Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do sekce Red Přejít na sekci Sport Přejít na sekci Magazín Přejít na sekci Blogy Přejít na web nova.cz
Přihlášení »  |  Registrace »
aktualizováno 15:40 25.12.2011

Víme, kolik sms jste poslali na Vánoce! Podívejte se!

Sdílet Přidat názor

Na Štědrý den si lidé v síti mobilního operátora T-Mobile nejčastěji posílali krátké textové zprávy, celkem jich bylo 27,3 milionu.

"Štědrodenní provoz v síti T-Mobile se držel trendu posledních let," řekla Kemrová. "Celkový provoz meziročně nepatrně poklesl o necelých 0,2 procenta, celkový počet hovorů se mírně zvýšil, a to o jedno procento na 16,7 milionu. Lidé i nadále pro vánoční přání nejčastěji volí textovou zprávu, nicméně letos jich SMS centrum zpracovalo 'pouze' 27,3 milionu, což představuje meziroční pokles téměř o osm procent. Výrazně ovšem vzrostl počet obrázkových zpráv, kterých MMS centrum jich přijalo 277 430, tedy o více než 18 procent více než vloni," dodala.

reklama

 

ČTĚTE TAKÉ:

ŽIVOT NA MARSU? Snad pod zemí, doufají vědci

 

 

Na Štědrý den rok od roku více voláme, i když stále převažují textové zprávy. Celkový počet příchozích i odchozích hovorů přesáhl téměř 16,7 milionu, což představuje meziroční nárůst o jedno procento. Téměř 8,8 milionu hovorů z tohoto počtu uskutečnili zákazníci T-Mobile. Největší hlasový provoz se mírně posunul směrem k ránu – zákazníci byli nejaktivnější 10.00 a 11.00, kdy bylo uskutečněno téměř 1,7 milionu hovorů. Zvýšený provoz byl také mezi 19. a 21. hodinou, kdy si lidé sdělují dojmy z vánoční nadílky.

 

 

Zákazníci T-Mobile k rozesílání textových zpráv využívají vedle svých telefonů také nejrůznější externí aplikace. Ovšem naprostá většina SMS je odeslána z mobilů - letos na Štědrý den jich bylo více než 24,5 milionu, tedy o necelých šest procent méně než v roce 2010. Nejrušnější SMS hodinou byl úsek 12:30 – 13:30, kdy SMS centrum zpracovalo více než 2,5 milionu zpráv. V nejrušnější čtvrthodině 12:45 – 13:00 pak bylo zpracováno 635 tisíc zpráv.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Učení jako v Matrixu? Už brzy, slibují vědci

 

Po loňském poklesu zaznamenaly nárůst multimediální zprávy (MMS): zatímco v roce 2010 na Štědrý den prošlo MMS centrem zhruba 235 tisíc zpráv (odeslaných z mobilů, externích aplikací a internetu), letos tento počet dosáhl 277 tisíc, tedy o plných 18 procent více. Nejrušnější MMS provoz byl letos překvapivě už dopoledne – mezi 13:00 a 14:00. Během tohoto úseku MMS centrem prošlo téměř 24 tisíc multimediálních zpráv z mobilů, externích aplikací a internetu. Multimediální špičkou byla čtvrthodina 13:00 – 13:15, kdy MMS centrum přijalo sedm tisíc zpráv.

 

Pokles počtu odeslaných krátkých textových zpráv zaznamenal během Štědrého dne nejmladší český operátor Vodafone, naopak se mu meziročně zvýšil objem přenesených dat. Informoval o tom v neděli oborový server Mobilmania.

 

Štědrý den v síti Vodafonu potvrdil vzrůstající oblibu chytrých mobilů, dat se přeneslo o 130 procent více než loni.

 

Nejvíce se datovalo až večer mezi devátou a desátou hodinou. Hovorů spojil operátor téměř 7,9 milionu, což je meziročně o 2,4 procenta více. Nejvíce se volalo dopoledne mezi desátou a jedenáctou. Krátkých textových zpráv odeslali zákazníci celkem 17 miliónů, tedy o osm procent méně než loni.

 

ČTĚTE TAKÉ:

MILIONY PRO ÚŘEDNÍKY! Ministerstva nadělovala prémie

 

Z toho zhruba 2,3 milionu bylo odeslaných z Vodafone Parku. Špička SMS nastala v 13.18. Multimediálních zpráv odeslali zákazníci téměř 131 tisíc, což je o dvě procenta více než loni.

 

Mezi další zajímavosti patří fakt, že nejvíce se volalo na Slovensko. Dále pak na Ukrajinu, do Německa, Ruska, do Itálie a Vietnamu.
 

tn.cz / Mediafax
27,42
27,47
19,86
19,89
33,33
33,39
22,46
22,51
další měny

Hlavní zprávy

vyberete si?

Auta a dodávky za pár tisícovek! Ministerstvo nabízí majetek

Prodej nepotřebného majetku

Ministerstvo vnitra se opět zbavuje majetku, o němž úředníci usoudili, že už ho resort nikdy nebude potřebovat. K mání jsou proto auta, ...

 Celý článek

Hlavní zprávy

Prodej nepotřebného majetku
vyberete si?

Auta a dodávky za pár tisícovek! Ministerstvo nabízí majetek

Ministerstvo vnitra se opět zbavuje majetku, o němž úředníci usoudili, že už ho resort nikdy nebude potřebovat. K mání jsou proto auta, ...

 Celý článek
galerie
Poolympijské Soči - město duchů
smutný pohled

OBRAZEM: Ze Soči je město duchů, popraskaného asfaltu a toulavých psů

Mladý ruský bloger a fotograf Alexander Valov poslal světu pohlednici z olympijského Soči. Pár týdnů po sportovním svátku pod pěti ...

 Celý článek
Počasí_srážky
bláznivé počasí

Českem se přehnala vlna BOUŘEK A KRUPOBITÍ!

Česko po Velikonocích sužují bouřky a krupobití. Voda vyplavila sklepy a zničila cesty a dnes to nebylo o nic lepší. Přihnalo se to ...

 Celý článek
reklama
reklama

Komunikujte přes ICQ pohodlně z jednoho místa

Nové ICQ nabízí spoustu VÝHOD, které vám ulehčí vaši komunikaci s přáteli. Chat, SMS zprávy zdarma, audio i video hovory, nově i komunikaci s přáteli na Facebooku a Gmailu!

reklama