Domácí

Manévry policistů na tuningovém srazu. Dorazilo jich 40, zjistili přes 60 přestupků

Manévry policistů na tuningovém srazu. Dorazilo jich 40, zjistili přes 60 přestupků
Zdroj: Policie ČR

Zhruba tisícovka milovníků aut a jejich tuningových úprav se sešla v pátek 28. října na parkovišti u obchodního domu v Čestlicích u Prahy. A měli početný doprovod - na akci dohlíželo přes 40 policistů, kteří si na majitelích upravených aut pořádně "smlsli".

"Policisté se celé akce zúčastnili především proto, aby dohlíželi nad bezpečností a plynulostí silničního provozu a veřejný pořádek při konání tohoto srazu," vysvětluje tisková mluvčí středočeské policie Barbora Schneeweissová, proč policisté u páteční akce asistovali v poměrně vysokém počtu.

Na parkoviště obchodního domu v Čestlicích dorazilo zhruba 1000 příznivců tuningu, kteří přivezli 500 upravených aut. Účastníky zřejmě přítomnost policistů zaskočila a některé asi příliš nepotěšila. Přes 40 policistů zkontrolovalo celkem 203 osob a 190 vozidel a při zátahu zjistili 63 dopravních přestupků.


​"Největším prohřeškem bylo překročení nejvyšší dovolené rychlosti, a to v 19 případech. Celkem 18 řidičů mělo vozidlo v nevyhovujícím technickém stavu, kdy 12 z nich mělo na vozidle neoprávněnou úpravu zasklení, týkající se zejména předních bočních oken u řidiče. Na místě 11 řidičů tuto závadu odstranilo stržením fólie, 1 z řidičů toto odmítl, proto mu byla omezena technická způsobilost vozidla na 30 dní," upřesnila výsledky kontrol Barbora Schneeweissová.

Související obsah

​Policie upozorňuje, že na bočních oknech aut, která spadají do stanoveného zasklení, nesmí být provedeny žádné dodatečné úpravy, které by snížily jejich celkovou propustnost světla pod hodnotu 70 procent.

A při kontrolách to policisté umí zkontrolovat. "Na toto měření policisté využili přístroj pro měření celkového prostupu světla zasklením vozidel LumenTech," podotýká policejní mluvčí.

Další přestupky se týkaly nerespektování dopravního značení, někteří řidič nebyli připoutaní nebo nesvítili.

Související obsah

​"Prioritou policistů při této akci bylo zejména dohlížet nad bezpečností silničního provozu a veřejný pořádek, proto se zaměřili hlavně na kontrolu správného způsobu jízdy, dodržování a respektování dopravního značení, dodržování rychlosti, parkování, technický stav vozidel, otáčení a couvání v křižovatkách, obtěžování hlukem a podobně," dodává Schneeweissová.

vak, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události