Pneuservis

S přezutím na zimu příliš neotálejte. Termíny v pneuservisech se rychle plní

Řidiči se do pneuservisů zatím moc nehrnou. Údajně za to může teplé počasí. Jenže to se může rychle změnit a majitelé servisů varují, že všechny své zákazníky do prvního listopadu už vzít nestihnou.

Do konce října zbývají zhruba dva týdny a řidiči si zatím s přezouváním svých aut hlavu příliš nelámou. "Jak vidíte, počasí je zatím pěkné. Takže lidé to nechávají na poslední chvíli," vysvětluje vedoucí provozovny Autoservis Ševčík Petr Činčura.

To ovšem bude znamenat pro mechaniky spoustu práce. Kapacity servisů jsou navíc omezené.

Například v českobudějovickém autoservisu přezují denně zhruba 10 až 15 aut. Ani tak nemají šanci vyhovět všem svým zákazníkům. Přednost mají ti, kteří se na přezutí objednali s předstihem. Ostatní si teď budou muset počkat. Dříve než v listopadu termín seženou už jen obtížně. "Termíny se nám samozřejmě plní, objednáváme zhruba za tři týdny aktuálně," upozorňuje autoservis.

Související obsah

​Nic jiného nejspíš lidem ani nezbude. Pokud po prvním listopadu silnice namrznou, zimní obutí bude nezbytné. Podobně je na tom i pan Koprna. Také jeho zákazníci s přezouváním otáleli. Teď už je jasné, že všem vyhovět do konce října nedokáže. "Čekáme nápor hlavně kolem toho 1. listopadu," vysvětluje.

Lidé si samozřejmě letos za přezutí připlatí. Služby automechaniků zdražily zhruba o deset procent. A stejně tak cena nových pneumatik. S jejich nákupem se rozhodně nevyplatí otálet.

"Určitě se to vyplatí koupit teď. Moc nevěříme tomu, že by ta cena klesala nějak výrazně zase zpátky na dobu před zdražováním," upozorňuje Jan Koprna. Ceny by mohly letět nahoru i mimo zimní sezónu, kdy obvykle pneumatiky pořídíte levněji. Navíc prý hrozí, že jich v budoucnu bude nedostatek.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Pneuservis

Důležité Události