Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do sekce Red Přejít na sekci Sport Přejít na sekci Magazín Přejít na sekci Blogy Přejít na web nova.cz
Přihlášení »  |  Registrace »
aktualizováno 08:03 25.2.2013
kanibal v uniformě

Policista plánoval únosy žen a chtěl je sníst. Udala ho manželka

Vražda - ilustrační obrázek
Foto: Thinkstockphotos
Sdílet Přidat názor

Policista, který plánoval únosy žen, aby je pak mohl sníst, stane dnes před americkým soudem. Chce porotěš vysvětlit, že šlo jen o nevinné fantazírování.

Před soudem v New Yorku dnes stane policista Gilbert Valle obviněný z plánování únosů žen, které hodlal údajně potom jíst. Před porotou chce ale dokázat, že šlo o pouhé fantazie - a vynést na světlo online subkulturu lidí, kteří na síti sdílejí násilné sexuální fantazie, napsala agentura Reuters. Dnes budou v jeho případě proneseny úvodní řeči.

 

Muže ve věku 28 let zatkli vloni v říjnu agenti Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI). Byl obviněn a hrozí mu doživotní vězení. Státní agenty na Vallea upozornila jeho odloučená manželka.

 

Reeva Stenkamp a Oscar Pistorius To je rodina! Pistorius rozbil přítelkyni pálkou hlavu, jeho bratr zabil ženu na motorce

 

V jeho počítači policie nalezla soubor, který obsahoval nejméně sto jmen a fotografií žen, u některých byla i adresa a popis. Některé informace o vyhlédnutých obětech získával v policejní databázi. Valle je údajně sledoval v práci i doma.

 

Jednou ze zamýšlených obětí měla být i osmnáctiletá studentka, o které se bývalý policista na síti vyjádřil, že "by se mu akorát vešla do trouby".

 

Soudní psychiatr označil jeho fantazie za zvrhlé, nemá prý ale sklony k násilí. To prosazuje i jeho obhájkyně Jullie Gattová. Valle podle ní na internetu jen konverzoval s lidmi s podobnými fantaziemi a úchylkami.

 

Nůž od krve Krvavý masakr! Otec našel doma tři podřezané děti. Vraždila máma

 

Obviněný byl i muž z New Jersey, který údajně s Vallem plánoval únos a znásilnění ženy z Manhattanu. I tento čekatel na soud tvrdí, že neměl v úmyslu někomu vážně ublížit.

 

Jako svědectví obhajoby má být v budoucnu ve Valleově případu porotě představeno video s výpovědí jistého Moskvana, který rozběhl sociální síť pro lidi s podobnými sexuálními úchylkami. Síť má 38.000 členů, kteří mohou své netradiční choutky sdílet, a podmínku, že fantazírovat je možné jen bez reálného násilí.

 

Před několika lety se ve světě nechvalně proslavil Němec Armin Meiwes, takzvaný kanibal z Rottenburgu. V roce 2006 byl tento muž odsouzen na doživotí za to, že o pět let dříve jistému inženýrovi z Berlína uřízl penis, pak muže zabil a částečně snědl.
 

tn.cz / ČTK

Související články

27,42
27,47
19,86
19,89
33,33
33,39
22,46
22,51
další měny

Hlavní zprávy

vyberete si?

Auta a dodávky za pár tisícovek! Ministerstvo nabízí majetek

Prodej nepotřebného majetku

Ministerstvo vnitra se opět zbavuje majetku, o němž úředníci usoudili, že už ho resort nikdy nebude potřebovat. K mání jsou proto auta, ...

 Celý článek

Hlavní zprávy

Prodej nepotřebného majetku
vyberete si?

Auta a dodávky za pár tisícovek! Ministerstvo nabízí majetek

Ministerstvo vnitra se opět zbavuje majetku, o němž úředníci usoudili, že už ho resort nikdy nebude potřebovat. K mání jsou proto auta, ...

 Celý článek
galerie
Poolympijské Soči - město duchů
smutný pohled

OBRAZEM: Ze Soči je město duchů, popraskaného asfaltu a toulavých psů

Mladý ruský bloger a fotograf Alexander Valov poslal světu pohlednici z olympijského Soči. Pár týdnů po sportovním svátku pod pěti ...

 Celý článek
Počasí_srážky
bláznivé počasí

Českem se přehnala vlna BOUŘEK A KRUPOBITÍ!

Česko po Velikonocích sužují bouřky a krupobití. Voda vyplavila sklepy a zničila cesty a dnes to nebylo o nic lepší. Přihnalo se to ...

 Celý článek
reklama
reklama

Komunikujte přes ICQ pohodlně z jednoho místa

Nové ICQ nabízí spoustu VÝHOD, které vám ulehčí vaši komunikaci s přáteli. Chat, SMS zprávy zdarma, audio i video hovory, nově i komunikaci s přáteli na Facebooku a Gmailu!

reklama