Krimi

Na vlak nečekal. Řidič dodávky kličkoval na přejezdu mezi spuštěnými závorami

Ani blikající světla a spuštěné závory neodradily několik řidičů od toho, aby projeli po jednom ze železničních přejezdů na Pardubicku. Aby ušetřili několik minut, riskovali připsání sedmi bodů a ztrátu řidičáku až na půl roku.

Čtenářka Eva zaslala redakci TN.cz video s nedočkavým řidičem dodávky. Ten se rozhodl, že nebude čekat u železničního přejezdu v Hradecké ulici v Opatovicích nad Labem a začal kličkovat mezi spuštěnými závorami.

"Nebyl sám, za dodávkou jela pak ještě dvě osobní auta, ty už ale natočená nemám," popsala Eva. Důvod, proč se auta rozhodla projet mezi závorami, byl zřejmě ten, že se dlouho čekalo na průjezd vlaku. Řidiči zřejmě využili i toho, že má přejezd zkrácené závory. Čekat se nechtělo více řidičům, ti se ale prostě otočili do protisměru a odjeli. 

Paní Eva, která byla první na řadě u závor, řekla, že na místě stála asi deset minut, než projel vlak. Další přejezd je 200 metrů daleko a pak ještě jeden v opačném směru vzdušnou čarou asi 1,5 kilometru.

Související obsah

​"Ty závory nejsou zkrácené proto, aby si řidiči mohli v případě svého uvážení projíždět přejezdem i v době, kdy jsou závory sklopené. Stát se může cokoliv, můžete vlak přehlédnout, v každém případě u profesionálního řidiče zamrzí, že něco takového udělá," okomentoval dopravní expert Roman Budský.

"Mohlo se také stát, že by si to špatně vyměřil a někde tam zapadl. Najížděl tam krokem, zřejmě se rozhlížel, byl přesvědčený o tom, že to dělá perfektně a bezpečně. V tomto je to nebezpečné. Podle statistik Evropské železniční agentury u smrtelných mimořádných událostí na přejezdech v 98 procentech případů řidiči to místo a jeho okolí znají," upozornil Budský. Za podobný přestupek hrozí připsání sedmi bodů, pokuta 2 500 až 5 000 korun, a k tomu ještě 1 až 6 měsíců zákazu řízení.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události