Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do sekce Red Přejít na sekci Sport Přejít na sekci Magazín Přejít na sekci Blogy Přejít na web nova.cz
Přihlášení »  |  Registrace »
aktualizováno 15:40 25.12.2011

Víme, kolik sms jste poslali na Vánoce! Podívejte se!

Sdílet Přidat názor

Na Štědrý den si lidé v síti mobilního operátora T-Mobile nejčastěji posílali krátké textové zprávy, celkem jich bylo 27,3 milionu.

"Štědrodenní provoz v síti T-Mobile se držel trendu posledních let," řekla Kemrová. "Celkový provoz meziročně nepatrně poklesl o necelých 0,2 procenta, celkový počet hovorů se mírně zvýšil, a to o jedno procento na 16,7 milionu. Lidé i nadále pro vánoční přání nejčastěji volí textovou zprávu, nicméně letos jich SMS centrum zpracovalo 'pouze' 27,3 milionu, což představuje meziroční pokles téměř o osm procent. Výrazně ovšem vzrostl počet obrázkových zpráv, kterých MMS centrum jich přijalo 277 430, tedy o více než 18 procent více než vloni," dodala.

reklama

 

ČTĚTE TAKÉ:

ŽIVOT NA MARSU? Snad pod zemí, doufají vědci

 

 

Na Štědrý den rok od roku více voláme, i když stále převažují textové zprávy. Celkový počet příchozích i odchozích hovorů přesáhl téměř 16,7 milionu, což představuje meziroční nárůst o jedno procento. Téměř 8,8 milionu hovorů z tohoto počtu uskutečnili zákazníci T-Mobile. Největší hlasový provoz se mírně posunul směrem k ránu – zákazníci byli nejaktivnější 10.00 a 11.00, kdy bylo uskutečněno téměř 1,7 milionu hovorů. Zvýšený provoz byl také mezi 19. a 21. hodinou, kdy si lidé sdělují dojmy z vánoční nadílky.

 

 

Zákazníci T-Mobile k rozesílání textových zpráv využívají vedle svých telefonů také nejrůznější externí aplikace. Ovšem naprostá většina SMS je odeslána z mobilů - letos na Štědrý den jich bylo více než 24,5 milionu, tedy o necelých šest procent méně než v roce 2010. Nejrušnější SMS hodinou byl úsek 12:30 – 13:30, kdy SMS centrum zpracovalo více než 2,5 milionu zpráv. V nejrušnější čtvrthodině 12:45 – 13:00 pak bylo zpracováno 635 tisíc zpráv.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Učení jako v Matrixu? Už brzy, slibují vědci

 

Po loňském poklesu zaznamenaly nárůst multimediální zprávy (MMS): zatímco v roce 2010 na Štědrý den prošlo MMS centrem zhruba 235 tisíc zpráv (odeslaných z mobilů, externích aplikací a internetu), letos tento počet dosáhl 277 tisíc, tedy o plných 18 procent více. Nejrušnější MMS provoz byl letos překvapivě už dopoledne – mezi 13:00 a 14:00. Během tohoto úseku MMS centrem prošlo téměř 24 tisíc multimediálních zpráv z mobilů, externích aplikací a internetu. Multimediální špičkou byla čtvrthodina 13:00 – 13:15, kdy MMS centrum přijalo sedm tisíc zpráv.

 

Pokles počtu odeslaných krátkých textových zpráv zaznamenal během Štědrého dne nejmladší český operátor Vodafone, naopak se mu meziročně zvýšil objem přenesených dat. Informoval o tom v neděli oborový server Mobilmania.

 

Štědrý den v síti Vodafonu potvrdil vzrůstající oblibu chytrých mobilů, dat se přeneslo o 130 procent více než loni.

 

Nejvíce se datovalo až večer mezi devátou a desátou hodinou. Hovorů spojil operátor téměř 7,9 milionu, což je meziročně o 2,4 procenta více. Nejvíce se volalo dopoledne mezi desátou a jedenáctou. Krátkých textových zpráv odeslali zákazníci celkem 17 miliónů, tedy o osm procent méně než loni.

 

ČTĚTE TAKÉ:

MILIONY PRO ÚŘEDNÍKY! Ministerstva nadělovala prémie

 

Z toho zhruba 2,3 milionu bylo odeslaných z Vodafone Parku. Špička SMS nastala v 13.18. Multimediálních zpráv odeslali zákazníci téměř 131 tisíc, což je o dvě procenta více než loni.

 

Mezi další zajímavosti patří fakt, že nejvíce se volalo na Slovensko. Dále pak na Ukrajinu, do Německa, Ruska, do Itálie a Vietnamu.
 

tn.cz / Mediafax
27,44
27,48
20,36
20,41
34,78
34,84
22,58
22,63
další měny

Hlavní zprávy

Konspirace nebo pravda?

Proč se zřítil malajsijský boeing? PĚT DĚSIVÝCH TEORIÍ

1668710

Všichni se dohadují, kdo sestřelil malajsijský boeing nad Ukrajinou. Byli to proruští separatisté? Byla to ukrajinská armáda? Byli ...

 Celý článek

Hlavní zprávy

1668710
Konspirace nebo pravda?

Proč se zřítil malajsijský boeing? PĚT DĚSIVÝCH TEORIÍ

Všichni se dohadují, kdo sestřelil malajsijský boeing nad Ukrajinou. Byli to proruští separatisté? Byla to ukrajinská armáda? Byli ...

 Celý článek
velká fotogalerie
Opuštěné lunaparky
to jsou výhledy

NESKUTEČNÉ: Při pohledu na opuštěné lunaparky běhá mráz po zádech

Podívejte se s námi na velkou galerii míst, která dříve dělala radost tisícům lidem a nyní si je příroda pomalu bere zpátky. Řeč je ...

 Celý článek
Michal Hrůza
manželka se zhroutila

Zpěvák Michal Hrůza dál bojuje o život. Rozhodnou následující dny

Zpěvák a bývalý frontman kapely Ready Kirken Michal Hrůza, který při potyčce v baru na ostravské Stodolní utrpěl vážné zranění a má ...

 Celý článek
reklama
reklama

Komunikujte přes ICQ pohodlně z jednoho místa

Nové ICQ nabízí spoustu VÝHOD, které vám ulehčí vaši komunikaci s přáteli. Chat, SMS zprávy zdarma, audio i video hovory, nově i komunikaci s přáteli na Facebooku a Gmailu!

reklama