Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do sekce Red Přejít na sekci Sport Přejít na sekci Magazín Přejít na sekci Blogy Přejít na web nova.cz
Přihlášení »  |  Registrace »
08:24 11.8.2013
neuvěřitelné

Kdo je tajemná Mona Lisa? Vědci objevili pozůstatky!

Mona Lisa
Lisa Gherardini Del Giocondo?
Foto: tvnoviny.sk
Sdílet Přidat názor

Lisa Gherardini Del Giocondo alias Mona Lisa. Vědci věří, že objevili pozůstatky ženy, jejíž portrét se stal nejslavnějším na světě.

Tajemný úsměv, tajemná žena. Usmívá se? A kdo vůbec byla Mona Lisa, kterou zvěčnil Leonardo da Vinci? Tyto otázky trápily historiky a milovníky umění dlouhou dobu. Teď na ně možná vědci našli odpověď. Tvrdí, že našli její kostru.

reklama


Pokud mají pravdu, Mona Lisa se jmenovala Lisa Gherardini Del Giocondo a byla ženou obchodníka, který žil naproti Leonardova domu. Francesco Del Giocondo si objednal její portrét, aby oslavil její těhotenství nebo koupi domu.


Minulý rok bylo v klášteře sv. Uršuly ve Florencii objeveno několik koster, z nichž jedna by mohla patřit Moně Lise. Lisa Gherardini se po smrti svého muže stala jeptiškou a v roce 1542 ve věku 63 let zemřela v tomto klášteře.


"Právě teď provádíme uhlíkové zkoušky na třech z osmi koster nalezených v klášteře sv. Uršuly, které by mohly patřit Lise Gherardini. Uhlíkové testy ukážou, která kostra pochází z roku 1500. Výsledky nám řeknou, na které kostře máme provést testy DNA," řekl Daily Mailu vedoucí národního výboru v Itálii pro kulturní dědictví Silvano Vinceti.
 

Mona Lisa v pařížském Louvre MONA LISA VSTANE Z HROBU! Vědci vyzvednou ostatky da Vinciho "modelky"


Vědci teď ještě otevřeli rodinnou hrobku v bazilice Santissima Annunziata ve Florencii, ve které je pochován její muž a synové. Jejich ostatky pomohou při identifikaci kostry z kláštera.


Pokud vědci uspějí, Vinceti chce porovnat Leonardův obraz a ostatky a pokusit se o rekonstrukci obličeje. Tajemství, které zahalovalo da Vinciho obraz, navždy zmizí.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Svět se křižuje. Ježíš prý hulil a lemtal pivo!

Útěk z tábora 14: Z téhle knihy vás bude mrazit!

Doutníky, chlast a slanina. To jsou neuvěřitelné recepty na dlouhověkost

tn.cz / anš

Související články

kalnormin1 11.8.2013 14:09
0
minibus: nic proti Chaplinovi , Matuška byl taky cikán. Jako komedianti byli vždy cikáni dobrý a to se jim daří dodnes všem.
minibus 11.8.2013 13:17
0
kalnormin1,,,, kdo vi,,,, i Charlie Chaplin byl Rom,,,
dvorskymarek 11.8.2013 13:17
0
Minibus: Jestli tohle je "Romka", tak cikáni jsou pracovití, nenásilní a nikdy nikdo z nich nebyl kriminální živel.

Hlavní zprávy

Konspirace nebo pravda?

Proč se zřítil malajsijský boeing? PĚT DĚSIVÝCH TEORIÍ

1668710

Všichni se dohadují, kdo sestřelil malajsijský boeing nad Ukrajinou. Byli to proruští separatisté? Byla to ukrajinská armáda? Byli ...

 Celý článek

Hlavní zprávy

1668710
Konspirace nebo pravda?

Proč se zřítil malajsijský boeing? PĚT DĚSIVÝCH TEORIÍ

Všichni se dohadují, kdo sestřelil malajsijský boeing nad Ukrajinou. Byli to proruští separatisté? Byla to ukrajinská armáda? Byli ...

 Celý článek
velká fotogalerie
Opuštěné lunaparky
to jsou výhledy

NESKUTEČNÉ: Při pohledu na opuštěné lunaparky běhá mráz po zádech

Podívejte se s námi na velkou galerii míst, která dříve dělala radost tisícům lidem a nyní si je příroda pomalu bere zpátky. Řeč je ...

 Celý článek
Michal Hrůza
manželka se zhroutila

Zpěvák Michal Hrůza dál bojuje o život. Rozhodnou následující dny

Zpěvák a bývalý frontman kapely Ready Kirken Michal Hrůza, který při potyčce v baru na ostravské Stodolní utrpěl vážné zranění a má ...

 Celý článek
reklama
reklama

Komunikujte přes ICQ pohodlně z jednoho místa

Nové ICQ nabízí spoustu VÝHOD, které vám ulehčí vaši komunikaci s přáteli. Chat, SMS zprávy zdarma, audio i video hovory, nově i komunikaci s přáteli na Facebooku a Gmailu!

reklama