Domácí

O adventu roste počet nehod u obchodních center. Řidiči nedodržují základní pravidla

O adventu roste počet nehod u obchodních center. Řidiči nedodržují základní pravidla
Zdroj: Profimedia

Najít volné místo na parkovišti není vůbec jednoduché. Před Vánocemi je situace ještě těžší. Lidé jsou nervózní a vzniká vyšší riziko nehod. Řidiči také zapomínají, že i na parkovišti platí přednost zprava.

Vánoční čas nepřináší jen klidnou atmosféru a příjemný čas s rodinou. Blížící se Vánoce doprovází zejména starosti s nákupem dárků a stres. Nákupní horečka nejvíce vrcholí v obchodních centrech, kde těžko najdete parkovací místo.

"Nákupní centra, jejich parkoviště a komunikace v bezprostředním okolí se během adventu musí každoročně vypořádat s obrovskou intenzitou provozu, na kterou často nejsou svou infrastrukturou úplně připraveny," uvedl Jan Chalas ze společnosti DataFriends.

Většina parkovišť se před Vánocemi stává místem, kde se tvoří zácpy. V nejhorších případech dochází k dopravním nehodám, protože lidé ztrácí pozornost. Většina z nich totiž zapomíná, že i na parkovišti v nákupních centrech je třeba respektovat dopravní předpisy a značky.

Související obsah

"​Jednou z nejčastějších příčin nehod v nákupních centrech je nedání přednosti zprava. Řidiči na pravidlo zapomínají a jedou bez přemýšlení rovně ven z garáží. Dalším přestupkem řidičů je nedodržování jednosměrek. Mezi poslední dvě nepozornosti řidičů patří nedobrzdění a zkracování si cesty přes parkovací místa. Nelze opomenout ani úzká parkovací místa, která lidem stěžují parkování," uvedl Portalnehod.cz

"Na prvním místě v počtu nehod je nákupní centrum Westfield na pražském Chodově. Poslední dva roky se zde stalo celkem 106 dopravních nehod, s celkovou výší škody 4,73 mil. Kč," řekl Chalas. Druhé místo patří brněnskému centru Olympia, které má na účtu "jen" 13 nehod a škodu ve výši 561 000 Kč.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události