Domácí

Žhář, který zapálil luxusní auto, se sám potrestal. Zřejmě se také popálil

Pražští kriminalisté v úterý zveřejnili video zachycující žháře, který ve středu 28. září v noci zapálil před prodejnou automobilů Advantage Cars ve vysočanské Freyově ulici luxusní sportovní auto značky Lamborghini Huracán. Pachatel se u toho sám popálil. Majitel vozu škodu odhadl na 11 milionů korun.

Neznámý žhář před dvěma týdny v Praze úmyslně zapálil luxusní lamborghini. Sám ovšem při manipulaci s hořlavinou a ohněm také vzplál, jak ukazují nově zveřejněné kamerové záznamy. Pachatel je nyní v hledáčku policistů.

Muž přišel ke sportovnímu autu před půlnocí s kanystrem hořlaviny, tou pak polil jeho zadní část a vůz zapálil. Během svého počínání však vzplál i on sám, je tedy pravděpodobné, že má popáleniny v obličeji a na rukou.

Související obsah

​"Zveřejněné záběry sice nejsou příliš kvalitní, věříme ale, že někdo by pachatele mohl poznat. Přivítáme proto informace i k osobě ve vašem okolí, která má čerstvé popáleniny v obličeji a na rukou. V neposlední řadě se obracíme i na samotného podezřelého, aby své nepochopitelné jednání přišel vysvětlit na jakoukoli policejní služebnu. Zavolat může i na tísňovou linku 158," uvedl mluvčí pražských policistů Jan Rybanský.

Podle záběrů je podezřelý muž střední postavy, v době činu měl na sobě mikinu s kapucí (zřejmě značky Adidas), světlé kalhoty a bílé tenisky značky Nike. Policisté případ prověřují jako trestný čin poškození cizí věci.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události