Domácí

Kamioňák kličkoval po dálnici D5 jako při slalomu. Důvod policisty hodně překvapil

Nebezpečné manévry kamionu vyděsily řidiče na dálnici D5. Srbský šofér si totiž z dálnice mezi Mýtem u Rokycan a Žebrákem udělal slalomovou dráhu. Zastavili ho až policisté a nestačili se divit.

Kličkující kamion na dálnici D5 nešlo přehlédnout. Ve směru na Prahu ohrožoval ostatní a potácel se mezi odstavným a levým pruhem, šofér vůz nedokázal udržet v přímém směru.

"Na zvláštní a nebezpečnou jízdu upozornil policisty prostřednictvím tísňové linky 158 řidič jiného nákladního vozu. Ten také po celou dobu informoval policisty a následně rovněž poskytl záznam z kamery," popisuje policejní mluvčí Vlasta Suchánková. Pořízené záběry si můžete prohlédnout v úvodu článku.

Související obsah

​Podezřelý kamion nakonec sjel na benzinku u Žebráku, kde už na něj čekali policisté. "Ti u řidiče nákladní soupravy provedli kontrolu spojenou s orientační dechovou zkouškou. Její výsledek byl i pro samotné policisty značně překvapující a nepochopitelný," podotýká Suchánková.

Šestačtyřicetiletý Srb totiž řídil kamion, v němž bylo 17 palet cihel, s téměř třemi promile alkoholu. To se samozřejmě projevilo na jeho schopnosti soupravu ovládat.

Související obsah

​V tomto stavu stačil ujet 14 kilometrů (mezi 37. a 51. kilometrem dálnice D5) a ohrozil posádky více než dvou desítek vozidel.

Opilého kamioňáka policisté zadrželi a umístili do cely. Jakmile byl schopen výslechu, přiznal se, že večer před jízdou popíjel na odstavném parkovišti vodku. Vypil celou půllitrovou lahev a ještě asi třetinu další.

Ráno mu ale přišlo, že je schopen jízdy, a tak s nákladem vyrazil na další etapu svojí trasy mezi Belgií a Kosovem.

Do cíle ale hned tak nedorazí. Policisté mu sdělili obvinění z trestného činu obecného ohrožení a soud ho pak poslal do vazby, aby se nemohl vyhnout trestnímu stíhání.

vak, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události