Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do sekce Red Přejít na sekci Sport Přejít na sekci Magazín Přejít na sekci Blogy Přejít na web nova.cz
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

České hory jsou plné lyžařů. Přehled sjezdovek a KAMERY

Sjezdové lyžování. Ilustrační foto
Video: TV Nova

Vložit video na:

Čerstvý sníh, slunečné počasí a mírný mráz vytvořily ideální podmínky pro lyžování. Horská střediska jsou plná.

Před víkendem nasněžilo na českých horách několik centimetrů nového sněhu. V sobotu vysvitlo sluníčko a teplota je ve vyšších polohách mírně pod bodem mrazu. Vane jen čerstvý vítr.

 

V pátek navíc měly děti pololetní prázdniny a od pondělí začínají v několika okresech prázdniny jarní. Někteří rodiče si proto vzali dovolenou, aby si prodloužili víkend.  I proto jsou horská střediska plná lyžařů a snowboardistů.

 

Většina skiareálů v Jižních Čechách byla v sobotu v totálním obležení. Na parkovištích se nedalo zaparkovat, sjezdovky vypadaly jako nejrušnější ulice před Vánocemi.


Například na šumavském Zadově mají 75 centimetrů sněhu a od sobotního rána na svahu lyžuje 1300 lidí. Na Lipně leží metr sněhu a v sobotu odpoledne tam lyžovaly 4 tisíce lidí.

 

"V přepočtu vychází na jednoho lyžaře zhruba metr a půl sjezdovky,“ říká provozovatel tamního areálu.


Rušno bylo i v Krkonoších. Například do Špindlerova Mlýna si našlo cestu na šest tisíc lidí. A to i přesto, že se v sobotu mění turnusy a další tisíce návštěvníků z hor odjížděly.

 

Kvůli dalším přívalům sněhu z noci na sobotu ale měli problémy s obutím aut zejména cizinci. Stovky jich proto musely v sebemenším kopci nasazovat sněhové řetězy.

 

Lyžaři zaplnili nejen sjezdovky, ale i běžecké stopy. Provozovatelé vleků a běžkařských tratí proto očekávají nejlepší týden letošní zimy. Počasí totiž má být stále dobré.

 

Podrobné informace o největších střediscích včetně webkamer najdete tady:

 

Železná Ruda / Špičák - Šumava - 120 centimetrů sněhu, 9 vleků v provozu. Více čtěte zde.

 

Klínovec – Krušné hory - 75 centimetrů sněhu, 12 vleků v provozu. Více čtěte zde.

 

Ještěd – Jizerské hory – 45 centimetrů sněhu, 10 vleků v provozu. Více čtěte zde.

 

Pec pod Sněžkou – Krkonoše - 50 centimetrů sněhu, 11 vleků v provozu. Více čtěte zde.

 

Deštné – Orlické hory - 70 centimetrů sněhu, 7 vleků v provozu. Více čtěte zde.

 

Červenohorské sedlo – Jeseníky - 45 centimetrů sněhu, 8 vleků v provozu. Více čtěte zde.

 

Bílá – Beskydy - 50 centimetrů sněhu, 6 vleků v provozu. Více čtěte zde.

 

Rozcestník na ostatní střediska najdete tady.

Přidat názor (0)
Poslat e-mailem
Tisk
3 hlasů
reklama
reklama
Související články
Zraněný lyžař

V Rakousku vytahují záchranáři peníze ze zraněných ...

více
Snowboard

Nejvíc se na hory jezdí v době jarních prázdnin - a ...

více
Vrtulník zachraňuje zraněné na sněhu. Ilustrační foto

V lyžařském areálu v Herlíkovicích se ve středu odpoledne ...

více
Reklamní sdělení
Nejčtenější články
Nejkomentovanější články
Nejlépe hodnocené články
další videa »Krátké zprávy
90 sekund
reklama
Spočítejte si cenu skipasu
Země
Středisko
Počet
dospělých: dětí: dnů:
reklama
reklama
Header Spacer
Ankety
Kam se letos chystáte na hory?
Bar
46%
Bar
4%
Bar
14%
Bar
11%
Bar
25%
reklama