Domácí

Fanoušci tuningu si dali sraz v Hradci. A policejní hlídky zase měly pořádné žně

Fanoušci tuningu si dali sraz v Hradci. A policejní hlídky zase měly pořádné žně
Kontrola účastníků tuningového srazu v Hradci Králové Zdroj: Policie ČR

Když si dají sraz milovníci upravených aut, policisté mají záruku, že si výrazně přilepší do kasy. Víkendový tuningový sraz v Hradci Králové to opět potvrdil, dopravní policie zkontrolovala 160 aut, na pokutách vybrala 40 tisíc korun.

Když byl v Hradci Králové sraz příznivců tuningu na jaře, sjelo se na něj 200 upravených aut. A také policejní hlídky - z přibližně 200 řidičů hned 119 porušilo dopravní předpisy, 111 přestupků vyřešili policisté na místě pokutou a dohromady vybrali 90 tisíc korun.

O uplynulém víkendu se situace opakovala. V sobotu na parkoviště u jednoho z obchodních přijelo na další sraz zhruba 500 "vytuněných" vozů. Součástí akce byla i spanilá jízda přes Lázně Bohdaneč, Rybitví, Pardubice a přehlídka u několika dalších obchoďáků v Hradci.

Zdroj: Policie ČR

​"Celou akci měli pod dohledem dopravní policisté, kteří se zaměřili hlavně na zajištění bezpečnosti a plynulosti silničního provozu," podotýká policejní mluvčí Iva Kormošová.

Policistů byly hned dvě desítky. Hlídky kontrolovaly dodržování předepsané rychlosti, technický stav a nelegální úpravy na autech, používání bezpečnostních pásů a další případné přestupky. Také se zaměřily na alkohol a drogy za volantem.

​Opět se ukázala, že na podobných akcích jdou policisté téměř najisto. Zkontrolovali 160 aut, odhalili 47 různých přestupků a řidičům uložili pokuty za téměř 40 tisíc korun.

"Tři přestupky, z čehož bylo ve dvou případech zjištění u řidičů ovlivnění omamnými látkami, oznámili správnímu orgánu," doplňuje Iva Kormošová.

Související obsah

​"Policisté se stále intenzivně věnují dohledu nad bezpečností silničního provozu. Cílí na nezodpovědné řidiče, kteří usedají za volant svých vozidel pod vlivem alkoholu či drog, dále samozřejmě i na ty řidiče, kteří porušují rychlostní limity, anebo nedodržují jakákoliv další ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích.

Tito řidiči jsou hrozbou, nejenom pro ostatní účastníky silničního provozu, ale i pro sebe samotné. Na silnicích se neustále objevuje velké množství nezodpovědných a neukázněných řidičů, jejichž jednání by v důsledku mohlo mít fatální následky," vysvětluje policejní mluvčí.

Jak to v Hardci Králové vypadalo na jarním tuningovém srazu? Podívejte se:

vak, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události