Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do sekce Red Přejít na sekci Sport Přejít na sekci Magazín Přejít na sekci Blogy Přejít na web nova.cz
Přihlášení »  |  Registrace »
08:24 11.8.2013
neuvěřitelné

Kdo je tajemná Mona Lisa? Vědci objevili pozůstatky!

Mona Lisa
Lisa Gherardini Del Giocondo?
Foto: tvnoviny.sk
Sdílet Přidat názor

Lisa Gherardini Del Giocondo alias Mona Lisa. Vědci věří, že objevili pozůstatky ženy, jejíž portrét se stal nejslavnějším na světě.

Tajemný úsměv, tajemná žena. Usmívá se? A kdo vůbec byla Mona Lisa, kterou zvěčnil Leonardo da Vinci? Tyto otázky trápily historiky a milovníky umění dlouhou dobu. Teď na ně možná vědci našli odpověď. Tvrdí, že našli její kostru.

reklama


Pokud mají pravdu, Mona Lisa se jmenovala Lisa Gherardini Del Giocondo a byla ženou obchodníka, který žil naproti Leonardova domu. Francesco Del Giocondo si objednal její portrét, aby oslavil její těhotenství nebo koupi domu.


Minulý rok bylo v klášteře sv. Uršuly ve Florencii objeveno několik koster, z nichž jedna by mohla patřit Moně Lise. Lisa Gherardini se po smrti svého muže stala jeptiškou a v roce 1542 ve věku 63 let zemřela v tomto klášteře.


"Právě teď provádíme uhlíkové zkoušky na třech z osmi koster nalezených v klášteře sv. Uršuly, které by mohly patřit Lise Gherardini. Uhlíkové testy ukážou, která kostra pochází z roku 1500. Výsledky nám řeknou, na které kostře máme provést testy DNA," řekl Daily Mailu vedoucí národního výboru v Itálii pro kulturní dědictví Silvano Vinceti.
 

Mona Lisa v pařížském Louvre MONA LISA VSTANE Z HROBU! Vědci vyzvednou ostatky da Vinciho "modelky"


Vědci teď ještě otevřeli rodinnou hrobku v bazilice Santissima Annunziata ve Florencii, ve které je pochován její muž a synové. Jejich ostatky pomohou při identifikaci kostry z kláštera.


Pokud vědci uspějí, Vinceti chce porovnat Leonardův obraz a ostatky a pokusit se o rekonstrukci obličeje. Tajemství, které zahalovalo da Vinciho obraz, navždy zmizí.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Svět se křižuje. Ježíš prý hulil a lemtal pivo!

Útěk z tábora 14: Z téhle knihy vás bude mrazit!

Doutníky, chlast a slanina. To jsou neuvěřitelné recepty na dlouhověkost

tn.cz / anš

Související články

kalnormin1 11.8.2013 14:09
0
minibus: nic proti Chaplinovi , Matuška byl taky cikán. Jako komedianti byli vždy cikáni dobrý a to se jim daří dodnes všem.
minibus 11.8.2013 13:17
0
kalnormin1,,,, kdo vi,,,, i Charlie Chaplin byl Rom,,,
dvorskymarek 11.8.2013 13:17
0
Minibus: Jestli tohle je "Romka", tak cikáni jsou pracovití, nenásilní a nikdy nikdo z nich nebyl kriminální živel.

Hlavní zprávy

Kramného odposlouchávali

ODPOSLECHY! Kramný měl po celém bytě policejní štěnice

Petr Kramný a jeho žena Monika

Advokátka Petra Kramného, který čelí obvinění z vraždy manželky Moniky a dcery Kláry, nepřímo potvrdila, že byl její klient odposloucháván.

... Celý článek

Hlavní zprávy

Petr Kramný a jeho žena Monika
Kramného odposlouchávali

ODPOSLECHY! Kramný měl po celém bytě policejní štěnice

Advokátka Petra Kramného, který čelí obvinění z vraždy manželky Moniky a dcery Kláry, nepřímo potvrdila, že byl její klient odposloucháván.

... Celý článek
Vražda Kateřiny Kolářové
pardubicko

Přítel a vrah Kateřiny (30) udělal školáckou chybu! Víme, jak ho dostali!

Tělo pohřešované Kateřiny Kolářové se našlo. K vraždě se později přiznal její přítel Mirek. Jak ho policisté usvědčili? Udělal základní ...

 Celý článek
Vrah Kateřiny Kolářové
VIDEO

Krásnou Katku (30) zavraždil její přítel Mirek. Takhle o ní mluvil před pár dny. ROZHOVOR

Po více než měsíci pátrání policie našla tělo Kateřiny Kolářové, která byla naposledy viděna v bydlišti svého přítele. A právě toho ...

 Celý článek
reklama
reklama

Komunikujte přes ICQ pohodlně z jednoho místa

Nové ICQ nabízí spoustu VÝHOD, které vám ulehčí vaši komunikaci s přáteli. Chat, SMS zprávy zdarma, audio i video hovory, nově i komunikaci s přáteli na Facebooku a Gmailu!

reklama