Zahraničí

Policie naháněla 75letou řidičku. Žena při drsné honičce sedmkrát přejela pásy s hroty

Policie naháněla 75letou řidičku. Žena při drsné honičce sedmkrát přejela pásy s hroty
Ilustrační snímek. | Zdroj: Policie ČR

Několik policejních jednotek minulý týden nahánělo seniorku, která v americkém Oregonu překročila rychlostní limit o 70 km/h. 75letá žena jim dala pořádně zabrat – nepomohly zastavovací pásy s hroty ani několik nárazů. Honičku ukončil až drsný manévr.

Auto se řítí rychlostí kolem 180 km/h po okresní rychlostní silnici, kde je povoleno o 70 km/h méně. Pozornosti policie to neujde, a tak se řidičku pokouší zastavit. Žena se však nehodlá vzdát. Startuje honička hodná akčního filmu.

Zástupci úřadu šerifa v americkém státě Oregon si všimli rychle jedoucího auta krátce před půlnocí poblíž městečka Merlin, píše portál televizní stanice Fox News. Hlídka se snažila řidičku zastavit u krajnice, ale žena pokračovala v jízdě.

Brzy překročila hranice okresu, a tak se do pronásledování zapojily i další hlídky, včetně státní policie. Strhla se honička, při které policisté nejméně sedmkrát použili speciální zastavovací pásy s ostrými hroty. Podle informací úřadů ale žena pokračovala v jízdě, i když už na autě neměla pneumatiky.

Související obsah

​Auto nakonec zastavil až policejní PIT manévr, tedy speciální a poměrně drsný donucovací prostředek k násilnému zastavení vozidla. Policejní auto při něm předním nárazníkem částečně zboku narazí do zadní části pronásledovaného vozu těsně za zadním kolem, vůz se v důsledku nárazu otočí a zastaví. Tvrdé, ale účinné.

Řidička byla identifikována jako 75letá Elizabeth Katherine Essexová. Vyvázla bez zranění, ale skončila ve vazbě na základě obvinění z bezohledné jízdy a neuposlechnutí policejních výzev.

Nekompromisní PIT manévr používají v extrémních případech i čeští policisté – podívejte se, jak litoměřická dopravní hlídka v září tvrdě zastavila řidiče peugeotu se zákazem řízení a pod vlivem drog:

vak, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události