce zájem? "Nejvíce poptávané pozice na trhu jsou vývojáři a analytici se znalostí angličtiny," uvedl Rejchrt. Zájem je i po technicky vzdělaných lidech se znalostí angličtiny nebo němčiny a o pracovníky ve farmaceutickém průmyslu.
 

Naopak prý opadá zájem o pracovníky v bankovnictví. Stále také pokračuje stagnace stavebnictví, z toho vyplývá, že je po nových zaměstnancích v tomto oboru také není příliš zájem.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Známe platy v Hollywoodu. Cruise loni vydělal 1,5 miliardy

Nechutně bohatý trapák: Tenhle podivín si hledá nevěstu pomocí úchylných fotek

Kolik bere prodavačka v Česku a kolik ve Švýcarsku? TO JE ROZDÍL!

tn.cz / hmr

Související články

+4
gejbler
Samé zbytečné a neužitečné povolaní.. Čím zbytečnější povolání tím větší plat.. Co elektrikaři, zednici, instalateři, zemědělci a další dělníci kteří tvrdě makaj, aby jste žili v luxusu a nemuseli se ...
+1
donchicho
Myslim si, ze nejvetsi rozdil je mezi prazskym hrade a zbytkem republiky co se platu tyče.
korem1 6.1.2014 23:23
+1
Co se týče toho programátora - všechno se to odvijí kde pracujete (čili také od pracovních portálů, kde si práce najdete), já sem si našel práci skrz http://timone.cz/ (kdyby někdo chtěl se taky podívat) a ten plat je spíš na té horní hranici :)
donchicho 24.10.2013 00:41
+1
Myslim si, ze nejvetsi rozdil je mezi prazskym hrade a zbytkem republiky co se platu tyče.
gejbler 24.10.2013 00:25
+4
Samé zbytečné a neužitečné povolaní.. Čím zbytečnější povolání tím větší plat.. Co elektrikaři, zednici, instalateři, zemědělci a další dělníci kteří tvrdě makaj, aby jste žili v luxusu a nemuseli se vrátit do doby kamené..... ?
27,40
27,45
19,87
19,90
33,33
33,39
22,46
22,50
další měny

Hlavní zprávy

Chutně a levně

Velikonoční RECEPT LÁDI HRUŠKY: Upečte si jednoduchý tvarohový MAZANEC

Hruška dělá mazanec

NOVÝ RECEPT: Velikonoce jsou končně tady a pro tuto příležitost inspektor TV Nova Láďa Hruška připravil speciální mazanec z tvarohového ...

 Celý článek

Hlavní zprávy

Hruška dělá mazanec
Chutně a levně

Velikonoční RECEPT LÁDI HRUŠKY: Upečte si jednoduchý tvarohový MAZANEC

NOVÝ RECEPT: Velikonoce jsou končně tady a pro tuto příležitost inspektor TV Nova Láďa Hruška připravil speciální mazanec z tvarohového ...

 Celý článek
Gross na premiéře
VELKÝ DEN

Ochrnutý Gross se pokusil s vypětím všech sil ZATLESKAT DCEŘI

V pražském Divadle Brodway se uskutečnila premiéra nové muzikálové komedie Adam a Eva. Ve hře hraje dcera expremiéra Grosse Natálka. ...

 Celý článek
RAKOVINA
Unikátní výzkum

NOVÁ STUDIE: Rakovina u žen souvisí s věkem otce při jejich početí, tvrdí vědci

Američtí vědci přišli s novou studií, v níž tvrdí, že stáří otce v době početí jeho dcery může zásadně ovlivnit, zda žena v dospělosti ...

 Celý článek
reklama
reklama

Komunikujte přes ICQ pohodlně z jednoho místa

Nové ICQ nabízí spoustu VÝHOD, které vám ulehčí vaši komunikaci s přáteli. Chat, SMS zprávy zdarma, audio i video hovory, nově i komunikaci s přáteli na Facebooku a Gmailu!

reklama