Domácí

Policisté dostali na dálnice nové superby. Stovku zvládnou za necelých šest vteřin

Policisté dostali na dálnice nové superby. Stovku zvládnou za necelých šest vteřin
Zdroj: Škoda Storyboard

Automobilka Škoda Auto předala policii 40 nových kombíků Superb v policejním provedení. Hlídkovat mají hlavně na českých dálnicích.

Policisté si v Mladé Boleslavi převzali 40 nových superbů. Všechny mají shodnou specifikaci: karosářské provedení Combi ve výbavovém stupni Ambition s benzínovým motorem 2,0 TSI o výkonu 206 kW ve standardní kombinaci s automatickou převodovkou DSG, pohonem všech kol a adaptivním podvozkem.

Všechny tak dosahují maximální rychlosti 250 km/h a z 0 na 100 km/h zrychlí během 5,8 vteřiny. Sloužit mají převážně při dálničních hlídkách.

Související obsah

​Kromě běžné policejní techniky, jako jsou majáky či radiostanice, budou osazeny také vysokovýkonným kamerovým systémem na čtení registračních značek vpředu i vzadu jedoucích vozidel, což umožní okamžitou kontrolu uhrazení dálničního poplatku.

Zdroj: Škoda Storyboard

Velký zavazadlový prostor se speciální zástavbou pro potřeby dopravní policie pak poslouží i jako mobilní kancelář.

"Jsem velmi rád, že do našeho vozového parku získáváme další moderní a bezpečná vozidla a díky nim tak možnost rozšířit viditelný dohled na českých dálnicích," řekl 1. náměstek policejního prezidenta Tomáš Lerch při přebírání klíčů.

Související obsah

Mladoboleslavská automobilka je tradičním dodavatelem policejních vozidel, od roku 1993 jich české policii předala už více než 20 000, ať už speciálně upravených podle požadavků policejních sborů, nebo v sériovém provedení.

Ve výkonu služby působí především modely Scala, Octavia, Kodiaq a právě Superb. Kromě České republiky slouží škodovky například také na Slovensku, v Rakousku, Velké Británii nebo v Izraeli.

vak, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události