Domácí

Ceny pohonných hmot rostou! Skončilo snížení spotřební daně z benzinu

Pohonné hmoty v Česku opět zdražily. Cena za litr benzinu se už blíží ke 43 korunám, nafta je o čtyři koruny dražší. Ceny začaly stoupat na začátku října, kdy skončilo omezení spotřební daně z benzinu.

Paliva během prázdnin s výjimkou konce srpna zlevňovala. Trend se změnil zhruba před třemi týdny kvůli navýšení spotřební daně z benzinu. Ta se na začátku října vrátila na svou původní hodnotu. Nižší daň na benzin i naftu platila v Česku od června.

Vláda ji snížila v reakci na vysoké ceny pohonných hmot kvůli válce na Ukrajině. U nafty zůstala sazba snížená až do konce roku 2023. Aktuálně za litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 zaplatíte v průměru 42,85 koruny.

Související obsah

Před týdnem byl o 93 haléřů levnější. Stejně tak zdražila i nafta. Za litr teď řidiči zaplatí průměrně 46,85 koruny. Je to o necelé dvě koruny více, než to bylo před týdnem. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje.

Zatím jsou ale pohonné hmoty stále levnější než na začátku prázdnin. Tehdy se průměrná cena benzinu blížila 48 korunám za litr. Zhruba stejně stála i nafta. Oproti loňskému roku je litr Naturalu dražší o zhruba 19 procent, nafta zdražila o 34 procent. Nejlevněji teď tankují řidiči v Jihočeském kraji. Naopak nejdražší jsou pohonné hmoty v Praze.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události